Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 19:48, 13 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Alija napisał(a)


Elu, pięknie u Ciebie, trawy wspaniałe, masz chyba wszystkie gatunki.
Podziwiam zawilce, pięknie Ci kwitną. Bardzo je lubię i zawsze czekam na ich kwitnienie. Niestety w tym roku z powodu suszy są strasznie marne, trochę je podlewałam, ale chyba zbyt późno, bo zakwitł tylko jeden. Trudno, będę podziwiać u Ciebie.



Witam Alicja

Nie mam wszystkich traw,ale mam ich sporo. U części nie znam nazw to były początki mojej przygody z trawami nie przywiązywałam do nazw wagi

Tak zawilcy też mam sporo. Jeszcze nie fice,bo zaczynają kwitnąć posadzone w półcieniu. Jeszcze teraz jest chłodno ale kwitną dosyć długo. Tak się zastanawiam czy je nie przesadzić w miejsce bardziej słoneczne.

Kupiłam wczoraj jeszcze różowego 2 szt też wysokie.

Alicja przez mój ogród przewinęło się sporo zawilców wyginęły a to z mojej winy nie potrafiłam się z nimi obchodzić. Nie dokarmialam i nie podlewalam.

Proszę bardzo odwiedzaj ile chcesz chociaż fotek robię już coraz mniej. Zresztą nie wszystkich interesują moje foty. Kiedyś była większe zainteresowanie i wymiana porad, doświadczeń ogrodniczych. Trudno wszystko się kiedyś kończy.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gosialuk 20:18, 13 wrz 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Oj Elu nie zniechęcaj się tak. Ja bardzo lubię podglądać twój ogród na zdjęciach i twoje opisy. A od czasu do czasu ciekawe dyskusje.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
ElzbietaFranka 21:39, 13 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Gosialuk napisał(a)
Oj Elu nie zniechęcaj się tak. Ja bardzo lubię podglądać twój ogród na zdjęciach i twoje opisy. A od czasu do czasu ciekawe dyskusje.



Gosiu 6 lat już tutaj jestem nie zawsze mam czas się wpisywać u kogoś. Przeglądam wątki nie zawsze się jednak wpisuje zresztą pewnie większość tak robi to co obserwuje.

Prowadzę wątek dosyć Monotonnie gdyż nie wiele zmian w ogrodzie robię. Mam sporo roślin dokupuje pojedyncze sztuki jak mi się podobają. Też się nie radzę innych, pstaram się dużo czytać o roślinach.

Znam swoją ziemię i warunki klimatyczne na tym terenie więc nie wszystkie rośliny mogę sądzić które mi się podobają.

Jadę w czwartek mam trochę przesadzania i porzadkowania. Zaczynają brzozy śmiecić i trawnik trzeba skosić.

Pogoda nie zaciekawią chociaż dzisiaj u nas było dosyć cięplo.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Martka 22:27, 13 wrz 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Elu, zbyt krótko jestem na forum, by wyciągać wnioski, jak ono się zmienia, ale byłam swego czasu na forum budowlanym i tam działało to tak, że każdy miał swój czas aktywności, która po przejściu przez pewne etapy budowy ustawała lub wręcz całkowicie zanikała. To naturalny porządek rzeczy, bo ile czasu można siedzieć w bateriach umywalkowuych - jeśli nie siedzi się w tym zawodowo. Podejrzewam, że z ogrodami jest podobnie. Gdy one wraz z nami nabiorą dojrzałości, mniej jest tematów, o których chce się pisać. Potem pojawiają się "nowe pokolenia" forumowiczek, z którymi już nie ma tej więzi. Natomiast zawsze jest grono osób, które czytają forum bez komentowania i logowania się nawet, z zewnątrz. Warto utrwalać swoje doświadczenia, bo może to oni będą tworzyć kiedyś ogrody naszych sąsiadów?

daszum 20:56, 17 wrz 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4394
Elu, psiak jest bardzo absorbujący, ogród oglądam przez okno.
Do tego często pada deszcz.
Jutro postaram się zrobić zdjęcia kłosów tych traw z bliska.

Trawa Rossi, którą mi przysłałaś bardzo się rozrosła i kwitnie
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
ElzbietaFranka 21:47, 17 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Martka napisał(a)
Elu, zbyt krótko jestem na forum, by wyciągać wnioski, jak ono się zmienia, ale byłam swego czasu na forum budowlanym i tam działało to tak, że każdy miał swój czas aktywności, która po przejściu przez pewne etapy budowy ustawała lub wręcz całkowicie zanikała. To naturalny porządek rzeczy, bo ile czasu można siedzieć w bateriach umywalkowuych - jeśli nie siedzi się w tym zawodowo. Podejrzewam, że z ogrodami jest podobnie. Gdy one wraz z nami nabiorą dojrzałości, mniej jest tematów, o których chce się pisać. Potem pojawiają się "nowe pokolenia" forumowiczek, z którymi już nie ma tej więzi. Natomiast zawsze jest grono osób, które czytają forum bez komentowania i logowania się nawet, z zewnątrz. Warto utrwalać swoje doświadczenia, bo może to oni będą tworzyć kiedyś ogrody naszych sąsiadów?




Martka masz rację pewien etap się kończy i trzeba się usunąć. Od czasu do czasu przypominać o sobie.

Dzisiaj cały dzień przegania czlowieka z ogrodu. Trochę zdjęć po deszczu zrobiłam.



Liście z brzoz już opadaja czas grabienia oczko już gotowe do przykrycia siatka





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:58, 17 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
daszum napisał(a)
Elu, psiak jest bardzo absorbujący, ogród oglądam przez okno.
Do tego często pada deszcz.
Jutro postaram się zrobić zdjęcia kłosów tych traw z bliska.

Trawa Rossi, którą mi przysłałaś bardzo się rozrosła i kwitnie



Psina młoda i pewnie rozrabia.
U mnie jeszcze twoje trawki nie kwitną pogoda nie sprzyja do kwitnieniu zimno i co
chwilę deszcz. Mimo opadów jest bardzo sucho. Dzisiaj sądziłam rododendrona i trzeba było dołek wykopać zaledwie 3-4 cm mokro później skala.





Bardzo polecam aby siać i sądzić w ogrodzie szalwie omaczoną jest bardzo dekoracyjna to nie zimuje,chociaż w tym roku mi jedna przezimowały. W tym roku spróbuję przykryć szałwię ciekawe czy przezimuje.



A to wanilka skay, dzisiaj ponury dzień i mokro więc i kwiatostany mokre nie mają tej zwiewności.


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:09, 17 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
CD
Rudbekie kwitną na całego bardzo je lubię co roku zmieniaja się na inny kolor



Kalina Watanabe zmienia kolorek



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:13, 17 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Dalie też mam ale tylko 3 krzaki







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:18, 17 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
CD







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies