Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Balea 23:40, 12 paź 2020


Dołączył: 23 lut 2018
Posty: 284
ElzbietaFranka napisał(a)



Dziękuję że ci się podoba u mnie.

Jeżeli chodzi o dęby to jest ten sam.na ktory narzekalas u Kasi - green pilar
Mam 8 sztukni tak prawdę mówiąc kazdy zaczyna się inaczej przebarwia aby w końcu wyglądać czerwono, bordowo w piękne kolorowe liście jak widzisz
Jak rosną np zależy od podlewania jak sama nazwa wskazuje dąb błotny musi mieć wilgotne podłoże nie należy go przesuszać.
Rosną w zwyklej ziemi - caly dzień w słońcu. Sa nawet po liściach zraszane jak trawnik podlewamy. Wiosna podrzucam trochę obornika bydlęcego np 2 szpadle i mieszam z ziemią.
Jak nie masz dostępu do zwykłego obornika to w marketach w Niemczech pewnie jest granulowany to podsyp np z 3 garscie pod dęba i zmieszaj z ziemią.

Nie zniechęcaj się bo to naprawdę piękne dęby mnie nie zawodzą do tej pory.
Jakiego koloru liście będą miały jesienią też dużo zależy od pogody jesienią szczególnie noce jak zimne to mogą się słabo przebarwiaca jak mróz to mogą zbrazowiec.
Idealnym pogodowo dla debow był rok 2018 i 2019 była bardzo ciepla jesień.
Czy obecną jeszcze będzie ciepła zobaczymy na razie u nas ok 13 stopni i leje.

Dlaczego się nie równo przebarwiają na to może ci tylko odpowiedzieć botanik lub dendrolog. Pewnie zachodzą jakieś reakcje o których nie mam pojęcia.

U Kasi dąb pilar d.... Też ładny to z tej samej rodziny pilar tylko szczepiony na pniu, też mi się bardzo podoba.
Może kupię chciałam się od Kasi dowiedzieć jak przyrasta. U nas w sprzedaży są do 1,6 i maja male peruczki, Są większe ale bardzo drogie ok 500 zł i więcej. A to ryzyko bo jak się nie przyjmie to stracę. Zresztą zawsze lepiej mniejsze krzaki, drzewa i rośliny kupowac.

Moim zdaniem powinnaś czekać cierpliwie aż twój dostanie kolorków najważniejsza jest woda i słońce.

Mam nadzieję, że odpisałam wyczerpująco jak coś to pytaj odpowiem

Pozdrawiam


Dzieki za szybka odpowiedz.

U Kasi to dab green dwarf, wiec myslalam, ze moze te deby z okragla korona sie lepiej przebarwiaja niz moja odmiana pilar ale z tego wynika, ze sie tak samo przebarwiaja, tylko ze moj pilar widocznie za malo slonca dostaje.
Stoi do godz. 12 w pelnym sloncu a pozniej juz ma tylko korone w sloncu a od polowy w dol w cieniu.
Czyli korona jest caly dzien w sloncu a dol tylko do 13 godz. i to chyba bedzie powodem ze sie tak brzydko przebarwia.

Na wiosne tez go podrzuce obornikem, moze cos pomoze

Ja dalam za mojego pilara 175 euro.
Dzisiaj bylam w szkolce zobaczyc jak te okragle deby green dwarf teraz wygladaja, i so narazie jeszcze zielone. Kosztuja 225€, maja malutka korone jakies 35cm szerokosci i sa szczepione na wysokosci 2,20m.

Odczekam jeszcze ta jesien i moze nastepna, i wtedy zdecyduje co z nim zrobie

pozdrawiam

ElzbietaFranka 00:17, 13 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13862
No i dobrze trzeba przemyśleć,ale nie usuwaj. Może go da rady przesadzić w bardziej słoneczne miejsce.

U was dęby o wiele droższe, ale inne zarobki. U nas z czapka-korona 35 cm i wys 1,60-2.00 cm ok 100 zł.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 12:51, 13 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13862
Jeszcze trochę fotek na ten chłodny, deszczowy dzień.

Jeżówki nie marnują czasu to młódki tegoroczne







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 13:09, 13 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13862
Przyszła paczuszka jestem bardzo zadowolona. Sadzonki pierwsza klasa.






Palczatki i nie widoczne jarzmianka milano



Ale kolory miodzio

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 14:15, 13 paź 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
ElzbietaFranka napisał(a)
Kasiu na tej focie widać trawkę pomarańczowa po lewej stronie co to za trawka przydała by mi się.


Ta pomarańczowa po lewej to są 3 sztuki posadzone obok siebie Calamagrostis 'Cheju-do'. Tu jeszcze inne zdjęcia z tej samej rabaty:

____________________
Kasia
Mirka 14:24, 13 paź 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
pestka56 napisał(a)


Ta pomarańczowa po lewej to są 3 sztuki posadzone obok siebie Calamagrostis 'Cheju-do'. Tu jeszcze inne zdjęcia z tej samej rabaty:


Pikne zapisałam sobie .
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
pestka56 14:32, 13 paź 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Sadzonki śliczne Czy zamawiałaś u Anety Kubiak na trawy.eu? Bo ona ma też 'Cheju-do'.

Do szkółki w Skubiance będę jechać właśnie po te słoneczniczki o ciemnych liściach i trzcinnika 'Cheju-do'. Pewnie jeszcze coś kupię jak mi wpadnie w oko.
____________________
Kasia
Balea 15:23, 13 paź 2020


Dołączył: 23 lut 2018
Posty: 284
ElzbietaFranka napisał(a)
No i dobrze trzeba przemyśleć,ale nie usuwaj. Może go da rady przesadzić w bardziej słoneczne miejsce.

U was dęby o wiele droższe, ale inne zarobki. U nas z czapka-korona 35 cm i wys 1,60-2.00 cm ok 100 zł.



Wlasnie ze nie mam innego miejsca na to drzewo. Wszystko juz zajete

Masz tyle pieknych traw. Jaka jest twoja ulubiona z tych wyzszych?

greg66 17:02, 13 paź 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
O tego trzcinnika biorę zaraz
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
ElzbietaFranka 17:14, 13 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13862
pestka56 napisał(a)
Sadzonki śliczne Czy zamawiałaś u Anety Kubiak na trawy.eu? Bo ona ma też 'Cheju-do'.

Do szkółki w Skubiance będę jechać właśnie po te słoneczniczki o ciemnych liściach i trzcinnika 'Cheju-do'. Pewnie jeszcze coś kupię jak mi wpadnie w oko.





Kasiu napiszę ew byś mi też coś przywiozla. Wieczorem napiszę.
Kupowałam w Albamarze
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies