Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Kim 14:38, 18 paź 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Elu u mnie wody też w brud ,leje u nas od zeszłej soboty ,dzisiaj jest pierwszy dzień kiedy popadało tylko z rana
Cały ten rok jakiś do bani ,jak nie korona to deszcz non stop

Podglądam Twoje poczynania .Piękne trawy kupiłaś ,dalie masz śliczne ,naprawdę warte posiania dla pięknych kolorów na jesień
Grzybobrania zazdroszczę ,za dziecka uwielbiałam wyprawy na grzyby zawsze w towarzystwie mojego taty ,który dobrze zna się na grzybach

Pozdrawiam i zdrówka życzę
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Mirka 15:19, 18 paź 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Ja po półtora tygodnia siedzenia w domu dziś wyszłam pochodzić po działce . Też już wariuję przez tego COVIDA .
Zrobiłam parę zdjęć więc zajrzyj potem
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
ElzbietaFranka 16:16, 18 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Byłam przeszliśmy 7 tys kroków byłoby więcej ale co chwilę pada. Człowiek zgrzany od maszerowania można się przeziębić.

Mirka zajrzę.

Też mam fotki wczorajsze





Wczoraj klon wyglądał tak jak po lewej stronie, po prawej o tej samej porze roku temu
Różnica co? Beznadziejna pogoda



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 16:32, 18 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Kim napisał(a)
Elu u mnie wody też w brud ,leje u nas od zeszłej soboty ,dzisiaj jest pierwszy dzień kiedy popadało tylko z rana
Cały ten rok jakiś do bani ,jak nie korona to deszcz non stop

Podglądam Twoje poczynania .Piękne trawy kupiłaś ,dalie masz śliczne ,naprawdę warte posiania dla pięknych kolorów na jesień
Grzybobrania zazdroszczę ,za dziecka uwielbiałam wyprawy na grzyby zawsze w towarzystwie mojego taty ,który dobrze zna się na grzybach

Pozdrawiam i zdrówka życzę



Ja też pamiętam grzybobrania na Śląsku. W młodych laskach sosnowych. Lasy były inne niż teraz nie było jeszcze szkód górniczych. Jeździliśmy tez w Rudy Raciborskie na jagody a później na grzyby.
Oj świat się zmienia.
Coś tam kupiłam trawy takie jakie mi się podobają naradzie wszystkie dołuje. W zimie przemyśle, gdzie posadzę.
Mam jeszcze kilka krzaków i iglaków do przesadzenia czekam na lepszą pogodę aby rodzinę zwerbować do kopania.

Dalie też kiedyś nie wierzyłam, że można miec takie dalie z siewu. Zasiałam pierwszy raz to teraz sieje od trzech lat w przyszłym obsieje działkę.

Ten wirus wszystkiemu przeszkadza strach się nawet z rodziną spotykać.
Może po niedzieli się pogoda uspokoi to coś tam sama podziałami.

Po deszczu to nawet foty dobrze wychodzą kolory intensywne








____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Roocika 18:29, 18 paź 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Elu , u nas tez chlupie...
Dale.kolnierzykowe, czy ty zamawiasz.gdzies.z.internetu nasionka?
Czerwieni.zazdrosze, bo u nas wszędzie żółto.
Tylko trzmieliny i glogi za plotem sa czerwone.
Pozdrawiam i spokojnosci życzę
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
ElzbietaFranka 19:50, 18 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Tyle miałam napisane i coś przycisnelam i poszlo.

Tak kupowałam w internecie. Wszystkim polecam siać nasiona dalii.
Sklepy nasienne nie mają wszystkich nasion.
Nasialam dużo roślin tylko nie wiem gdzie co posiane trzeba czekać do przyszłego roku aż zakwitną.

Jedynie rozpoznałam naparstnice które już poflancowalam resztę posadziłam w skrzynkach.








____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Ania111 21:15, 18 paź 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
ElzbietaFranka napisał(a)
Przyszła paczuszka jestem bardzo zadowolona. Sadzonki pierwsza klasa.






Palczatki i nie widoczne jarzmianka milano



Ale kolory miodzio




Trawki super
Sadzonki , duże i zdrowe
Zaszalałaś

Te bordowe by mi pasowały
____________________
Ania Spelnione marzenie
Gosialuk 21:36, 18 paź 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Elu jak mokro. U mnie też cały czas pada, na szczęście woda nie stoi, bo teren pochyły. Nawet nie ma po co jechać, zimno i błoto. Buro i ponuro, choć dziś przed południem zaświeciło na chwilę słońce, akurat na spacer z psem. W taki czas, to nic mi się nie chce robić.
Może doczekamy więcej słonka, to i humory nam się poprawią.
Trawy masz śliczne i dużo kolorów jeszcze w ogrodzie.
Palczatki śliczne, ciekawe jak będą rosły. Mi się spodobał trzcinnik Cheju-do, który Kasia pokazywała. Zastanawiam się tylko czy zamawiać teraz czy na wiosnę, bo na zakup jestem zdecydowana. Poczekam aż do Grzegorza zakupy dotrą i wtedy zdecyduję.y
Pozdrawim i trzymajcie się zdrowo.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
malgorzata_s... 21:44, 18 paź 2020


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Mokro wszędzie, zimno wszędzie.... Elu ale widoki piękne. Jesień dziwna jak cały ten rok. Liście zielone lecą z drzew róże pączkują na całego.Nawet mój zwykle płonący klon dzisiaj ledwo rudawy.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
ElzbietaFranka 22:32, 18 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Mokro wszędzie, zimno wszędzie.... Elu ale widoki piękne. Jesień dziwna jak cały ten rok. Liście zielone lecą z drzew róże pączkują na całego.Nawet mój zwykle płonący klon dzisiaj ledwo rudawy.




Oj Małgosiu chyba już kolorków nie będzie znowu leje u nas. Jak pamiętam w 2016 roku też tak było. Lało na całego spóźniłam się i liście wrosły w trawę.
U mnie też liście zielone spadają.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies