Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 13:34, 20 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13823
Monika83 napisał(a)
Elu róże i trawy bardzo ładne, a hortensje widać że trzymają fason bo u moich na niektórych krzakach to kwiatostany już brązowieją. Uwielbiam takie cieniste zakątki leśne jak na dwóch ostatnich zdj.



Monia też lubię tam dziko, bluszcz, rododendrony i sosny rosną. Nie za bardzo można tam co kolwiek posadzić za dużo cienia. Wiosna będziemy podcinać sosny, aby trochę słońca tam doszło. Hosty i Bergenie nadają się do prawie cienia, ale już inne nawet rodki widzę, że źle rosną potrzebują trochę słońca.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 13:36, 20 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13823
Rumianka napisał(a)
Elu, czekam na przebarwienie dębów, bo to te Twoje były dla mnie inspiracją...Hortensje pięknie też przebarwione.



Jeszcze nie widać oznak zmian koloru na dębach, ale już bliżej. Zimno jest to wszystko będzie kolorki zmieniać. W zeszłym roku było cieplej.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
zawitka 08:57, 21 wrz 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14033
Ela co to za trawa z tymi czerwonymi kłosami .Czy rosnie na słońcu u Ciebie???
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
daszum 21:58, 21 wrz 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Elu wstawiłam u siebie zdjęcia naszych traw. Są bardzo podobne, ale nie identyczne.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
ElzbietaFranka 20:15, 22 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13823
zawitka napisał(a)
Ela co to za trawa z tymi czerwonymi kłosami .Czy rosnie na słońcu u Ciebie???


Nie wiem o którą trawę ci chodzi. U mnie wszystkie trawy rosną w słońcu albo zacienione na 2-3 godziny.

To jest miskant "boucle"



To jest Siux



To jest po lewej Melopartus a po prawej Memory

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 20:21, 22 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13823
daszum napisał(a)
Elu wstawiłam u siebie zdjęcia naszych traw. Są bardzo podobne, ale nie identyczne.



Byłam widziałam. Uważam,że to te same.
Jeszcze patrzyłam na miskanta "Silberspinne", ale to ty już musisz rozstrzygnąć.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
daszum 21:23, 22 wrz 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Dzięki, uznaję, że mam Vanilla Sky

Elu u Ciebie teraz królują trawy. Masz duży teren, odpowiednio je posadziłaś i są widoczne.
Masz naprawdę imponującą kolekcję traw
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Gosialuk 07:51, 23 wrz 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5253
A ja myślę, że dla osób zaczynających przygodę z ogrodem bardzo cenne są uwagi osób, które mają już dojrzały ogród. Ja tak trafiłam do wątku Ani Małej Mi na początek mojej przygody z forum. A Ania była już na etapie, że ma już tego i owego za dużo. Twoje uwagi Elu są cenne dla innych. A poza tym masz bardzo ładny ogród, który jesienią zapełnia się pióropuszami traw.
Lubię do ciebie zaglądać.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Wiaan 08:07, 23 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5081
Gosialuk napisał(a)
A ja myślę, że dla osób zaczynających przygodę z ogrodem bardzo cenne są uwagi osób, które mają już dojrzały ogród. Ja tak trafiłam do wątku Ani Małej Mi na początek mojej przygody z forum. A Ania była już na etapie, że ma już tego i owego za dużo. Twoje uwagi Elu są cenne dla innych. A poza tym masz bardzo ładny ogród, który jesienią zapełnia się pióropuszami traw.
Lubię do ciebie zaglądać.


W całości się podpisuję pod tym stwierdzeniem bardzo lubię Twoje porady i stosuję
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Martka 19:28, 23 wrz 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
ElzbietaFranka napisał(a)


To już koniec lata. Jesień nadchodzi.


Elu, piękne ujęcie. Trawy dają pokaz. Jaka to rozplenica?
To samo stwierdziłam w moim ogrodzie, jesień i już. Róże już nie takie skore do rozwijania pąków. U mnie oprócz hortensji jeszcze pięknie kwitną bodziszki Rozanne, jeżówki Green Jewel i cynie. Dlatego w przyszłym sezonie planuję sporo wysiewów tych ostatnich.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies