Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 21:32, 06 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
Dziękuję za wizyte. Kasiu cieszę się że ci się podobało, mimo padajacej mrzawki.
Od wiosny czekam na następne odwiedziny jak tylko to wszystko minie.

Wysłałam esemesa odnośnie nazwy kaliny.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 22:03, 06 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
ElzbietaFranka napisał(a)




Jutro napiszę co z korzeniem tego buka. Mam jeszcze jednego dałam za niego kupę forsy i ledwo zipie. 4 lata i przyrosty po 5 cm może źle posadzony. Przesadziłabym, ale to ryzyko. Buki powinny rosnąć w półcieniu lub cieniu a mój rośnie w słońcu pewnie tu jest przyczyną.

Nie zależnie od kapryśność i są piękne no nie. Te wyhodowane z małych witek leśniczy mu dsł. Każdego roku wiosna przycinane i da gęste.


Elu wszystkie moje buki zwykłe i odmianowe sadzone były na pełnej patelni. Im długo zajmuje korzenienie się w grunt, u nas blisko trzy lata praktycznie stały w miejscu dopiero w tym sezonie wystrzeliły w górę teraz już nabiorą rozpęduTak myślę. Twój z donicy sadzony? miał korzenie rozluźniane?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
daszum 22:53, 06 lis 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Ale się pięknie przebarwiły
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
ElzbietaFranka 00:03, 07 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
sylwia_slomczewska napisał(a)

Elu wszystkie moje buki zwykłe i odmianowe sadzone były na pełnej patelni. Im długo zajmuje korzenienie się w grunt, u nas blisko trzy lata praktycznie stały w miejscu dopiero w tym sezonie wystrzeliły w górę teraz już nabiorą rozpęduTak myślę. Twój z donicy sadzony? miał korzenie rozluźniane?



Tak kupowany w donicy i to dużej. Może jutro sprawdzę co tam się dzieje z tymi korzeniami. Od czasu do czasu kret przy pniu wykryje bo często podlewany bo patelnia i może robaki się legną może go coś podgryza.

On ma ok 4 metrów wypuszcza na gałązce po 2 listki i to wszystko takie ma przyrosty cholerniki.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:10, 07 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
daszum napisał(a)
Ale się pięknie przebarwiły




W grudniu w zeszłym roku przed świętami mialy taki kolor. Fotki tego koloru nie oddaje ale cudowny kolor brązu i dopiero wiosną zrzuciły liscie


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
KasiaBawaria 11:38, 07 lis 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Przepiekny ambrowiec.Zawsze chcialam miec, szczegolnie te odmiane ale balam sie przemarzania.Zimuje ci bez problemu?Teraz dojrzalam-to nie ambrowiec a dab???
____________________
Zapraszam na kawe
ElzbietaFranka 15:06, 07 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
KasiaBawaria napisał(a)
Przepiekny ambrowiec.Zawsze chcialam miec, szczegolnie te odmiane ale balam sie przemarzania.Zimuje ci bez problemu?Teraz dojrzalam-to nie ambrowiec a dab???



Kasiu nie wiem o które drzewo chodzi. To powyżej brązowe to nie dąb tylko buk. Ambrowca mam kolumnowego ale też się ukorzenie 3 lata.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
gosika67 17:13, 07 lis 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Elu jeszcze pięknie i kolorowo masz. Też nie wiązałam jeszcze traw, może za tydzień.Pozdrawiam i zdrówka dla całej rodzinki.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
ElzbietaFranka 17:37, 07 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
gosika67 napisał(a)
Elu jeszcze pięknie i kolorowo masz. Też nie wiązałam jeszcze traw, może za tydzień.Pozdrawiam i zdrówka dla całej rodzinki.




Gosiu u mnie tego sporo i to wielkoludy więc trzeba już wiązać. W przyszłym tygodniu już ma być chłodniej więc powiazę jutro jak będxie słonecznie.
I tak już jest zastój w przyrodzie.
Dzisiaj przycinalam róże trochę jeszcze zostało.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
daszum 18:03, 07 lis 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Elu zrobiłam zdjęcia tej trawy i wstawiłam u siebie.

Ja od tamtego roku przestałam wiązać trawy, podobają mi takie swobodne.
Kilka dużych, które są blisko iglaków zetnę na krótko jeszcze przed świętami.


Moje ambrowce kolumnowe w następnym sezonie po zakupie były już piękne i gęste.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies