Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

sylwia_slomc... 17:22, 18 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
pestka56 napisał(a)
Jakby codziennie miały pełne karmniki, to by przylatywało dużo ptaszków. Spróbuj zrobić w starych kubeczkach, albo filiżankach ziarna wymieszane z tłuszczem. Jak powiesisz 3-4 sztuki, to cały tydzień będą sikorki ucztowały. Tak jest u mnie. Wieszam też orzeszki ziemne w siatkowym żołędziu. Też na dłużej starcza.

Jakbym u siebie widziała
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 17:24, 18 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Eskimoska ucałuj, u mnie rodki też takie pozwijane... Oszczędzają wodę i zmniejszają parowanie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Alija 17:42, 18 sty 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
ElzbietaFranka napisał(a)
Nie mam żadnych zwierząt (psa, kota) ale sąsiadów bardzo się udzielają na ml ojej parceli. Bażanty pod karmnikami przeorsły ziemię łapkami.
Napełniałam karmniki, zawiesiła sporo słoniny oraz kulek. Ptaki gdzieś się pochowały oprócz jednej sójki ani jednego ptaka.




Oczko zamarznięte i zasypane śniegiem



Po prawej rododendron. Wszystkie mają tak zwinięte liscie



A to Eskimos mój najmłodszy wnuk




Wszystko pięknie, ale Eskimos najlepszy! Pozdrowienia dla wnusia!
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
ElzbietaFranka 19:14, 18 sty 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
sylwia_slomczewska napisał(a)
Eskimoska ucałuj, u mnie rodki też takie pozwijane... Oszczędzają wodę i zmniejszają parowanie




Ucałuje jutro będzie. Takie dzieciaki najsłodsze jeszcze nie winne.

Wiem, że to związane ze zmniejszeniem parowania, ale nigdy takich rurek nie miałam. Jednak silny mróz od razu je tak zwinął.
Byłam w środę i gałązki brzozy były żywe i gięły się wczoraj tak zmarznięte że łamały się w ręku. Boje się, żeby nie pomarzly już tak kiedyś miałam. Przyszedł nagły mróz w styczniu i straciła 3 dorodne brzozy.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 22:06, 18 sty 2021


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
U mnie na rhododendronach też ciemne rurki wiszą. Bronią się przed utratą wilgoci.

Ela, a tak napisałaś, jakbyś głodem ptaszarnię morzyła dlatego moje sposoby ci podpowiadałam.
Na zdjęciu tylko Sikorki i Mazurki, a i parka Sierpówek. Przyleciały dziś po raz pierwszy Kosy. Pojawił się też Kwiczoł, więc jabłka już wywiesiłam. Będą wojny z Kosami Wczoraj była Zięba po raz pierwszy od zawsze.
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 00:02, 19 sty 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
pestka56 napisał(a)
U mnie na rhododendronach też ciemne rurki wiszą. Bronią się przed utratą wilgoci.

Ela, a tak napisałaś, jakbyś głodem ptaszarnię morzyła dlatego moje sposoby ci podpowiadałam.
Na zdjęciu tylko Sikorki i Mazurki, a i parka Sierpówek. Przyleciały dziś po raz pierwszy Kosy. Pojawił się też Kwiczoł, więc jabłka już wywiesiłam. Będą wojny z Kosami Wczoraj była Zięba po raz pierwszy od zawsze.




Piszesz, że kwiczoły jabłka lubią. Na osiedlu kwiczoły stadami latają już jarzębiny w parę godzin objadly teraz siadają i dziobią berberysy i jeszcze jakieś inne oprócz kwiczołów latają.

Ptaki wiedzą kiedy dziobać jak najbardziej wyciszone owoce po przymrozkach.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:03, 19 sty 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856


Kasia u mnie ptaki mają się bardzo dobrze. Dzisiaj słoninę roztopilam z ziarnem wymieszalam i jabłkiem pokrojonym.
Wczoraj wyczytalam że ptaki powinno się karmić dopiero jak śnieg spadnie i są mrozy nie wcześniej i na przedwiośniu.

Teraz jest -17 stopni mrozi dobrze.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Rumianka 13:11, 19 sty 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
Eskimos...taki do zjedzenia...super...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Ania111 14:22, 19 sty 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Ela , Eskimosek to sama słodycz
pewnie do babci podobny
____________________
Ania Spelnione marzenie
ElzbietaFranka 15:10, 19 sty 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Ania111 napisał(a)
Ela , Eskimosek to sama słodycz
pewnie do babci podobny





Niestety nie. Jakby skórę zdjął z synowej, która jest bardzo ładna kobietą. Czarne kręcone włosy do połowy pleców. Bardzo.madra, przepięknie gra na skrzypcach.
Szkoda, że filmów tutaj nie mogę pokazać jak tańczy Jeremiasz, zrywamy boki że śmiechu. Zresztą wnusia 6 lat artystka chodzi na zajęcia teatralne i zaczyna grać na skrzypcach. Jej brat piłkarz, perkusista i szachista - 8 lat. Stasio ma tyle zainteresowań że może wszędzie chodzić wszystko mu się podoba czasu nie starcza.

Teraz dzieci bardzo mądre. Rodzice dbają aby dziecko znało języki na szczęście same wybrały takie zajecia.

Języki i zajęcia muzyczne (szczególnie muzyczne) bo są też inne artyztyczne. Jeżeli dziecko ma zainteresowanie jest bardzo ważne w rozwoju.
Nauka utworów na pamięć pomaga w nauce innych przedmiotów. Nie chcę się tutaj rozpisywać, ale z doświadczenia wiem, że tak jest.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies