Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

KasiaLangier 15:29, 30 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
ElzbietaFranka napisał(a)




Bardzo lubię juki są bezproblemowe jedynie ciężko jest z rozetami przekwitły mi.
Zawsze wtedy je porzadkuje. U mnie są dosyć spore i mają dużo nowych rozet trzeba będzie porozsadzac. W tym roku wyjątkowo duże i dużo kwitnących




Przepiękne, bardzo dorodny i widowiskowy "lasek". Rzeczywiście juki są bezproblemowe i nie cierpią podczas tych afrykańskich upałów, które nas nawiedziły



Bardzo kojące widoczki w ten upalny dzień..



Pozdrowienia
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
ElzbietaFranka 21:02, 30 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
KasiaLangier napisał(a)



Kasiu kojące? Woda ma tyle samo pewnie co powietrze. Dzisiaj to szczyt temperatur jakie były do tej pory.

Teraz dobrze ale komary gryzą



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
malgorzata_s... 21:04, 30 cze 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Podziwiam trawnik bo u mnie wypalony ale widzę że Ty podlewasz Pozdrawiam w upalny wieczór
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
ElzbietaFranka 00:08, 01 lip 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Podziwiam trawnik bo u mnie wypalony ale widzę że Ty podlewasz Pozdrawiam w upalny wieczór




Małgosiu z przodu domu podlewamy na drugiej części od czasu do czasu i też wypalony. Mamy podlewanie automatyczne i jeszcze podlewamy ręcznie. eM kupiła armatkę wodna taka jaką mają sadownicy. Mamy studnie to nie jest tak źle.

Później przełączamy na gminna wodę jak podlejemy. Na wszelki wypadek bo różnie bywa z baniakami raz nam baniak od hydroforu pękł i zalało.
Dzisiaj o godz 21 z kranu gminna woda nie leciala. Wyłączają bo ludzie podlewają.
Trawnik z przodu podlewamy za duży wkład włożony aby go zmarnować. Słońce pali niemiłosiernie.
Teraz prawie 24 godzina a u nas 29 stopni w domu chłodniej okna po zamykane.

To nie dla nas takie temperatura.







Ta sama róża jedną 4 sezon po prawej 2 sezon

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:19, 01 lip 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
CD

Wszędzie pełno pajęczyn gorzej niż babie lato







Piękna jest drugi sezon

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Anusia 08:02, 01 lip 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Ela juki masz ładne. Mam jedną. Wysokie temperatury też nie dla mnie. U nas podobnie, dopiero nad ranem si się schłodziło. Jakieś szaleństwo z tą pogodą. Wczoraj podlewałam o 22-ej. Komary cięły nie miłosiernie.
Róże w tym sezonie piękne.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
ElzbietaFranka 12:33, 01 lip 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
U nas w godz 4 nad ranem było 24 stopnie tyle co w domu tylko przewietrzylam 5 minut i zamknęłam okna. Spać nie mogę przez te upały. W domu zawsze mamy ok 21 stopni teraz w południe 26 na zewnątrz pod 40 dochodzi w słońcu.
Jak żyć.

Mam nadzieję, że w prognozach nie oszukują i od jutra będzie lżej.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 13:06, 01 lip 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Ale południe PL może dziś wieczorem nieźle oberwać. Zapowiedzieli burze i wiatr do 140, grad 5-8 cm. Oby się pomylili. Niech tylko popada.

Uschła mi mimo podlewania 3-letnia wajgela Aleksandra

____________________
Kasia
ElzbietaFranka 13:14, 01 lip 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Kasiu idzie wielką chmura znad Wawy jestem na Ursynowie.

A co ty robiłaś taki ładny krzak i nie podlewalas dobrze?
Ja wszystkie krzaki podlewam bo bym już dawno miała poschniete. Jest bardzo i to bardzo sucho. Mój eM wczoraj latał z wężami i nawadnianie było puszczone bo mu trawka wysycha.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 13:17, 01 lip 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Ciekawe, czy deszczowa. Lecę plakietki z suszonymi pomidorami sprzątnąć.
Na razie wiatr mocniejszy się pojawił.
____________________
Kasia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies