Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 13:03, 02 kwi 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
pestka56 napisał(a)
Coraz więcej kwitnie U mnie też



Kasiu te 3 dni upałów zrobiły swoje.
Jak nie będzie przymrozków to wiśnia kiku... ok 7 kwietnia zakwitnie. Ma duzo pączków kwiatowych.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
April 13:54, 02 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10226
ElzbietaFranka napisał(a)







Pięknie rozrosły się zawilce. Kiedy ja się takich łanów dorobię. Ciągle pojedyncze mizerotki mam.
Powojnika montany zazdroszczę, ciągle dumam gdzie by tu dla niego miejsce znaleźć. Wiosną już niemal, niemal kupiłam Nic to, będę podziwiać u ciebie
____________________
April April podbija las Mazowsze
Makao 15:01, 02 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4194
A jakie masz te zawilce? Będą ekspansywne?
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
zawitka 15:31, 02 kwi 2024


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14062
Te niebieskie to tyż zawilce????? Piękne są.Jak ładnie wyczyszczony staw aż błyszczy.

____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
ElzbietaFranka 18:56, 02 kwi 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
April napisał(a)


Pięknie rozrosły się zawilce. Kiedy ja się takich łanów dorobię. Ciągle pojedyncze mizerotki mam.
Powojnika montany zazdroszczę, ciągle dumam gdzie by tu dla niego miejsce znaleźć. Wiosną już niemal, niemal kupiłam Nic to, będę podziwiać u ciebie



Zamawiałam zawilce przez internet w paczuszkach po 10 szt 2 lata temu. W zeszłym roku też ledwo wychodziły z gleby. W tym roku już lepiej. Mam nadzieję, że z każdym rokiem będzie ich więcej.

Czekam jeszcze na kwitnienie białych przyszły w zeszłym roku w maju. Wsadziłam 200 szt. Połowę posadziłam w czerwcu i wyrosło tylko zielone. Obecnie w ogóle jeszcze nie wyszły z ziemi.
Drugą połowę sądziłam pod koniec wrześniu widzę, że wyszły i mają paczki kwiatowe.

Prawdopodobnie za wcześnie te pierwsze wysadzilam. Czekam czy wzejdą.

Jeżeli chodzi o powojnik Montana też nie mam gdzie posadzić. Musi mieć ustronne ciepłe miejsce a takiego u mnie brak. Mam tylko jedną ścianę ok 5 metrów ze wnęka i wszystko tam sądzę aby nie omarzło.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 19:01, 02 kwi 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
Makao napisał(a)
A jakie masz te zawilce? Będą ekspansywne?



Nie wiem Aniu. Niech się sieja one są bardzo ładne więc nawet jak będą ekspansywne to mi nie przeszkadza.

Napalilam się na zawilce bo na tulipany nie mogę liczyć. Wydzibane przez bażanty.

Sasanki mi też w tym roku ładnie kwitną.

Zauważyłam też ok 3 cm siewki ciemierniki w. Zostawiam niech rosną.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 19:03, 02 kwi 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
zawitka napisał(a)
Te niebieskie to tyż zawilce????? Piękne są.Jak ładnie wyczyszczony staw aż błyszczy.




Oj Zaworka staw jeszcze przed czyszczeniem. Jak będzie ciepło to ok 1 mają. W tym roku po zimie dużo opadziny z brzóz popadało do oczka.

Tak niebieskie też zawilce.
Mam białe, niebieskie, wrzosowe i żółte.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Rumianka 10:33, 03 kwi 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10279
Mam też taki clematis, który u Ciebie jest na fotce z różą...co roku obsypany mnóstwem kwiatów...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
ElzbietaFranka 16:24, 03 kwi 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
Rumianka napisał(a)
Mam też taki clematis, który u Ciebie jest na fotce z różą...co roku obsypany mnóstwem kwiatów...




To powojnik Jackmanii.

Mam 4 sztuki (miały być Montany jak to dobrze, że nastąpiła pomylka). Ten z foty ma dobrą miejscówkę. Przesadze w tym tygodniu będą rosły przy różach 2 szt.
Jednego mam w donicy na balkonie już ma paczki kwiatowe. Kwitł nie przerwanie aż do listopada. Po każdym okwitnieciu przycinalam go o polowe je wtedy wypuszcza nowe pędy i znowu burza kwiatow.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
vita 08:59, 04 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4099
ElzbietaFranka napisał(a)
Nie wiem Aniu. Niech się sieja one są bardzo ładne więc nawet jak będą ekspansywne to mi nie przeszkadza.


Piękne wiosenne łany drobnicy Zawilce leśne bardzo lubię, jakąś część też przesadzałam późną jesienią i wyszły. Ale zima była dziwna, sporo roślin mi wypadło. Zawilce mogą być ekspansywne, zwłaszcza gatunek. A na te żółte, które trafiły z korą (bezskutecznie usuwam) jednak uważaj. Owszem, ładnie wyglądają w łanach, ale jak zaczną się wsiewać w inne rośliny to z czasem może być problem. Pięknie rosną Ci powojniki, dbasz o nie jakoś szczególnie?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies