Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 19:30, 05 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Kasiu chodzi o to, że wymieniłyśmy się trawami z Danusia.
Ja mam miskanta Vanilla skay który jest dosyć podobny do miskanta Danusi bez nazwy NN.

Ona wysłała do mnie korzeń swojego miskanta ja do niej mojego Vanilla skay. Posadziłam jej miskantam ok 80 cm od mojego vanilki. Ona też.
Teraz czekamy jak zakwitną aby porównać czy one są identyczne czy rozne.

Zresztą ten Danusi NN jest przepiekny.
Zobacz u Daszum na str 227
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 19:57, 05 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
anabuko1 napisał(a)

Elu, pięknie się trawy prezentują.
A Miskant Siux bardzo atrakcyjnie wygląda.
Szybko on przyrasta ??
Jeszcze spodobały mi się te żółte rudbekie z trawami. super połączenie.




Aniu miskant Siux to jeden z najwcześniej kwitnących traw. W tym miejscu jest ok 9 lat. Został przesądzony z innego miejsca jednak w poprzednim miejscu korzenie jakieś tam zostały i mam 2 kępy. Sporo już rozdałam, rośnie.
Wysialam mi się blisko rozplenice i coś z tym muszę zrobić wiosna.
Dorasta do ok 150 cm nie więcej.
Bardzo go lubię.









____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gosialuk 20:30, 05 wrz 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Elu zaglądam i podziwiam. Trawy jak co roku masz przepiękne. I ten zakątek przy domu.
Czy u ciebie też w tym roku miskanty są niższe przez tą suszę, czy mi się tak tylko wydaje?Rudbekie lubię o tej porze roku. Bardzo rozjaśniają ogród. W połączeniu z trawami bardzo im do twarzy, wszak to byliny preriowe.
Ja czekam na deszcz, jak i wszyscy na południowym wschodzie. Coś zapowiadają na sobotę, ale czy te prognozy się sprawdzą? Oby.
Chciałabym trochę poprzesadzać teraz, ale przy takiej pogodzie trochę się boję, że zmarnuję tylko rośliny.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
AlinaP 20:46, 05 wrz 2022


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Mój miskant Sioux nie ma tak wybarwionych kłosów. Zakwitł pierwszym. Czekam na następne. Najwyżej okaże się, że nim nie jest. Natomiast z Vanilla Sky jestem bardzo zadowolona.
____________________
Ala
ElzbietaFranka 22:04, 05 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
AlinaP napisał(a)
Mój miskant Sioux nie ma tak wybarwionych kłosów. Zakwitł pierwszym. Czekam na następne. Najwyżej okaże się, że nim nie jest. Natomiast z Vanilla Sky jestem bardzo zadowolona.



Ala powiem ci, że wybarwienie zależy od różnych czynników. Moje trawy są podlewane oczywiście nie wszystkie. Tutaj akurat zahacza nawadnianie trawnika. W pełni słońca jak fota zrobiona to jest wybarwienie różowe jak cień jest ciemniejsza. Dla mnie wygląda pięknie jak się przebarwia jesienią.
Tak Vanilla skay to przepiekna trawa.
Nasadzilabym więcej traw, ale co później robić wiosna z tą słoma. Jak są grube źdźbła to można rozdrobnić dobrze mieli rozdrabniarka gorzej z wiotkimi.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:17, 05 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Gosialuk napisał(a)
Elu zaglądam i podziwiam. Trawy jak co roku masz przepiękne. I ten zakątek przy domu.
Czy u ciebie też w tym roku miskanty są niższe przez tą suszę, czy mi się tak tylko wydaje?Rudbekie lubię o tej porze roku. Bardzo rozjaśniają ogród. W połączeniu z trawami bardzo im do twarzy, wszak to byliny preriowe.
Ja czekam na deszcz, jak i wszyscy na południowym wschodzie. Coś zapowiadają na sobotę, ale czy te prognozy się sprawdzą? Oby.
Chciałabym trochę poprzesadzać teraz, ale przy takiej pogodzie trochę się boję, że zmarnuję tylko rośliny.


Gosiu nie zauważyłam aby były niższe. Jednak wydaje mi się, że w zeszłym roku wcześniej kwitły muszę sprawdzić fotki.

Jeszcze 2 tygodnie temu nie narzekałam że sucho teraz już tak. Wczoraj chciałam coś przesadzić to szpadla nie mogłam wbić do ziemi. Do dołków trzeba wlewać wodę.

Już miało padać w zeszłym tygodniu i nic z tych zapowiedzi. U nas piękna słoneczna pogoda noce chłodne.

Ty też dorywczo jesteś na działce więc nie ma co przesadzać. Przesadzone trzeba codziennie podlewać.

Przy domu bym to wszystko przekopała jakbym miała siły i eM by nie pyszczył.
Ta trawa tam rośnie 10 lat. To moja pierwsza trawa na działce. W środku już była łysa. Wiosna wyskralam suche źdźbła nasypałam ziemi i znowu pojawiły się odrosty od korzenia.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 23:38, 05 wrz 2022


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
U mnie też strasznie such się zrobiło. Trochę podlewam, ale tylko te trawy, ktore mają plytko korzenie. Miskantów nie podlewam, chyba, że te posadzone jesienią 'Champagner' i 'Noah'.

'Vanilia Sky' jest piękny
Rozejrzyj się za 'Ala'. On zakwita już w lipcu. Nie ma drugiego tak wcześnie kwitnącego. To polska odmiana, którą wyselekcjonował spec od paproci (!). Ma niską kępę liściową i bardzo wysoko kiście kwiatów.
____________________
Kasia
pestka56 11:34, 06 wrz 2022


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
ElzbietaFranka napisał(a)



Ala powiem ci, że wybarwienie zależy od różnych czynników. Moje trawy są podlewane oczywiście nie wszystkie. Tutaj akurat zahacza nawadnianie trawnika. W pełni słońca jak fota zrobiona to jest wybarwienie różowe jak cień jest ciemniejsza. Dla mnie wygląda pięknie jak się przebarwia jesienią.


Wybarwienie kwiatostanów omawialiśmy na grupie Trawy Ozdobne bardzo szeroko. W tym roku nie jest ono zgodne ze standardami dla poszczególnych miskantów. Winna jest pogoda jaką nam przyroda zafundowała w tym roku. Bardzo gorące lato, wiosna dosyć chłodna i teraz zimne noce, akurat w porze rozkwitu. Wiele traw w róznych rejonach Polski ma odwrotny cykl wybarwiania. Np. Malepartus normalnie startował z czerwonego prawie brunatnego koloru, a potem jaśniał coraz bardziej. Tym razem jest różowy.
____________________
Kasia
AlinaP 12:53, 06 wrz 2022


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Właśnie wczoraj oglądałam nagranie na ten temat. Winne jest długie gorące lato.
____________________
Ala
ElzbietaFranka 23:16, 06 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
AlinaP napisał(a)
Właśnie wczoraj oglądałam nagranie na ten temat. Winne jest długie gorące lato.



No właśnie bywały bardzo ciepłe upalne dni, ale tak długo jeszcze nie było.
Jeżdżę nad morze kilkanaście lat i nigdy się nie zdarzyło abym nie mogła gola stopa po piachu chodzić taki gorący.
W tym roku tak było 4 dni.

Oj co roku jest gorzej mam nadzieję, że nie dożyje klimatu afrykańskiego w Polsce.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies