Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

anka_ 09:56, 11 wrz 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Elu zakupy wspaniałe. Pochwal się jeszcze tymi dębami. Ja poluje na Green Pilar- mogłabyś mi na PW napisać cenę i miejsce zakupu?
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
malgorzata_s... 10:47, 11 wrz 2018


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33790
Ach te Twoje piękne trawiszcza Jednak one potrzebują miejsca dużo.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
ElzbietaFranka 11:06, 11 wrz 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14447
anka_ napisał(a)
Elu zakupy wspaniałe. Pochwal się jeszcze tymi dębami. Ja poluje na Green Pilar- mogłabyś mi na PW napisać cenę i miejsce zakupu?



Jak bede na dzice to zrobie fotki debow powinnam kupic 5 szt ale nie bylo wiec w przyszlym romu dosadze. Chcialabym aby byly z jednej szkolki. Placilam 3 szt po 189 zl a 1 szt 248 zl. Miejsce na priv.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 11:24, 11 wrz 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14447
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Ach te Twoje piękne trawiszcza Jednak one potrzebują miejsca dużo.



Malgosiu oj tak potrzebuja miejsca i to sporo bardzo sie rozrastaja, trzeba miec duzo sily aby je rozsadzic, bez siekiery ani rusz.
Ogladalam u ciebie ogrod i czytalam, ze chcesz sje pozbyc zebrinuss. Dziwnez ze sie poklada u ciebie. Mam problem z prisem ktore sie tez poklada. Proso ladne, ale jak nie ma deszczu i wiatrow to sie trzyma tylko. Tez go chce wymienic.

Moim zdaniem zamiast zebrinusa powinnas posadzic trawe melopartusa lub memory maja grube i sztywne lodygi, e sa wysokie do 2,5 m. Zreszta kazda inna trawa oby nie zebrinusa i prosa. Mam tez atrykanska mniej sie poklada. W moim przypadku proso poklada sie na afrykanska i jest misz masz.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 11:37, 11 wrz 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14447
Basilikum napisał(a)
Elu cudownie masz obrazki jak z zurnala



Bede skromna i przyjmuje do wiadomosci. Odwiedzam i odwiedze.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 11:44, 11 wrz 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14447
Tak sje ciesze, ze udalo mi sie zrobic te zakupy. Nie bylo gmerania eMa, jeszcze musze przebolec drzewka z dzisiejszej dostawy. Gdzies to musze ukryc aby nie zobaczyl. Wymyslec cos skad to sie wzielo, bo mi zakreci kase.

Wieczore jeszcze odpisze.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
greg66 16:06, 11 wrz 2018


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
ElzbietaFranka napisał(a)
10 września









Hello Elu
To jest trzmielina ostrolistna?
A bedzie cała czerwona?
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
anabuko1 18:11, 11 wrz 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23942
ElzbietaFranka napisał(a)
CD








Elu, witaj!
Cały ogród pięknie wygląda.
Masz mnóstwo pięknych traw.Ile ty ich masz ??
I te hortensje, wielkie , prześliczne.
Moje jeszcze nie są takie duże.Ale i tak już cieszą
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ElzbietaFranka 18:24, 11 wrz 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14447
Grek to trzmielina oskrzydlona. Ta akurat z pobliskiego parku ale moja jak nie będzie mrozu i silnego wiatru to doczekam się pięknych liści.




Jeszcze chciałam dodac, że natrzmielinie w zimie utrzymują się czerwone owoce. Zjadają je ptaki albo opadają. Mam pod krzakami mnóstwo małych ok 15 cm młodych trzmielina wiosna posadzę do doniczek.
Trzmielina aby ładnie się przebarwiała koniecznie musi rosnąć w słońcu.

U mnie obok trzmieliny rośnie dereń siberica variagata który też się bardzo ładnie przebarwia już łodygi i liście czerwienią.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 18:41, 11 wrz 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14447
Jeszcze chciałam bo ktoś pytal. Tak to kalina japońska Kilimandżaro. Przebarwia się jeszcze kwitnie.
W przyszłym roku wysadzę na stałe miejsce. Dosyć ładnie rośnie.jeszcze fotka.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies