Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Gosialuk 21:42, 07 maj 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5488
Elu wszystko obejrzałam. Kalinę masz przepiękną, moje też dobrze rosną. Ten lilak też już okazały krzaczek, jeśli dobrze pamiętam, to go przycinasz. A kiedy się to to robi?
Klonik też zwraca uwagę, ciekawe jakie będzie miał przebarwienia jesienne. Oby dobrze rósł. Fajnie ci się rozrosły floksy na skalniaku. U mnie non stop zarastały trawą i w tym roku się z nimi ostatecznie pożegnałam. Rodki są wymagające i jakoś w ogóle mnie do nich nie ciągnie, za to w tym roku zauroczyły mnie pomarańczowe azalie wielkokwiatowe w Wojsławicach. Teraz dumam gdzie by tu je posadzić.
Z zawilców jesteś zadowolona?
Pozdrawiam.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Alija 22:15, 07 maj 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 9301
ElzbietaFranka napisał(a)






Kalina Watanabe kwitnie bardzo długo, u mnie powtarza kwitnienie. Ma czerwone owocki. Jesienią przebarwia sie na czerwono nie mam fotki.







Elu, ogród pięknie wysprzątany, przygotowany na nowy sezon, super.
Zachwyciła mnie ta kalina, przepiękna, zastanawiam się, czy może bym ją gdzieś jeszcze wcisnęła.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
ElzbietaFranka 23:12, 07 maj 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14303
Alija napisał(a)


Elu, ogród pięknie wysprzątany, przygotowany na nowy sezon, super.
Zachwyciła mnie ta kalina, przepiękna, zastanawiam się, czy może bym ją gdzieś jeszcze wcisnęła.



Kupuj nie zawiedziesz się na niej. Dobrze aby miała słońce jesienią się ładnie przebarwia. Przez cały sezon od wiosny do jesieni ładnie wygląda.

Na początku ja trochę przycinalam, aby się zagęściła bo kupiłam takie chuchro, wraz z kalina Kilimandżaro. Watanabe ja przerosła kilka razy.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:41, 07 maj 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14303
Gosialuk napisał(a)
Elu wszystko obejrzałam. Kalinę masz przepiękną, moje też dobrze rosną. Ten lilak też już okazały krzaczek, jeśli dobrze pamiętam, to go przycinasz. A kiedy się to to robi?
Klonik też zwraca uwagę, ciekawe jakie będzie miał przebarwienia jesienne. Oby dobrze rósł. Fajnie ci się rozrosły floksy na skalniaku. U mnie non stop zarastały trawą i w tym roku się z nimi ostatecznie pożegnałam. Rodki są wymagające i jakoś w ogóle mnie do nich nie ciągnie, za to w tym roku zauroczyły mnie pomarańczowe azalie wielkokwiatowe w Wojsławicach. Teraz dumam gdzie by tu je posadzić.
Z zawilców jesteś zadowolona?
Pozdrawiam.



Małgosiu przycinam polibina zaraz jak przekwitnieniu. Jest wtedy szansa że zakwitnie drugi raz. To kwitnienie nie jest tak obfite, ale jest i zapach też.

Floksy przerzedzam co dwa lata. W tym roku znowu trzeba je przyciąć. Już nad suchym oczkiem wczoraj wyrwałam dwie teczki floksów. W to miejsce posadziłam marcinki różne kolory.

Azalie w każdym kolorze są piękne. Mam 3 szt azali które kwitły jak kupiła i drugi rok ani jednego kwiatka.
Mus przesadzic. Chce je dosadzić do reszty azalii ale trzeba było wykopać jedna kilkuletnią hortensje. Wczoraj ja wykopałam korzenie grube i dlugie.
Włożyłam do dużej donicy zasypiałam ziemią niech narazie w niej rośnie.

No wiesz ty dumasz!!! areału masz dużo. Posadz w miejscu ustronnym z dostępem do słońca tam najlepiej rosną do ziemi dobrej kwaśnej. Już nie pamiętam pH.

Małgosiu bardzo jestem zadowolona z zawilców. Zamówiłam następne cebulę mogą przysłać w tym tygodniu. Białe pełne i czerwone.
Chodzę po działce i sobie wmawiam, po cholerę ci tego tyle. Dzwonią do mnie że szkółek i znowu kupuje.
Nie potrafię się pohamować

Rh też będę przesadzać. Pamiętasz u Bogdzi jakie rosną. Weszłam na jej wątek i szukała mikstury której używa. Znalazłam zrobiłam fotki. Właściwie wszystko mam oprócz żelaza. Sukces to dobra ziemią, nawożenie i podlewanie.

Nie potrafię się pohamować.





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anabuko1 11:57, 08 maj 2024


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23834
Dobrze jest zajrzeć i cis mądrego poczytać..
Akurat o floksach, że trzeba je przesadzać co jakiś czas. Moje pomarnialy. I tak zrobię jak radzisz. Poprzesadzam jak przekwitną.
Azalie sliczne
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Monika83 10:43, 09 maj 2024


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3212
ElzbietaFranka napisał(a)
Ładna pogoda, ale sucho więc trzeba podlewać.





Elu azalie pięknie zakwitły u ciebie bo u moich praktycznie brak kwiatów,pierwszy raz nie mają kwiatów,jedynie dwie japońskie białe będą kwitły. Ten różowy różanecznik też u mnie kwitnie on ma piękne kwiaty ta Królowa Jadwiga.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Makao 11:52, 09 maj 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4920
Ta kalina bardzo za mną chodzi. I derenie kwieciste.
Podobają mi się. Twoja kalinka bardzo obsypana kwieciem. Czy kwiatki są duże u Ciebie? U April były wielkie. Jak dłoń (kobieca)
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
ElzbietaFranka 12:41, 09 maj 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14303
Monika83 napisał(a)
Elu azalie pięknie zakwitły u ciebie bo u moich praktycznie brak kwiatów,pierwszy raz nie mają kwiatów,jedynie dwie japońskie białe będą kwitły. Ten różowy różanecznik też u mnie kwitnie on ma piękne kwiaty ta Królowa Jadwiga.



Tak ma piękne kwiaty, ale jest rzadki, rozlozysty. Może spróbuję go związać po okwitnieciu. Dobrze by było go przyciąć, ale czy wypuści nowe pędy.
Zrobię doświadczenie. Obok rośnie późniejszy rh którego uratowałam leczyłam i leczyłam. Od dwóch lat ładnie wygląda.

Azalie mam co roku ładne chyba, że przymrozki je dosięgną.

Azalia w sierpniu potrzebuje być podlewana, bo to wtedy zawiązuje pąki kwiatowe tak jak i rh. Też w sierpniu je nawoze.
Te azalie to mają ok 10 lat.
Pojadę w sobotę to zrobię fotkę jak wszystkie kwitna.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 12:47, 09 maj 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14303
Makao napisał(a)
Ta kalina bardzo za mną chodzi. I derenie kwieciste.
Podobają mi się. Twoja kalinka bardzo obsypana kwieciem. Czy kwiatki są duże u Ciebie? U April były wielkie. Jak dłoń (kobieca)



Tak jak napisałam wcześniej ta duża ma mniejsze kwiaty ale gęsto ich na pędzie.

Te mniejsze kaliny mają większe kwiaty są bielusienkie, ale jest ich mniej na pędzie. Też duże ok 10 cm średnicy.
To nie ma znaczenia być może takie odmiany. Te mniejsze kaliny zakwitły pierwszy raz może w przyszłym roku będzie coś więcej wiadomo o nich.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Magleska 12:53, 09 maj 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19318
Ela ślicznie w każdym kącie ogrodu
kaliny ,rodki ,azalie -cudne

a że floksy wywaliłaś ,to aż mi żal też je na skarpę w dziury chcę powpychać
narazie dałam kawalątki z moich różowych
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies