Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 15:02, 12 kwi 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Robię odpoczynek od odkurzania ręce mi drżą może posadzę dalie. Trudno maja być przymrozku wszystko szlak trafi.
Azalie pąki nabrzmiałe, kaliny też mają się do kwitnięcia.







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gosialuk 16:49, 12 kwi 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5256
Elu pracowity początek wiosny masz już za sobą. Tawuły już wszystkie posadzone? Trochę szkoda, że przy tych temperaturach te wiosenne kwiatki tak szybko przekwitają.
Fajnie, że ci się udały takie powtarzające tulipany. Z zawilców będziesz zadowolona. Warto chyba pomiędzy nimi posadzić kępki krokusów, bo one wczesną wiosną mają listki takie brązowe, że prawie niewidoczne. Ja w każdym razie mam taki zamiar.
A banany nastawiłam i mam zamiar potraktować nimi powojniki i pnącą hortensję.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
ewsyg 22:33, 12 kwi 2024


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Elu, u mnie też powojniki łapały choroby, ale Błękitny Anioł współpracuje za mną i jeszcze taki biedronkowy powojnik, chyba z grupy Viticella. W jaki sposób odkurzasz kamyki ?
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ElzbietaFranka 22:57, 12 kwi 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
ewsyg napisał(a)
Elu, u mnie też powojniki łapały choroby, ale Błękitny Anioł współpracuje za mną i jeszcze taki biedronkowy powojnik, chyba z grupy Viticella. W jaki sposób odkurzasz kamyki ?



Mam odkurzacz i dmuchawa w jednym elektryczny i na akumulator mam dwie "maszyny".

Tej wiosny mam odkurzanie postawione na głowie. Zaczynają już chwasty wyrastać i od razu piele więc idzie mi to powoli.

Zeszłej jesieni nie oczyściłam żwiru. Liście na brzozach wisiały do połowy grudnia później przyszły deszcze mróz i z tym Majdanem zostałam na wiosnę. Po zimie liście wgryzly się w żwir i zwariować można.
Jak nie odkurze liście w żwirze się rozłożą a to idealne podłoże dla innych nasion.

Powiem szczerze teraz bym żwiru nigdzie nie dała. Wtedy to była konieczność bo miałam dużo wody na działce zmeliorowalam ja i wody nie ma. I tak bujam się z odkurzaniem jesienią lub wiosna.

Biedronka ma te same powojniki co Lidll. One są bardzo zdrowe i obficie kwitna.

W każdym razie moje mają przyrosty po 1,5 metra tak dają czadu. Jeszcze ich nie nawiozlam. Mają być przymrozku i boję się aby nie zmarzły. Trudno to odbija.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:03, 12 kwi 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Gosialuk napisał(a)
Elu pracowity początek wiosny masz już za sobą. Tawuły już wszystkie posadzone? Trochę szkoda, że przy tych temperaturach te wiosenne kwiatki tak szybko przekwitają.
Fajnie, że ci się udały takie powtarzające tulipany. Z zawilców będziesz zadowolona. Warto chyba pomiędzy nimi posadzić kępki krokusów, bo one wczesną wiosną mają listki takie brązowe, że prawie niewidoczne. Ja w każdym razie mam taki zamiar.
A banany nastawiłam i mam zamiar potraktować nimi powojniki i pnącą hortensję.




Mam Małgosiu kilka kępek tulipanów które kwitną w tym samym miejscu ok. 8 lat. Jakieś odmiany nie do zdarcia.

Zawilce wszystkie mi się podobają mam ich sporo. Już pisałam posadziłam w jesieni ok 100 szt zawilców białych już lada moment zaczną kwitnąć.

Powojniki bananowka trzeba podlewać. Do hortensji dodaj jeszcze np nawozu do iglaków lub hortensji.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:06, 12 kwi 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Pokażę bo jest ładna. Świerki mają ok 10 m wysokości





Kliny do posadzenia




____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:10, 12 kwi 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Zawsze piękny w tym roku go przycielam aby go zagęścić







Kwitną tegoroczne zakupy zawilec wielkokwiatowy Madonna

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Monika83 20:44, 14 kwi 2024


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2997
ElzbietaFranka napisał(a)
Cudny kolor mają te tulipany❤ i w takiej barwie chętnie kupiłabym na jesieni.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 20:48, 14 kwi 2024


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2997
ElzbietaFranka napisał(a)
Pokażę bo jest ładna. Świerki mają ok 10 m wysokości






Ładna ta wiśnia i zdecydowanie ona ma ładniejsze kwiaty od migdałka.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
ElzbietaFranka 23:12, 14 kwi 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Monika83 napisał(a)
Cudny kolor mają te tulipany❤ i w takiej barwie chętnie kupiłabym na jesieni.



Też mi się kolor bardzo podoba. Przypudrowany róż. Tulipan zdrowy.

Ja kupuję w L..lu. paczki bywają po 10 szt i po 50.


Miałam kiedyś migdałka bardzo ładny, ale jak każdej wiosny były przymrozki to kwiaty brazowialy i koniec kwitnienia. Wykopałam go i teraz w tym miejscu rośnie kalina Watanabe. Mam nadzieję, że mróz ja nie złapie w tym tygodniu. Ma mnóstwo kwiatów, zresztą mam kilka kalina i 4 będą kwitły.

Bardzo się dzisiaj urobiłam, ale już bliżej końca. Jeszcze skalnik został do odkurzenia.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies