Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Gardenarium 09:09, 10 lis 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Niesamowite zdjęcie z brzozami, altaną i hortensjami Uroczo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ElzbietaFranka 09:23, 10 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13941
Wiaan napisał(a)
Elu, piękna jesień u Ciebie Liści do sprzątania cała masa, ale jak tu nie mieć takich pięknych drzew...

Podpowiedz proszę czy chcąc dzielić miskanty wiosną muszą one rosnąć już kilka lat, czy to nie ma większego znaczenia i młodsze okazy też możemy sobie dzielić?




Powiem szczerze nigdy nie dzieliłam traw. Chciałam raz przesadzić i myślałam,że ducha wyzione. Korzenie twarde łopata bardzo ostra i siekierą potrzebna.
W przyszłym roku mam zamiar wykopać rzekomo Gracilimusy może uda się podzielić, czy da rady nie wiem.
Mam trawy które chętnie bym podzieliła ale drwal potrzebny.
Bez przesady lepiej drzewo przesadzić średniej wielkości.

Teraz odnośnie co dzielić. To nie ma znaczenia czy rośnie 5 lat czy 2 lata ważne jak duża ma karpe. Jedne trawy bardzo szybko budują swoje kępy drugie powoli.

Tutaj zskoncze zapisując co napisałam i zajrzę do fotek chce pokazać jakie sądziłam w zeszłym roku trawy a jak wyglądają obecnie.

Tak wyglądały trawki posadzone 19 czerwca 2019 r



Tak później w sierpniu



To 29 października 2919 r. te zielone trawki związane to Gracilimusy



Obecnie są to bardzo duże trawy Kępa rozrosła się 3 razy tyle.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Wiaan 11:52, 10 lis 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5334
Elu dziękuję za fotorelację na szczęście mam tylko 3 miskanty do przesadzenia, będzie ciężko, ale nie mam wyjścia. Moje to kleine silberspinne i morning light, przynajmniej wiem na co się szykować
Twoja kolekcja traw jest imponująca.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
hankaandrus_44 13:52, 10 lis 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
O, trawki już powiązane! Moje jeszcze nie, i nie wiem czy zdążę ...

Ale sznurki w domu już uszykowane.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
ElzbietaFranka 14:32, 10 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13941
hankaandrus_44 napisał(a)
O, trawki już powiązane! Moje jeszcze nie, i nie wiem czy zdążę ...

Ale sznurki w domu już uszykowane.



Haniu ja kupiłam sobie tetetki. Elektrycy wiszą nimi kable. Łącze w zależności do tych dużych 3 lub 4 i zaciskam nie muszę wiązać sznurkami to doskonała rzesz.

Mam też gumowe linki z zaczepami kupione w markecie budowlanych są różne rozmiary długości. Jak naciagne to wszystko łatwo złapać. Jutro pojadę to zrobię fotki i zobaczysz. Zresztą tetetki są bardzo przydatne do wiązania różnych roślin.
Tez zawsze wiązałam.sznurkami. Od 3-4 lat tetetki i gumowe linki z zaczepami.
Ten pomysł jest od Kindzi. I wiażę trawki bardzo szybko jak złapie wszystkie źdźbła tylko zaciskam i nie ucieka mi sznurek.

Tetetki można dostać na dziale elektrycznym we wszystkich marketach.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 14:45, 10 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13941
Gardenarium napisał(a)
Niesamowite zdjęcie z brzozami, altaną i hortensjami Uroczo.





Dziękuję Danusiu

Sama stworzyłam ten kąt zresztą wszystko to mój pomysl samouka. Tez popełniłam kilka błędów ale kto ich nie robi. Mogłam oczko przełożyć z drugiej strony nie tak blisko brzóz. Widać brzozy nad oczkiem mają jeszcze zielone liście są mocne woda paruje.

Jeszcze jeden widoczek.



Pieńki białych brzóz to Derembosy posadziłam w środku nie mając pojęcia, że są takie piękne. Może poszukam dzisiaj w fotkach jak było przed posadzeniem



Tak to wygląda w lecie. Worki liści na brzozach na ostatniej focie.



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
hankaandrus_44 18:46, 10 lis 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Dziękuję, Elu, za podpowiedź w sprawie wiązań. Chyba skorzystam, ale nie wiem czy jeszcze tej jesieni, bo ja uziemiona. Ale może wnuka poproszę, to może mi będzie mógł załatwić.

A Twój lasek zachwycający jest. Szczególnie te brzózki! Na brzozy mam widok z okna mojej wieży, 2 szt. jedna już bez liści, bo na przeciągu, druga cała żółciutka jeszcze, bo na zawietrznej.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Nowa12 18:56, 10 lis 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Elu, piękna jesień u Ciebie. To kolumnowe, kolorowe drzewko to ambrowiec?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
ElzbietaFranka 21:42, 10 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13941
Nowa12 napisał(a)
Elu, pię tykna jesień u Ciebie. To kolumnowe, kolorowe drzewko to ambrowiec?




Tak Aga bardzo mi się myli z tulipanowcem. Coś mam takiego, że nie wiem który jest który muszę pomyśleć zawsze. Tak jak mijbeM ciągle myli selera z porem.
Po lewej amprowiec po prawej tulipanowiec

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Ogrogroch 02:20, 11 lis 2020

Dołączył: 24 paź 2020
Posty: 23
Obydwa sa piekne ale ambrowiec sie ladniej wybarwia. Tulipanowiec juz Ci kwitl.?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies