Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek

Kokesz 12:07, 23 sty 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6691
Dominika11 napisał(a)
może głupie pytanie - czy jest trujący (owocki)- coś mi się kojarzy, że tak


Cis jest trujacy, bukszpan, ostrokrzew, ciemiernik i pewnie wiele innych...
I jakoś żyjemy a dzieci też można i trzeba nauczyć żeby tych kuleczek nie jadły
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Dominika11 12:38, 23 sty 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Kokesz napisał(a)


Cis jest trujacy, bukszpan, ostrokrzew, ciemiernik i pewnie wiele innych...
I jakoś żyjemy a dzieci też można i trzeba nauczyć żeby tych kuleczek nie jadły
dzieki nie chodzi mi o dzieic, bo juz mam duże, bardziej pomyslałam o psach, choć mam cisy i bukszpany i ich nie ruszają
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
KasiaLangier 20:13, 23 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Poczytałam jak tworzy się i ewaluuje Twój ogród Podziwiam za działanie zgodnie z planem. Fajnie tak obserwować jak ogród dojrzewa i ciągle pięknieje Współczuje walki z pędrakami. Jedyne co mogę poradzić , to przyciągnąć do ogrodu jak najwięcej ptaków. U mnie mimo, że mają na kilku stołówkach all inclusive kosy rozgarniają ziemię i raczą się pędrakami. Uważam, ze jest to dość skuteczny sposób, bo dotychczas ( 3 lata) nie stosowałam żadnej chemii, a wiem, że pędraki wszelakiego rodzaju w ogrodzie mam. Słyszałam, że o tej porze, żeby zachęcić ptaki, warto podobnie jak kosy rozgarniać ziemię pozdrawiam
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Zuzka25 20:36, 24 sty 2020


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
KasiaLangier napisał(a)
Poczytałam jak tworzy się i ewaluuje Twój ogród Podziwiam za działanie zgodnie z planem. Fajnie tak obserwować jak ogród dojrzewa i ciągle pięknieje Współczuje walki z pędrakami. Jedyne co mogę poradzić , to przyciągnąć do ogrodu jak najwięcej ptaków. U mnie mimo, że mają na kilku stołówkach all inclusive kosy rozgarniają ziemię i raczą się pędrakami. Uważam, ze jest to dość skuteczny sposób, bo dotychczas ( 3 lata) nie stosowałam żadnej chemii, a wiem, że pędraki wszelakiego rodzaju w ogrodzie mam. Słyszałam, że o tej porze, żeby zachęcić ptaki, warto podobnie jak kosy rozgarniać ziemię pozdrawiam


Dziękuję za odwiedziny Uwielbiam jak wiosną kosy szaleją w ogrodzie. Rok temu u sąsiada za płotem było chyba z kilkadziesiąt sztuk na małej powierzchni. Nie zdążyłam zdjęcia zrobić.
Pod koniec lata stosowałam nicienie i wrotycz. Mam nadzieję,że opuchlaków nie będzie aż tak dużo.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 20:39, 24 sty 2020


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007

Pierwsze pąki ciemierników, sadzone rok temu.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Wiolka5_7 20:43, 24 sty 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20584
Ale ładne pączuszki
Jakie masz zdanie na temat uprawy ? bo ja to jestem zielona
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Zuzka25 21:27, 24 sty 2020


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Wiolka5_7 napisał(a)
Ale ładne pączuszki
Jakie masz zdanie na temat uprawy ? bo ja to jestem zielona

Posadziłam w dość dużej odległości, żeby nie przesadzać, o ile pamiętam w lekko zasadowej ziemi i chyba nic więcej szczególnego Moim zdaniem już same liście dekoracyjnie wyglądają na rabacie Liście są trujące, trzeba myć ręce.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
UlaB 21:31, 24 sty 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Witaj, trafiłam do Ciebie po niteczce i to musi byc przeznaczenie, bo masz właściwie bliźniaczy ogródek do mojego Tyle że chyba wszystko na odwrót - dokładnie po przekątnej Pl, wiec temperatury inne no i zdaje sie ze odwrotna orientacja. Będę zaglądać
Pozdrawiam
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Wiolka5_7 21:46, 24 sty 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20584
Zuzka25 napisał(a)

Posadziłam w dość dużej odległości, żeby nie przesadzać, o ile pamiętam w lekko zasadowej ziemi i chyba nic więcej szczególnego Moim zdaniem już same liście dekoracyjnie wyglądają na rabacie Liście są trujące, trzeba myć ręce.


Właśnie ja też posadzę w większej a i skorupki jajek będę podrzucać
Też mi te liście się podobają ...
Nie wiedziałam,że trujące...dzięki
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Mary 17:54, 25 sty 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3513
Zuzka25 napisał(a)


Dziękuję za odwiedziny Uwielbiam jak wiosną kosy szaleją w ogrodzie. Rok temu u sąsiada za płotem było chyba z kilkadziesiąt sztuk na małej powierzchni. Nie zdążyłam zdjęcia zrobić.
Pod koniec lata stosowałam nicienie i wrotycz. Mam nadzieję,że opuchlaków nie będzie aż tak dużo.

Duże stada ptaków wiosną szalejące w ogrodzie to raczej szpaki.
Tak to przynajmniej u mnie wygląda. Kosy cały rok się kręcą w podobnej liczbie (2x2), zimą pod karmnikami, a co roku wiosną mam nalot szpaków na trawnik.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies