Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek

Wiolka5_7 18:48, 20 sty 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20615
Zuzka25 napisał(a)

Hakonki pożarły bukszpany będziesz rozsadzać wiosną ?
A seslerię gdzieś planujesz ?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 18:52, 20 sty 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20615
Zuzka25 napisał(a)
Dziś pierwszy raz od dawna wyszłam do ogródka, pozbierałam połamane trawy. Ziarenka dla ptaków uzupełnione.. Nie wiem, czy to nie za wcześnie, ale już kiełkują tulipany i to w wielu miejscach. Z niecierpliwością czekam na wiosnę, nie tylko w ogrodzie

U ciebie Śląsk,dlatego wiosna wczesniej zawita fajnie masz
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Zuzka25 19:44, 20 sty 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Wiolka5_7 napisał(a)

U ciebie Śląsk,dlatego wiosna wczesniej zawita fajnie masz
Nie narzekam, że u nas ciut cieplej. Na Dolnym Śląsku prawdziwą zimę, to można w górach tylko zobaczyć.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 19:50, 20 sty 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Wiolka5_7 napisał(a)

Hakonki pożarły bukszpany będziesz rozsadzać wiosną ?
A seslerię gdzieś planujesz ?
Rabatę przed wejściem na razie zostawiam, choć wiem, że do rozsadzenia jest. Seslerię planuję albo zamiast lawendy, wzdłuż podjazdu, albo na tyłach ogrodu przed hortensjami, jeśli zimy nie przeżyją turzyce.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Wiolka5_7 20:08, 20 sty 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20615
Zuzka25 napisał(a)
Rabatę przed wejściem na razie zostawiam, choć wiem, że do rozsadzenia jest. Seslerię planuję albo zamiast lawendy, wzdłuż podjazdu, albo na tyłach ogrodu przed hortensjami, jeśli zimy nie przeżyją turzyce.

Acha...sadź sadź seslerię ,bo też jest śliczna
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
basia3012 20:08, 27 sty 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9549
Wyczytałam Zuzko u Wioli, że zastanawiasz się nad ciemiernikami z Bie..... Ja w ubiegłym roku byłam nimi zachwycona i kupiłam kilka. Ale postawiłam je w domu nie na dworze. Po tygodniu lub dwóch padły mi. Nie pamiętam dokładnie ale chyba pozostał korzonek a część nadziemna odpadła. Przekazuję więc moje doświadczenie z ciemiernikami z Bie... Zaraz pochodzę po Twoim ogródku. Jeszcze chyba nie byłam tu.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 20:21, 27 sty 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9549
Zuzko piękne masz te Hakonechloa. Ile lat już rosną?. Podobnie piękne ma Wiola. Czy na wiosnę ścinacie je? Jeśli tak, to na jakiej wysokości?
A co to są te kurze łapki?
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Zuzka25 20:52, 27 sty 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
basia3012 napisał(a)
Wyczytałam Zuzko u Wioli, że zastanawiasz się nad ciemiernikami z Bie..... Ja w ubiegłym roku byłam nimi zachwycona i kupiłam kilka. Ale postawiłam je w domu nie na dworze. Po tygodniu lub dwóch padły mi. Nie pamiętam dokładnie ale chyba pozostał korzonek a część nadziemna odpadła. Przekazuję więc moje doświadczenie z ciemiernikami z Bie... Zaraz pochodzę po Twoim ogródku. Jeszcze chyba nie byłam tu.
Pozdrawiam.


Cześć Basiu, dziękuję za odwiedziny Ja podobne doświadczenia mam z ciemiernikami, które kupiłam rok temu na targach Gardenia. Kupiłam choć nie miałam dla nich przygotowanego miejsca, ale nie mogłam się powstrzymać. Postawiłam je na poddaszu, gdzie jest trochę chłodniej, ale trochę zaniedbałam, pojawiły się mszyce. Musiałam już z nimi kupić i w końcu padły, ale kilka tygodni postały Wiosną, chciałabym stworzyć lekko zacienioną rabatę i na razie dobieram rośliny. Ciemierniki podobno chorują na choroby grzybowe i mszyce je lubią. Na razie się zastanawiam. Choć wszelkie wczesne kwiaty bardzo mnie kuszą
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 20:58, 27 sty 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
basia3012 napisał(a)
Zuzko piękne masz te Hakonechloa. Ile lat już rosną?. Podobnie piękne ma Wiola. Czy na wiosnę ścinacie je? Jeśli tak, to na jakiej wysokości?
A co to są te kurze łapki?
Pozdrawiam.


Cieszę się, że Hakonechloa podobają się. Rozrosły się jak szalone a posadziłam je wiosną 2016r. Teraz planuję posadzić je jeszcze w innym miejscu, na nowej rabacie. Hakonechloa ścinam wiosną prawie do zera, dokładnie nie pamiętam kiedy ( chyba w marcu?) , ale wtedy już widzę jak wypuszcza młode i muszę uważać, żeby ich nie uszkodzić Generalnie jest zupełnie bezproblemowa. Polecam
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
basia3012 22:17, 27 sty 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9549
Zuzko, ja mam trochę ciemierników. Takich w gruncie, wieloletnich. Nie zauważyłam u nich nigdy mszycy ani nie chorowały mi też na choroby grzybowe. Sa w ogóle bezproblemowe. Moje to takie zwykłe, kolor ciemno różowo- bordowy, czasem zdarzają się białe. One się rozsiewają. Jak zauważę siewki to mogłabym Ci wysłać, jeśli chcesz.
Bardzo cieszę się informacją o hakonechloa. Teraz już będę wiedziała, że wiosną mam przyciąć. OK.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies