Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 12:59, 04 kwi 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
vita napisał(a)


Piękne wiosenne łany drobnicy Zawilce leśne bardzo lubię, jakąś część też przesadzałam późną jesienią i wyszły. Ale zima była dziwna, sporo roślin mi wypadło. Zawilce mogą być ekspansywne, zwłaszcza gatunek. A na te żółte, które trafiły z korą (bezskutecznie usuwam) jednak uważaj. Owszem, ładnie wyglądają w łanach, ale jak zaczną się wsiewać w inne rośliny to z czasem może być problem. Pięknie rosną Ci powojniki, dbasz o nie jakoś szczególnie?



Wiktoria pisze bo to piękne imię.

Nie dbam specjalnie o powojniki. Wiosna nawoz do powojników jeszcze nie nawiozlam. Później podlewam bananowka raz na miesiąc.
Banan pokrojony wrzucam do słoika po tygodniu mam nalewkę. Później na 10 litrów wody wlewam szklankę płynu z banana i podlewam.
Ostatnio słyszałam, że drożdże też są bardzo dobre na wszystkie kwiaty. Mają dużo witaminy z grupy B.

Ten piękny rośnie w cieniu. Mam 2 szt. Mikstura z bananów mu służy. Zapomniałam jak się nazywa chyba Bolero. Kwitnie non stop.



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Rumianka 15:49, 04 kwi 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10279
Piękny ten powojnik...cudo.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
vita 08:19, 05 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4099
Zawsze z nutą zazdrości oglądam tak pięknie utrzymane powojniki, u mnie tak słabo rosną.
Dodatkowo uprawiasz go w pojemniku, masz do nich rękę O nawożeniu bananami słyszałam, ale o nalewce nie, zwykle skórki dodaję do kompostu. Prosto się robi, spróbuje, dzięki
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Agnieszka_Z 08:37, 05 kwi 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 430
Czy Twoje powojniki zimują na dworze?
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Kordina 10:27, 05 kwi 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4748
ElzbietaFranka napisał(a)
Eliska to prawda kupiłam takie maleństwo ostatnie powojnik Montana. Nie za bardzo mi podchodził bo 2 lata temu też kupiłam pod tą samą nazwą i okazało się, że to nie Montana a jakieś inne na szczęście kwitną 2 razy do roku i burza kwiatów.
Posadziłam przy ledwo zipiacej róży. Zaczęłam podlewać mikstura "bananowka" róża i i clematis nabrały wigoru. Róża przekwita a clematis dalej kwitnie.

Tam też z.boku podadzony Montana. Skieruje go w lewą stronę.




Przepięknie ten duet wygląda, a napisz proszę gdzie planujesz i jak posadzić 50 tawuł? Jaką odmianę?
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
ElzbietaFranka 12:26, 05 kwi 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
Kordina napisał(a)

Przepięknie ten duet wygląda, a napisz proszę gdzie planujesz i jak posadzić 50 tawuł? Jaką odmianę?



Bożenko jeszcze nie wiem pewnie gdzieś na obwódkę.
U nas przez kilka dni zimno. Nie za bardzo wszystko rośnie. Czekam aż z ziemi jeżówki wyjdą.
Mam sporo róż które prawdopodobnie wypadną. Więc przemebluje rabaty.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 12:30, 05 kwi 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
Agnieszka_Z napisał(a)
Czy Twoje powojniki zimują na dworze?



Agnieszka tak zimują nawet te w donicach.

Ten klematis to Arabella kwitnie prawie w cieniu. Przycielam go 2 tygodnie temu na wys 10 cm i obecnie tak wygląda.
Będzie kwitł jak powyżej na fotce



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 12:39, 05 kwi 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
vita napisał(a)
Zawsze z nutą zazdrości oglądam tak pięknie utrzymane powojniki, u mnie tak słabo rosną.
Dodatkowo uprawiasz go w pojemniku, masz do nich rękę O nawożeniu bananami słyszałam, ale o nalewce nie, zwykle skórki dodaję do kompostu. Prosto się robi, spróbuje, dzięki



Wiktoria nie od razu takie efekty miałam. Kilka powojników straciłam "uwiąd je zlapał".
Kupowałam te co mi się podobały nie mając pojęcia o ich uprawie.
Jak się kilka razy sparzylam więc zaczęłam czytać. Co kupić, jak o nie dbać.

Jak chcesz mieć powojniki zacznij od powojnika "Błękitny anioł" kupiłam 3 szt i wszystkie ładnie rosną.
Jest zasada powojnik lubi trzymać nogi w cieniu a głowę w słońcu. Tzn trzeba mu od ziemi zacienić na wys ok 50 cm coś posadzić.

Już mam skórki z banana nastawione w przyszłym tygodniu będę podlewać.

Błękitny aniol



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 13:54, 05 kwi 2024


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Ela, ty kupiłaś tawułki japońskie (Astilbe japonica), tak?! A ja myślałam, że tawuły (Spiraea L.) i się przestraszyłam ilością
____________________
Kasia
sylwia_slomc... 14:56, 05 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82039
ElzbietaFranka napisał(a)



Nie wiem Aniu. Niech się sieja one są bardzo ładne więc nawet jak będą ekspansywne to mi nie przeszkadza.

Napalilam się na zawilce bo na tulipany nie mogę liczyć. Wydzibane przez bażanty.

Sasanki mi też w tym roku ładnie kwitną.

Zauważyłam też ok 3 cm siewki ciemierniki w. Zostawiam niech rosną.

Mnie do tulipanów dorwały się nornice praktycznie co dzień kilka do wazonu przynoszę bo już bez cebulek. Zjadły mi też całą kępę hiacyntów, już miałam ładnie rozrośniętą
Ale zawilce uwielbiam i też chcę ich więcej. Dały radę nawet w Brzeziński w łące i nawet siewki jakieś w innych miejscach łąki widzę.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies