Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek

Zuzka25 17:22, 22 sty 2020


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Dissectum Garnet jest bardzo ładny. Ewa, a jakie jest Twoje zdanie, co do wyboru klona na tą rabatę?
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 17:24, 22 sty 2020


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Anda napisał(a)


O, a tu już jeżówkami troszeczkę rozbiłaś tą formalność. Bardzo ładnie to wszystko razem wygląda


Dziękuję bardzo
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Ania111 17:27, 22 sty 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Zuzka ,

Piękna ta rabata ,
Ale rozumie chęć zmiany
Będę obserwować zmiany

Piękne masz roślinki i takie zdrowe
____________________
Ania Spelnione marzenie
Anda 17:28, 22 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Zuzka25 napisał(a)
Dissectum Garnet jest bardzo ładny. Ewa, a jakie jest Twoje zdanie, co do wyboru klona na tą rabatę?


Jestem za Jeśli będzie miał niezbyt sucho i trochę cienia, zwłaszcza w południe, to będzie ładny. On lubi taki trochę leśny mikroklimat, więc warto go otoczyć innymi roślinami. Nad stawami też bardzo ładnie rośnie, ale tam akurat stawu nie masz
A jaką masz parocję?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Zuzka25 17:30, 22 sty 2020


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Anda napisał(a)
Moja propozycja, jednak nie aż tak formalna



Te ciemnozielone owale to właśnie Lonicera pileata 'Moss Green'. Dodałam też drugą hortensję. Ta rabata jest jednak większa niż na rysunku, więc może zmieścisz tam i dwie dodatkowe (gdybyś się na taki układ zdecydowała)


Wow Ewa, super wygląda Twoja propozycja i w sumie klon nie musi być na samym końcu. Bliżej drzewa lepiej to wygłada. Druga hortensja też mogłaby być
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Anda 17:33, 22 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Tak się teraz zastanawiam, czy Dissectum Garnet nie będzie za mały. Klon musiałby jednak być wyższy od tujek. Tujki musiałabyś trzymać niskie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Zuzka25 17:33, 22 sty 2020


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Anda napisał(a)


Jestem za Jeśli będzie miał niezbyt sucho i trochę cienia, zwłaszcza w południe, to będzie ładny. On lubi taki trochę leśny mikroklimat, więc warto go otoczyć innymi roślinami. Nad stawami też bardzo ładnie rośnie, ale tam akurat stawu nie masz
A jaką masz parocję?


Nie znam jej odmiany. Chciałam ją poprowadzić na drzewo wielopienne. Deweloper posadził i na początku chciałam ją zamienić na coś innego, ale w sumie teraz coraz bardziej mi się podoba. Ma bardzo ładny kolor kory

____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 17:35, 22 sty 2020


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
A do jakich rozmiarów rosną Aurea Nana. Kiedyś chyba czyłałam ,że do 1m. Ale gdzieś u kogoś w ogrodzie widziałam dużo dużo większe i co roku formują. Chyba, że to inna odmiana
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Anda 17:36, 22 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Zostaw ja, skoro ładnie u Ciebie rośnie. I wcale nie musi być wielopniowa

A teraz myślę, że Dissectum Garnet musiałby być na pniu, takim 60-80 cm. To by wystarczyło. I robiłby ładną falę na rabacie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Zuzka25 17:36, 22 sty 2020


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Lonicera pileata 'Moss Green nie znam tej rośliny, ją też się formuje?
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies