Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Mirka 13:40, 01 lip 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Elu w Warszawie teraz zaczyna się burza. Może wreszcie popada. Mam nadzieję że i do nas dojdzie
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
pestka56 14:21, 01 lip 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Ominęło nas, ani kropelki. Poszła chmura za Wisłę.
____________________
Kasia
Mirka 15:47, 01 lip 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
pestka56 napisał(a)
Ominęło nas, ani kropelki. Poszła chmura za Wisłę.
Kasiu w Warszawie na Mokotowie 2 minuty padało, nawet chodnika nie zmoczyło dobrze.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
ElzbietaFranka 16:39, 01 lip 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
A u mnie nagle coś zaczęło bić o szyby patrzę a ściana deszczu może 6 może mniej sekund. Taka to burza.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 16:55, 01 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81885
pestka56 napisał(a)
Ale południe PL może dziś wieczorem nieźle oberwać. Zapowiedzieli burze i wiatr do 140, grad 5-8 cm. Oby się pomylili. Niech tylko popada.

Uschła mi mimo podlewania 3-letnia wajgela Aleksandra


Południe Polski drży z obawy przed tymi zapowiedziami tym bardziej, że coś od zachodu nadchodzi i widać, że wielkiego
Bardzo nam deszcz potrzebny, ogród mi usycha podlewanie już nic nie pomaga tak sucho, rośliny zemdlone, ale 5 cm grad im przetrwać na pewno nie pomoże, ani woda która spłynie i dół zaleje, a górą nadal sucho zostanie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 17:52, 01 lip 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
sylwia_slomczewska napisał(a)

Południe Polski drży z obawy przed tymi zapowiedziami tym bardziej, że coś od zachodu nadchodzi i widać, że wielkiego
Bardzo nam deszcz potrzebny, ogród mi usycha podlewanie już nic nie pomaga tak sucho, rośliny zemdlone, ale 5 cm grad im przetrwać na pewno nie pomoże, ani woda która spłynie i dół zaleje, a górą nadal sucho zostanie





No tak jak skala to spływa i nie wsiąka.
Po raz pierwszy miałam omdlane rośliny w zeszłym tygodniu w środę mocno podlalam stałam z wężem nad każda roślina ponad 4 godziny podlewania. Przyjechałam w sobotę w południe wszystko szare i omdlane i znowu za węża i znowu podlewanie.
Nic nie robię tylko podlewam.

Trzeba najwyższego prosić o deszcz a nie ulewy bo to nic nie da. Jeszcze w zeszłym tygodniu pokazywałam zielone łąki na Ursynowie teraz są białe.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
greg66 18:20, 01 lip 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Ela takie temperatury będą gorzej z tymi nawałnicami lepiej łazić i podlewać (na szczęście w studni mam dużo wody) niż coś stracić.
U mnie dziś dostałem alert poszło bokiem nawet nic nie spadło.
Trza dalej lać samemu.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
sylwia_slomc... 18:44, 01 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81885
ElzbietaFranka napisał(a)





No tak jak skala to spływa i nie wsiąka.
Po raz pierwszy miałam omdlane rośliny w zeszłym tygodniu w środę mocno podlalam stałam z wężem nad każda roślina ponad 4 godziny podlewania. Przyjechałam w sobotę w południe wszystko szare i omdlane i znowu za węża i znowu podlewanie.
Nic nie robię tylko podlewam.

Trzeba najwyższego prosić o deszcz a nie ulewy bo to nic nie da. Jeszcze w zeszłym tygodniu pokazywałam zielone łąki na Ursynowie teraz są białe.

Toszsz proszę i proszę ....tylko czy sie doprosze nie wiem, bo z ludźmi to tak, ze każdy prosi o coś innego i weź tu wszystkim dogódź
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
pestka56 18:58, 01 lip 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Poszło za Wisłę w stronę Białegostoku. A teraz widzę na Błyskawice i Burze (http://pl.blitzortung.org/live_lightning_maps.php?map=15), że do Łodzi dochodzi burza.

Od rana mam powłączane kropelkowe, ale to też mało.
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 19:14, 01 lip 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
sylwia_slomczewska napisał(a)

Toszsz proszę i proszę ....tylko czy sie doprosze nie wiem, bo z ludźmi to tak, ze każdy prosi o coś innego i weź tu wszystkim dogódź




Będę dzisiaj prosiła przez 4 kolejne dni dla całej Polski

Wśród naszego grona mam nadzieję, że wszyscy chcą deszczu aby podlało. Bo cóż tego, że mam studnie, że mogę podlewać, ale to podlewanie punktowe a wody trzeba wszędzie.
Nasza powiatowa rzeczka Jeziorka ledwo zipie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies