Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 13:16, 12 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13862
Te na focie lewej kupiłam w zeszłym roku były mniejsze trzeba było zmieścić w samochodzie 4 sztuki. Ten po prawej u mnie 3 lata ale były raz wyższe pieńki miały spore. W tym roku bardzo ładnie urosły. W przyszłym wiosna utne im końcówki pędów aby się zagęściły i steznialy tak mi poradził ogrodnik.
Widział te dęby w szkółce we Włoszech jak oni to robią poprostu ucinają końcówki ok 10 cm i wyrastają boczne pędy.
Też to możesz zrobić za rok po przesadzeniu. Przewodnik zostawiasz i tylko boczne ucinasz.

To 2018 r te większe nie mogę znaleźć z 2019


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 13:29, 12 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13862
Asiu to trzcinnik krótkowłosy calamagrostis brachtricha. Bardzo dekoracyjny, lubię go sięga ok 1 metra. Nawet zimą ładnie wygląda delikatne kwiaty zmrożone. Polecam, zastanawiam się, cze jeszcze nie kupić na jedna rabatę, ale czekam na paczkę z trawami i jestem ciekawa takiej trawki jak miskant maloklosowy "Nanus variegatus",też ładny przynajmniej na fotkach wys ok 80 cm .
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
greg66 17:36, 12 paź 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
U mnie też trzcinniki pięknie zakwitły.
Dąbki mają ładny kolor mi by się przydały jakieś drzewka kolorowe jesienią.

Elu derenie variegatusy mi się listki marszczą i jakieś takie różowawe się zrobiły, to normalne?
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Mirka 17:53, 12 paź 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
ElzbietaFranka napisał(a)
Asiu to trzcinnik krótkowłosy calamagrostis brachtricha. Bardzo dekoracyjny, lubię go sięga ok 1 metra. Nawet zimą ładnie wygląda delikatne kwiaty zmrożone. Polecam, zastanawiam się, cze jeszcze nie kupić na jedna rabatę, ale czekam na paczkę z trawami i jestem ciekawa takiej trawki jak miskant maloklosowy "Nanus variegatus",też ładny przynajmniej na fotkach wys ok 80 cm .
Też je mam i w tym roku mają z 1.5 m wysokości i grubaski się zrobiły.

Elu nie wiem czy pisałam ale jestem na kwarantannie i czekam na testy.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
ElzbietaFranka 18:04, 12 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13862
Mirka napisał(a)
Też je mam i w tym roku mają z 1.5 m wysokości i grubaski się zrobiły.

Elu nie wiem czy pisałam ale jestem na kwarantannie i czekam na testy.




Moje trzcinnik rosną w półcieniu. Na wzrost ma wszystko znaczenie.

Pisałaś tylko, że w pracy korona,ale o kwarantannie nic nie pisałaś.
Ja już z domu nie wychodzę od dziś. Tak się boje jak nigdy raczej do odważnych należę,ale jak sobie.poglowkuje co by było jak bym się zarazila to włosy mi dęba stoją wiesz z Mają.
EM zabroniłam do pracy jeździć od jutra. Może pracować w domu.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 21:50, 12 paź 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Calamagrostis brachytricha to jeden z piękniejszych trzcinników, ale posadźcie dziewuszki także inne trzcinniki.
Calamagrostis ×acutiflora (ostrokwiatowy) 'Overdam' jest sporo niższy i delikatniejszy, ale prześlicznie wygląda w kropelkach porannej rosy. U mnie ma zaledwie 70-80 cm.
Calamagrostis ×acutiflora 'Avalanche' przerasta brachytichę, osiąga 2 m.
Calamagrostis ×acutiflora 'Karl Foerster' to klasyka i na dodatek zakwita o miesiąc wcześniej niż brachytricha Nie wypada nie mieć go w ogrodzie. Popatrzcie jak wspaniale wygląda na wietrze w ogrodzie Joanny Kurp
https://www.facebook.com/groups/trawyozdobne/permalink/2421971021382371
i jesienne https://www.facebook.com/groups/trawyozdobne/permalink/2252054275040714
Zdjęcia Calamagrostis 'Cheju-Do' jesiennie przebarwionego w ogrodzie znajomego kiedyś wstawiałam


Jest jeszcze kilka innych
____________________
Kasia
Balea 22:09, 12 paź 2020


Dołączył: 23 lut 2018
Posty: 284
ElzbietaFranka napisał(a)
[





Witam, piekny masz ogrod, przelecialam na razie pare stron ist nie moge sie napatrzec. Te trawy, poprostu cudo

Czy to jest ta sama odmiana debow? czyli Pilar?
Jesli tak, to dlaczego sie tak roznie przebarwiaja?
Na jakim stanowisku u ciebie stoja?

Mirka 22:21, 12 paź 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
ElzbietaFranka napisał(a)




Moje trzcinnik rosną w półcieniu. Na wzrost ma wszystko znaczenie.

Pisałaś tylko, że w pracy korona,ale o kwarantannie nic nie pisałaś.
Ja już z domu nie wychodzę od dziś. Tak się boje jak nigdy raczej do odważnych należę,ale jak sobie.poglowkuje co by było jak bym się zarazila to włosy mi dęba stoją wiesz z Mają.
EM zabroniłam do pracy jeździć od jutra. Może pracować w domu.


Elu dobrze zrobiłaś lepiej to przeczekać w domu jeśli można.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
ElzbietaFranka 23:00, 12 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13862
Balea napisał(a)


Witam, piekny masz ogrod, przelecialam na razie pare stron ist nie moge sie napatrzec. Te trawy, poprostu cudo

Czy to jest ta sama odmiana debow? czyli Pilar?
Jesli tak, to dlaczego sie tak roznie przebarwiaja?
Na jakim stanowisku u ciebie stoja?




Dziękuję że ci się podoba u mnie.

Jeżeli chodzi o dęby to jest ten sam.na ktory narzekalas u Kasi - green pilar
Mam 8 sztukni tak prawdę mówiąc kazdy zaczyna się inaczej przebarwia aby w końcu wyglądać czerwono, bordowo w piękne kolorowe liście jak widzisz
Jak rosną np zależy od podlewania jak sama nazwa wskazuje dąb błotny musi mieć wilgotne podłoże nie należy go przesuszać.
Rosną w zwyklej ziemi - caly dzień w słońcu. Sa nawet po liściach zraszane jak trawnik podlewamy. Wiosna podrzucam trochę obornika bydlęcego np 2 szpadle i mieszam z ziemią.
Jak nie masz dostępu do zwykłego obornika to w marketach w Niemczech pewnie jest granulowany to podsyp np z 3 garscie pod dęba i zmieszaj z ziemią.

Nie zniechęcaj się bo to naprawdę piękne dęby mnie nie zawodzą do tej pory.
Jakiego koloru liście będą miały jesienią też dużo zależy od pogody jesienią szczególnie noce jak zimne to mogą się słabo przebarwiaca jak mróz to mogą zbrazowiec.
Idealnym pogodowo dla debow był rok 2018 i 2019 była bardzo ciepla jesień.
Czy obecną jeszcze będzie ciepła zobaczymy na razie u nas ok 13 stopni i leje.

Dlaczego się nie równo przebarwiają na to może ci tylko odpowiedzieć botanik lub dendrolog. Pewnie zachodzą jakieś reakcje o których nie mam pojęcia.

U Kasi dąb pilar d.... Też ładny to z tej samej rodziny pilar tylko szczepiony na pniu, też mi się bardzo podoba.
Może kupię chciałam się od Kasi dowiedzieć jak przyrasta. U nas w sprzedaży są do 1,6 i maja male peruczki, Są większe ale bardzo drogie ok 500 zł i więcej. A to ryzyko bo jak się nie przyjmie to stracę. Zresztą zawsze lepiej mniejsze krzaki, drzewa i rośliny kupowac.

Moim zdaniem powinnaś czekać cierpliwie aż twój dostanie kolorków najważniejsza jest woda i słońce.

Mam nadzieję, że odpisałam wyczerpująco jak coś to pytaj odpowiem

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:07, 12 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13862
pestka56 napisał(a)
Calamagrostis brachytricha to jeden z piękniejszych trzcinników, ale posadźcie dziewuszki także inne trzcinniki.
Calamagrostis ×acutiflora (ostrokwiatowy) 'Overdam' jest sporo niższy i delikatniejszy, ale prześlicznie wygląda w kropelkach porannej rosy. U mnie ma zaledwie 70-80 cm.
Calamagrostis ×acutiflora 'Avalanche' przerasta brachytichę, osiąga 2 m.
Calamagrostis ×acutiflora 'Karl Foerster' to klasyka i na dodatek zakwita o miesiąc wcześniej niż brachytricha Nie wypada nie mieć go w ogrodzie. Popatrzcie jak wspaniale wygląda na wietrze w ogrodzie Joanny Kurp
https://www.facebook.com/groups/trawyozdobne/permalink/2421971021382371
i jesienne https://www.facebook.com/groups/trawyozdobne/permalink/2252054275040714
Zdjęcia Calamagrostis 'Cheju-Do' jesiennie przebarwionego w ogrodzie znajomego kiedyś wstawiałam


Jest jeszcze kilka innych





Kasiu na temat traw można pisać i pisać. Widziałam na Fejsie ile tam zakręconych trawiasto.
Jutro do mnie przybędzie paczuszka z trawami cieszę się, ale mam obawy to jesień i mogą być takie wypierdki, ale trudno. Twierdza, że ładne sadzonki zobaczymy.

Kasiu na tej focie widać trawkę pomarańczowa po lewej stronie co to za trawka przydała by mi się.

Kasiu jeszcze chciałam się dowiedzieć co dzieje się ze słonecznikiem z ciemnych lisciach. Wstawiłam go u Grzegorza w zeszłym roku. Byłaś w szkółce i tam nabylas. Zobacz u Greg wstawiłam go u niego natknęłam się przy palczatkach jak opisywałas nazwy. Zobacz do niego

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies