Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 22:30, 17 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Jeszcze róże dosyć dobrze kwitną





Tutaj dzisiaj porzadkowalam. Kupiłam w 2014 r. 3 Bergenie rizsadzam je każdego roku pewnie jest już ok 50. Ostatnia zima bardzo się z nimi obeszła za to teraz są piękne soczyste lśniące



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Martka 22:59, 17 wrz 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Elu, zupełnie nie to miałam na myśli. Nie chodziło mi o usuwanie się. Wręcz przeciwnie. Dopóki coś sprawia radość, nie ma powodów, by rezygnować. A z drugiej strony, nieocenione są relacje i rady osób z dużym doświadczeniem ogrodniczym.
W moim poście próbowałam tylko znaleźć odpowiedź, dlaczego wymiana na forum może z czasem słabnąć. Do tego dodałabym jeszcze jedną przyczynę, Facebook i Instagram. Widzę/słyszę, że wiele osób udziela się tam, nie na Ogrodowisku. Łącznie z Szefową. Ja akurat z tych mediów nie korzystam, nie mam zapotrzebowania na promocję. Przez chwilę założyłam konto na instagramie, by oglądać relacje Danusi, ale jednak nie leży mi to medium i z konta miesiąc temu zrezygnowałam. Obawy moje są jednak takie, że Ogrodowisko z czasem mocno przycichnie, jako medium wyczerpie się wobec FB i IG, które dają np. możliwości pokazywania filmów, szybkie wgrywanie zdjęć i wiele innych. Wkraczają coraz młodsze pokolenia, którym tradycyjne ramy forum nie wystarczają i ja to rozumiem.
Ale to tylko takie moje dywagacje natury technicznej. Może mało istotne. Twój ogród prezentuje się przebogato. Róże, rudbekie, miskanty, piękny pokaz.





ElzbietaFranka 23:45, 17 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Martka wiem co miałaś na myśli. To że trzeba się usunąć to już sobie sama dodałam. Jestem realistka.

Jest więcej ubywający niz przybywających.

Wręcz nie znoszę FB i Instagrama. Mam konto na jednym i dąrugi w ogóle nie korzystam nawet hasła nie pamiętam.
Lubię Twittera, tam się wyzywam politycznie.

Martka dużo pracy w tym ogrodzie ale już końcówka. Poprzesadzalam co trzeba trochę opielilam zasuszone chwasty. przepuscilamnprzez rozdrabniarka trochę gałęzi wysypałam na chodniki między rabatksmi.
Nic nie będę już cięła może róże pozniej przytnę i tulipany do donic posadzę. Posadziła bym, ale boje się, że mi w grudniu zakwitną jak będzie ciepło.

Wczoraj posadziłam sporo zawilców wiosennych ok 150 szt - niebieskie, wrzosowe i bordowe.
Ciemierniki jeszcze śpią.

Jest sucho nawet bardzo sucho. Podlałam dzisiaj prawie wszystko. Wczoraj nawozilam jesiennym nawozem i trzeba było podlać.
Co z tego, że co chwilę pada, ale wody jak na lekarstwo.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
April 10:06, 18 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Ile zawilców? 150 sztuk? Niemożliwe. Miałaś Elu siłę? To będzie spektakl. Ja chwilowo nic nie robię, zbieram siły. Ten sezon to chyba już tylko dołowanie doniczek z którymi się nie wyrobiłam.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Basieksp 10:47, 18 wrz 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209


Piękny jest nawet bardzo i ta biel a ilość zawilców robi wrażenie, będzie się działo na wiosnę !
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
ElzbietaFranka 17:29, 18 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Basieksp napisał(a)


Piękny jest nawet bardzo i ta biel a ilość zawilców robi wrażenie, będzie się działo na wiosnę !



Tak kupiłam go w zeszłym roku Lidelku i też tak kwitł wypuścił 2 łodygi. Cebula ogromną miał ktoś mi pisał, że już kwitł nie będzie cebulką maleńka i dałam jak wszystkie Amarylisy na opaskę przy domu.
Tam sobie rosły bez podlewania. Zdziwienie moje jak przyjechał znad morza mój Amarylis ma łodygę z kwiatem taka sama jak w grudniu.
Jest 2 łodyga za jakiś 1-2 tydzień będzie kwitła. Cebulka bardzo maleńka.

Mam nadzieję, że zawilce się wiosną pokażą.

7 grudzień zeszłego roku


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:36, 18 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
April napisał(a)
Ile zawilców? 150 sztuk? Niemożliwe. Miałaś Elu siłę? To będzie spektakl. Ja chwilowo nic nie robię, zbieram siły. Ten sezon to chyba już tylko dołowanie doniczek z którymi się nie wyrobiłam.



Właściwie też już nic nie będę działać. Grabienie liści i później wiązanie traw na zimę. Jak będzie sucho podlewanie zimozielonych aby nie wyschły zima.
Tak sądziłam zawilce tyle sztuk, ale czy wzejdą.
U mnie hortensje jeszcze dobrze kwitną







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:41, 18 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
CD









To już koniec lata. Jesień nadchodzi.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Rumianka 14:12, 19 wrz 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
Elu, czekam na przebarwienie dębów, bo to te Twoje były dla mnie inspiracją...Hortensje pięknie też przebarwione.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Monika83 22:04, 19 wrz 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2990
ElzbietaFranka napisał(a)
Jeszcze róże dosyć dobrze kwitną





Tutaj dzisiaj porzadkowalam. Kupiłam w 2014 r. 3 Bergenie rizsadzam je każdego roku pewnie jest już ok 50. Ostatnia zima bardzo się z nimi obeszła za to teraz są piękne soczyste lśniące



Elu róże i trawy bardzo ładne, a hortensje widać że trzymają fason bo u moich na niektórych krzakach to kwiatostany już brązowieją. Uwielbiam takie cieniste zakątki leśne jak na dwóch ostatnich zdj.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies