Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek

basia3012 22:20, 27 sty 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9549
Jesli chodzi o moje bergenie to nie pamiętam jak je sadziłam. Ale one mają tak duże liście, że na boki się rozkładają. Myślę, że co 25-30 cm to chyba można posadzić.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Zuzka25 08:29, 28 sty 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
basia3012 napisał(a)
Zuzko, ja mam trochę ciemierników. Takich w gruncie, wieloletnich. Nie zauważyłam u nich nigdy mszycy ani nie chorowały mi też na choroby grzybowe. Sa w ogóle bezproblemowe. Moje to takie zwykłe, kolor ciemno różowo- bordowy, czasem zdarzają się białe. One się rozsiewają. Jak zauważę siewki to mogłabym Ci wysłać, jeśli chcesz.
Bardzo cieszę się informacją o hakonechloa. Teraz już będę wiedziała, że wiosną mam przyciąć. OK.
Pozdrawiam.


Nie wiedziałam, że ciemierniki tak się rozsiewają. Pocieszyłaś mnie z tymi mszycami i grzybami. Jakbyś miała siewki, to bardzo chętnie przyjmę
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Kokesz 08:56, 28 sty 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Mszyce to raczej na przechowywanych w pomieszczeniu roślinach buszują.
Na mojej papryce i bazylii, które trzymam w kuchni, też są, nie pryskam chemią tylko co tydzień spłukuję po prysznicem):

Ciemierniki kupione w ubiegłym roku w B. miałam najpierw na balkonie a potem posadziłam do gruntu, mają się bardzo dobrze



____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 09:11, 28 sty 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
I przypomniało mi się, że Ewa - Anda wycina stare liście ciemiernikom i podobno wtedy nie łapią grzyba. A nowe listki też szybko przyrastają
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Zuzka25 09:33, 28 sty 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Kokesz napisał(a)
Mszyce to raczej na przechowywanych w pomieszczeniu roślinach buszują.
Na mojej papryce i bazylii, które trzymam w kuchni, też są, nie pryskam chemią tylko co tydzień spłukuję po prysznicem):

Ciemierniki kupione w ubiegłym roku w B. miałam najpierw na balkonie a potem posadziłam do gruntu, mają się bardzo dobrze





Wow, piękneRozwiałaś moje wątpliwości A myślisz ,że byłyby widoczne zza Hakonechloa? U nas w B. nie widziałam
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Gardenarium 10:33, 28 sty 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zza nie, ale pośród Hakonechloa - tak. Możesz pomieszać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zuzka25 10:57, 28 sty 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Gardenarium napisał(a)
Zza nie, ale pośród Hakonechloa - tak. Możesz pomieszać.


Danusiu, bardzo dziękuję za podpowiedźU mnie Hakonechloa duże wyrosły i nawet podsuszone zimą tworzą zwarte, duże kępy
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Gardenarium 11:09, 28 sty 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, więc gdy wiosną będziesz ścinać trawy, akurat wolne miejsca wypełnią kwitnące ciemierniki. Potem otulą je nowe trawy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zuzka25 13:30, 28 sty 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Gardenarium napisał(a)
Tak, więc gdy wiosną będziesz ścinać trawy, akurat wolne miejsca wypełnią kwitnące ciemierniki. Potem otulą je nowe trawy.


Dziękuję
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 13:32, 28 sty 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Będę sadziła nowe Hakonechloa chyba co 60 cm, bo dość mocno się rozrastają
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies