Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 18:57, 11 wrz 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
anabuko1 napisał(a)

Elu, witaj!
Cały ogród pięknie wygląda.
Masz mnóstwo pięknych traw.Ile ty ich masz ??
I te hortensje, wielkie , prześliczne.
Moje jeszcze nie są takie duże.Ale i tak już cieszą




Aniu mam sporo sądziłam przy przypływie fantazji. Teraz obcinam bo przejść nie mogę. Tak jak pisałam korzenie tak duże i twarde, że siekiera ani rusz .

Hortensje co niektóre przyciskami wyżej co najmniej 4 łodygi i tak to wygląda.
Wiosna po przycięciu nawoze nawozem bioponu. No i podlewanie to bolączką hortensji pijusy okropne. Znowu kilka posadziłam jeszcze 5 donic do posadzenia vanila Forest, silver dollar. Razem kupiłam 15 sztuk limeking, Bobo niższa odmiana, Polar bear.

Już więcej nie kupię roślin muszę zrobić przerwe., Żeby nie popaść w nie łaskę.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
greg66 20:29, 11 wrz 2018


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Ja mam jedną i drugą trzmielinę ale na razie malutkie jeszcze roku nie maja a rosną w pełnym słońcu
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
zawitka 08:45, 12 wrz 2018


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14062
Jak popatrzyła na Twoją trawiastą to kuż wiem że u mnie taka powstanie na wiosnę .Muszę zrobić rabatkę na południowej ścianie bo trwa tam nie rośnie i brzydko wygląda i żle ją kosić .To moje trawiszcza tam polecą wiosną Sciągę mam u Ciebie jak pozwolisz ha ha Elu zpraszam do siebie na kawkę po drodze
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zoja 14:15, 12 wrz 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
rabata z trawą przepiękna
choćbyś nie wiem jak się broniła to i u Ciebie jesień wypatrzeć można ;P
złota, ciepła i oby jak najdłużej
Pozdrawiam!
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
ElzbietaFranka 15:49, 12 wrz 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
zawitka napisał(a)
Jak popatrzyła na Twoją trawiastą to kuż wiem że u mnie taka powstanie na wiosnę .Muszę zrobić rabatkę na południowej ścianie bo trwa tam nie rośnie i brzydko wygląda i żle ją kosić .To moje trawiszcza tam polecą wiosną Sciągę mam u Ciebie jak pozwolisz ha ha Elu zpraszam do siebie na kawkę po drodze



Zawitała dzięki zapraszałam już nawet patrzyłam gdzie jest twoja siedziba. Może się kiedyś wybiorę przecież to nie tak daleko.

Jak będziesz zakładać to napisz pomogę. Ile masz miejsca na trawy bo można pięknie zaplanować. Z tyłu wysokie i schodkowo do najniższej.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 15:53, 12 wrz 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
zoja napisał(a)
rabata z trawą przepiękna
choćbyś nie wiem jak się broniła to i u Ciebie jesień wypatrzeć można ;P
złota, ciepła i oby jak najdłużej
Pozdrawiam!



Zoju wiem, ale odsuwam jesień od siebie i widzę lato.
Ta dzisiejsza temperatura ciągle letnia wręcz upał 29 stopni w cieniu.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Figaro 17:03, 12 wrz 2018


Dołączył: 15 kwi 2017
Posty: 452
Konkretnie i bez zbednych och i ach prowadzisz swoj watek tak profesjonalnie. I duzo sie tu mozna nauczyc. Ja ostatnio posadzilam caly rzad traw takich wysokich i bylam zadowolona ale teraz widze tu u Ciebie takie ciekawe rozwiazania to juz nie jestem az tak zadowolona. No ale juz jest i mam nadzieje ze mi sie trawy przyjma.
ElzbietaFranka 19:26, 12 wrz 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
Figaro napisał(a)
Konkretnie i bez zbednych och i ach prowadzisz swoj watek tak profesjonalnie. I duzo sie tu mozna nauczyc. Ja ostatnio posadzilam caly rzad traw takich wysokich i bylam zadowolona ale teraz widze tu u Ciebie takie ciekawe rozwiazania to juz nie jestem az tak zadowolona. No ale juz jest i mam nadzieje ze mi sie trawy przyjma.




Trawy raczej zawsze sie przyjmuja. No chyba, ze zakupione maja korzenie nadgnite lub przeschniete, ale to widac jak kupujesz czy kondycja ich dobra.

Figus zawsze jest jakies wyjscie w trawy mozna cos tam posadzic.
Pokaz jakie trawy posadzilas. Wstaw u mnie jak nie chcesz u siebie.

Czy profesjonalnie - dziekuje. Staram sie przekazac to co mam i cos tam jeszcze opisac w kazdym razie nie robie zametu.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Renii 21:48, 12 wrz 2018


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Witaj Elunia.

Trawiasta świetna, a rozplenica wygląda jak fajerwerki. Czy dobrze zrozumiałam, że pokłada Ci się zebrinus?

Zaskoczyłaś mnie zakupami dębów i klonów, coś tam planowałaś ale nie byłaś zdecydowana. A tu zakup w dużych ilościach.

Ja szukałam klona red sunset ale jak wcześniej oglądałam w szkółce to miał łodyżki czerwone i bardzo mnie to zauroczyło. Nie miałam niestety dużego auta, a one są wysokie więc nie kupiłam. Jak pojechałam następnym razem to chyba mieli pomylone etykiety bo klon miał zielone łodygi. Więc kupiłam inną odmianę z czerwonymi.

Możesz zrobić fotki swoich klonów?
I jeszcze poproszę namiary gdzie kupiłaś i po ile?

Pozdrowionka ślę
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
anpi 21:56, 12 wrz 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8178
Elu przybiegłam do ciebie po porady w sprawie trawnika.Czytając wątki o zakładaniu i problemach trawnika wydaje mi się, że były Twoje wpisy, teraz nie mogę się dokopać ,jak sama potrzebuję pomocy Ale zobaczyłam Twój awatarek u Anabuko i jakoś skojarzyłam ,nie wiem czy dobrze...?Ale po przejrzeniu kilku Twoich stron z cudnym dywanikiem trawy to chyba dobrze trafiłam...?Tu mój wpis z pytaniami Zakładanie trawnika z siewu.Jak będziesz miała chwilkę to zajrzysz?
Podziwiam Twoją Bungewillę,którą uwielbiam z wyjazdów do Chorwacji ,muszę zagłębić się w Twój wątek...czuję że zostanę na dłużej...
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies