Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 13:31, 11 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Powracając do tematu kwitnięcia Gracilimusa.. Zerwałam jedno zdzblo trawy tego po lewej stronie i sprawdziłam czy ma kwiaty. Okazuje się, że jednak przy sprzyjających warunkach może zakwitnąć. A już myślałam, że guzik z kwitnięcia.



Wszystkie grubaski powinny zakwitnąć o ile mrozu nie będzie

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 13:38, 11 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Ania111 napisał(a)



Ela ,
Siejesz dalie?
I kwitną w tym samym roku ?

To było by fajnie rozwiązanie dla mnie .
Myślałam,że tylko z karp kwitną.




Jeżeli chodzi o niskie dalie kolnierzykowe i nie kolnierzykowe to sieje. Np te. To są dalie wysiewane w połowie maja



Jednak te większe trzeba sądzić z byle. Uważam, że te mniejsze w rownie piękne nie trzeba ich podwiązywać i nie trzeba się męczyć z przezimowaniem, kwitną bez przerwy. Są nasiona np. Legutko.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Ania111 14:10, 11 paź 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
ElzbietaFranka napisał(a)




Jeżeli chodzi o niskie dalie kolnierzykowe i nie kolnierzykowe to sieje. Np te. To są dalie wysiewane w połowie maja



Jednak te większe trzeba sądzić z byle. Uważam, że te mniejsze w rownie piękne nie trzeba ich podwiązywać i nie trzeba się męczyć z przezimowaniem, kwitną bez przerwy. Są nasiona np. Legutko.



Te niskie mi wystarczą
a kiedy i gdzie je siejesz ?


zapisuje w planach na przyszły sezon
____________________
Ania Spelnione marzenie
Ania111 14:10, 11 paź 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
... i zapomniałam ,
zerknij proszę na mój dąb pillar
____________________
Ania Spelnione marzenie
pestka56 14:21, 11 paź 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
ElzbietaFranka napisał(a)
Powracając do tematu kwitnięcia Gracilimusa. Zerwałam jedno zdzblo trawy tego po lewej stronie i sprawdziłam czy ma kwiaty. Okazuje się, że jednak przy sprzyjających warunkach może zakwitnąć. A już myślałam, że guzik z kwitnięcia.
Wszystkie grubaski powinny zakwitnąć o ile mrozu nie będzie


W kwestii Gracka odesłałabym cię do odpowiedniej dyskusji na Trawy Ozdobne na facebooku, ale ty chyba tam nie zaglądasz, więc skopiuję kilka ważniejszych tekstów napisanych przez tych, którzy dużo wiedzą o trawach – zawodowi ogrodnicy i szkółkarze:
„...jak trafisz na prawdziwego 'Gracillimusa', to szansa że zakwitnie jest mała. Co nie znaczy, że nie zakwitnie wcale. Po prostu wymaga bardzo długiego okresu ciepłej pogody. Wówczas zakwita pod koniec października lub w listopadzie. I często nie rozwija kwiatów w pełni.
Podobnie jest z miskantem 'Morning Light' i miskantem olbrzymim (miscanthus x gigenteus). Także trzcina raweńska (Erianthus/Saccharum ravennae) kwitnie bardzo późno i często kwiatów nie zdąży wypuścić.
W naszym klimacie nie zdąży też zakwitnąć lasecznica trzcinowata.
Na 99% nie kwitnie imperata 'Red Baron' (ale już dzika forma może zakwitnąć)."


W szkółkach panuje generalnie bałagan w odmianach, kupowanych do rozmnożenia przypadkowo, otrzymywanych z siewu (!). Są powielane błędy w nazewnictwie i opisach. Jeden robi błąd, a potem reszta lawinowo taki opis (bo np. ładny) przepisuje. Po prostu tragedia. Odmian miskantów jest w tej chwili ponad 400 i wiele ma tak minimalne różnice, że nawet fachowcy mają problem z określeniem do jakiej odmiany dana sadzonka należy.

Jeden ze szkółkarzy kupił osttatnio... „do produkcji miskanty 'Gracillimus' z trzech teoretycznie pewnych, profesjonalnych źródeł. Z dwóch zakwitły i każde nieco inaczej.
To wskazuje, że sprzedano siewki niewiadomego pochodzenia, a nie prawdziwą odmianę.
Tylko jeden egzemplarz nie kwitnie i spełnia wszystkie opisywane cechy 'Gracillimusa'.
Więc w handlu nieustalonych siewek czy źle oznaczonych odmian jest mnóstwo.
Ale są tacy, którzy mimo bujnych kęp, kwiatów nie doczekali się nigdy lub bardzo późno w ograniczonym stopniu - to wskazuje, że jednak istnieją prawdziwe Gracillimusy.


Na Ogrodowisku pokazuje swój ogród Malkul, która ma 'Gracillimusy' te prwdziwe odmianowo, a więc nigdy nie kwitnące i spełniające wszystkie warunki opisu odmiany.
We wpisie z 2 sierpnia 2019 możesz zobaczyć jej gracki:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/976-ogrod-tworze-nowoczesny-czyli-wewnetrzna-walka-jak-nie-zostac-kokoszka?page=2636
albo w wizytówce:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/5234-wizytowka-ogrod-nowoczesny-kokoszki
____________________
Kasia
pestka56 14:23, 11 paź 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Ja akurat wolę niektóre trawy w wersji niekwitnącej. Są znacznie ładniejsze.
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 23:27, 11 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
pestka56 napisał(a)
Ja akurat wolę niektóre trawy w wersji niekwitnącej. Są znacznie ładniejsze.



Kasiu ja wszystko wiem. Na Fejsie nie jestem bo to nałóg chodziłabym spać nad ranem. Nie wiem czy mam prawdziwego Gracka czy nie mam go drugi sezon.
Na fotkach liście w powiększeniu są bardzo wąskie. Dla mnie to obojętne czy będzie kwitła czy nie, ale chciałabym wiedzieć jaki ma kwiat.

U Malkul efekt jest piekny. To też zależy od oświetlenia i taki kolor ostry. Również od gęstości nasadzen, jak długo rośnie.
Moje mają odstęp między sobą ok 1,5 metra i mają zwisające wąskie liście.
Wiosna będę je przesadzać w inne miejsce bo za wysokie i zakrywają Memory.



Mam też Morning light, ten jest trochę niższy bo przesądzony ale też bardzo ładny.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 11:08, 12 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859






____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Ania111 12:23, 12 paź 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633




Ela ,
Boskie masz te dęby ,
ile one mają lat ?
____________________
Ania Spelnione marzenie
Roocika 13:09, 12 paź 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
ElzbietaFranka napisał(a)







Elu a ta trawa na dwoch pierwszych zdjeciach to jaka?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies