Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na zielonej... trawce :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Na zielonej... trawce :)

Makao_J 09:26, 25 cze 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Śliczne kadry. Z każdej strony możesz focić i zawsze będzie pasowało.
Lubię takie ogrody. Dąże do tego samego efektu tzn żeby z każdej strony było pięknie.

Próbowałam różnych szałwii i zawsze przepadały. Tylko Caradonna u mnie rośnie. Muszę dokupić sadzonek więcej bo śliczna też jest.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
AngelikaX 11:08, 25 cze 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Dzięki Aniu ogród jest już kompletny dosadzam coś tam ale to drobiazgi i napiszę nieskromnie że lubię te widoczki - zwłąszcza jak świeżo po pieleniu i cięciu kantów trawnika - pisze już kolejny raz, ale ten ostatni zabieg to taki drobiazg a zmienia wygląd trawnika znacząco Pozdrawiam
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 11:14, 25 cze 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Dominika11 napisał(a)
Angi a kiedy sie tnie cisy ??? mam dopiero pierwszy raz i nie dokształconam ...


Domi ja swoje zawsze cięłam w czerwcu i namachałam się co nie miara, bo miały zawsze już tak duże przyrosty. W tym roku pierwsze cięcie było w marcu, drugie czysto korekcyjne w czerwcu i dużo przyjemniej się ciacha... na czewcowe cięcie zostawiłam żywopłot z buksika i napisze Ci szczerze, że ostatni raz - musiałam w maju za niego się wziąć bo przyrostów było tyle że kładł się - okropnie tnie się w takim bałaganie. Dodatkowo przypałętała się miodunka a wiadomo, że ona na młode przyrosty się rzuca, obyło się bez oprysków - wystarczyło ściąć. W przyszłym będę testować marcowe cięcie i ciekawa jestem, czy wtedy "resztki" młodych przyrostów też będą dla niej atrakcyjne

Ostatnie 3 cięcie robię w sierpniu, ale to tylko gałązek, które mocno przyrosły


Co do rad cięcia to oczywiście nie w słońcu, ubiegły czerwiec był mega upalny i pamiętam, że późno wieczorami działałam
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Dominika11 11:19, 25 cze 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
dzięki
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
AngelikaX 11:21, 25 cze 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Borbetka napisał(a)
Oj, oj. Już wszystko pocięte, a ja w polu . Perfekcyjnie tniesz te rośliny. Uwielbiam takie równości. I świetny pomysł z powojnikiem na tym siedzisku z betonu. A jak z mrówkami Angeliko? Masz je w żwirku?


Tak u mnie już wsio na tip top, teraz tylko leżeć przyjdzie

Powojnik tam był 3 lata, chyba od razu jak krąg stanął, ale nigdy czasu nie było aby coś mu dać na podporę konkretnego - była jakaś tam metrowa z bambusa, ale nie zdała egazminu - w tym roku eMa mocno molestowałam. Dumaliśmy co dać i jak, bo jak krąg się nagrzeje to wiadomo, że popalił by powojnik i musiał być jakiś odstęp dla "powietrza". Stanęło na zwykłym przęśle ogrodzeniowym, nacietym aby był plastyczny i zamontowany na takich kotwach

Co do mrówek to mam wszędzie - nawet na elewacji ogromne ilości laziły... wogóle mam wrażenie że w tym roku robactwa w ogrodzie jest ogrom.

Pozdrawiam Cię serdecznie i brak mi fot aktualnych z Twojego ogrodu

____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 11:27, 25 cze 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
KasiaBawaria napisał(a)
Przepiekny trawnik i cudna rozowa szalwia. U mnie wiecej fioletowej i koniecznie musze rozowej dosadzic.

Co robisz, zeby lawenda pod drzewami miala wystarczajaco slocna?


Dziękuję

Rabata z lawendą jest od południa, cień umbr jak już pada na ścieżkę niż na lawendę
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 11:28, 25 cze 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
kasia_c napisał(a)
Pięknie. Wiem ile pracy mnie kosztuje utrzymanie ogrodu tym bardziej podziwiam. Wszytsko takie wymuskane.


Dziękuję Zgadza się pracy trzeba trochę włożyć, ale efekt potem cieszy
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 11:32, 25 cze 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Sebek napisał(a)
Zamiast rh polecę Ci cisa albo trzmielinę - ta dwójka mnie nigdy nie zawiodła, cały rok perfekcyjne
A u Ciebie zawsze tak jest


Cześć Sebek Trzmielina wiem, że niezawodna ale nie mój gust... cis wiadomo - sama klasa ale mam już tu 3 stożki z niego i kulek w nogach rh - klonik mi tu dałby lekkości... tak myślę ale gdybam jeszcze Dzięki za propozycje
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 11:34, 25 cze 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Gochna napisał(a)
Na te zdjęcia czekałam. Po prostu pięknie. Szkoda tego RH, był piękny.... co mu się stało?

Pozdrawiam




Dziękuję

Bardzo mi go szkoda, mam go 10 lat - od jakiś 3 lat choruje - najpierw nie rozwinął kwiatów tzn pąki pękły ale nie rozwinęły się ( Mazan pisał co to ale nie pamiętam - jakaś choroba grzybowa) pryskałam sporo, ale w tym roku odpuściłam...

Również pozdrawiam
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 11:35, 25 cze 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Dominika11 napisał(a)
Popadłam w zachwyt jak zawsze zresztą





Merci
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies