Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Sylvatika 11:38, 02 lis 2020


Dołączył: 25 mar 2020
Posty: 262
ElzbietaFranka napisał(a)




Nie boje się. Zostały posadzone aby chociaż trochę osłoniły trawnik przed słońcem. Są wąskie posadzone ok 2,5 m od siebie jak widzisz mają pieniek powyżej 1 metra a docelową szerokość osiągają ok 1,5 metra.
W przyszłym sezonie będę je zagęszczać przycinając im końce gałązek.

Dziękuję staram się. Kupując rośliny myślę o jesieni aby były kolorowe.




Ela
Piękne masz te dęby...
i buk taki kolorowy - będę podglądać u CB bo na mojej działce za mało miejsca na takie duże drzewa
pzdr

____________________
Sylvatika Na skraju Puszczy Bydgoskiej *** Wizytówka
ElzbietaFranka 11:57, 02 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
pestka56 napisał(a)


Ela, to kaliny Burkwooda? Naprawdę trzymają liście przez zimę?





Kasiu to kalina sztywnolistna. Jest zielona przez zimę.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 18:49, 02 lis 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4463
Bardzo podobna z pokroju do mojej Burkwooda. Ale przyjrzałam się na powiększeniu liściom i różnią się. Pytałam czy nie gubi liści, bo moja będzie u mnie 1-szą zimę.
____________________
Kasia
Rosa 10:20, 03 lis 2020


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
ElzbietaFranka napisał(a)




Mirka mam takiego pietra, że sobie nie wyobrażasz. Muszę wyjść bo bym zwariowała. Dzisiaj byłam w Kabatach chodziliśmy po lesie - pięknie jest.
Szkółka po sąsiedzku więc maska na twarz rękawice na dłonie i chodzę, patrze co w szkółce maja. Ponieważ właścicieli znam szczególnie tych starszych którzy sami się boją rozmawiamy na odległość.

Cokolwiek mnie zaboli zaraz się widzę w łóżku szpitalnym a teraz na Stadionie Narodowym. To nie żarny, ile ludzi psychicznie wysiada nie każdy ma nerwy jak postronki.
Dobrze, ze jeszcze mam działkę, ze mogę wyjechać. W sobotę jadę tam pójdę w pole i mam gdzieś wszystkie nakazy i zakazy.

Jestem wk....


poczytaj, na wszelki wypadek warto wiedzieć

unikaj stresu i nie martw się na zapas, ściskam i życzę zdrowia dla was wszystkich
https://kurierlubelski.pl/amantadyna-lekiem-na-covid19-tylko-badania-naukowe-moga-potwierdzic-lub-wykluczyc-skutecznosc-kazdej-nowej-terapii/ar/c1-15269114

a tu rozmowa z lekarzem, który już leczy tym lekarstwem

https://www.youtube.com/watch?v=4fs7IkmhWkI&t=2132s

ElzbietaFranka 12:41, 03 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Rosa napisał(a)

poczytaj, na wszelki wypadek warto wiedzieć

unikaj stresu i nie martw się na zapas, ściskam i życzę zdrowia dla was wszystkich
https://kurierlubelski.pl/amantadyna-lekiem-na-covid19-tylko-badania-naukowe-moga-potwierdzic-lub-wykluczyc-skutecznosc-kazdej-nowej-terapii/ar/c1-15269114

a tu rozmowa z lekarzem, który już leczy tym lekarstwem

https://www.youtube.com/watch?v=4fs7IkmhWkI&t=2132s





Leczeniu lekarza w Przemyśla czytalam wczoraj, ale jak to zawsze jest ta Aman.. ma skutki uboczne tak przynajmniej mówią lekarze którzy są pewnie opłacani przez firmy wiadomo jakie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ZbigniewG 13:23, 03 lis 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8910
Ela pięknie jest i już
czy to dąb błotny Green Pillar?
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ElzbietaFranka 14:09, 03 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
ZbigniewG napisał(a)
Ela pięknie jest i już
czy to dąb błotny Green Pillar?




Witam Pana na moim wątku

Tak to jest dąb błotny Green pillar polecam wszystkim sądźcie aby jesień u was była piękna. W ciągu dnia potrafią zmienić kolor.

Będę u ciebie wieczorem
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Wiaan 19:06, 03 lis 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5346
Elu podsunęłaś mi jakiś czas temu wątek na temat kulkowania róż. Czy wg Ciebie powinnam to zrobić teraz czy dopiero wiosną?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
anpi 20:51, 04 lis 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Elu, filmik o rozkładaniu czarnej folii na trawnik na noc i potem zbieraniu pędraków, które wychodzą na powierzchnię trawy oglądała też Sylwia(Szmaragdowa...), może ma link, bo ja nie zrobiłam zakładki. To był chyba angielski filmik, tak robili na olbrzymich połaciach trawy na polach golfowych.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
ElzbietaFranka 09:11, 05 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Pytałam Sylwii, widziałam filmik ale nie pamięta gdzie, linku nie ma.

Poszukam w necie. Dziękuję za odpowiedz
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies