Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

pestka56 21:19, 17 sty 2021


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Jakby codziennie miały pełne karmniki, to by przylatywało dużo ptaszków. Spróbuj zrobić w starych kubeczkach, albo filiżankach ziarna wymieszane z tłuszczem. Jak powiesisz 3-4 sztuki, to cały tydzień będą sikorki ucztowały. Tak jest u mnie. Wieszam też orzeszki ziemne w siatkowym żołędziu. Też na dłużej starcza.
____________________
Kasia
Aurelllia 23:00, 17 sty 2021


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Eskimosek śliczny i pewnie szczęśliwy, że na sankach może pojeździć
Ja okopczykowałam róże, ale te takie słabsze i te sadzone w 2020 no i okryłam też świerkiem, ale śnieg nasypał to powinno być dobrze, jak góra zmarznie, to dół śniegiem okryty to najwyżej nowe wypuści
Ptakom sypie sporo słonecznika i kule tłuszczowe wieszam, dwa dni temu miałam nalot
kwiczołów na ogniki - naliczyłam 30 kwiczołów i grubodzioby się pojawiły.
Dzisiaj ze względu na duży mróz gdzieś się ptaki pochowały i tylko czasem sikorka się pojawiła.
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
ElzbietaFranka 00:08, 18 sty 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
pestka56 napisał(a)
Jakby codziennie miały pełne karmniki, to by przylatywało dużo ptaszków. Spróbuj zrobić w starych kubeczkach, albo filiżankach ziarna wymieszane z tłuszczem. Jak powiesisz 3-4 sztuki, to cały tydzień będą sikorki ucztowały. Tak jest u mnie. Wieszam też orzeszki ziemne w siatkowym żołędziu. Też na dłużej starcza.





Kasiu już dzisiaj dostały co trzeba. Kupiłam słoniny dzisiaj w Piskurce i rozwiesilam kilka szt słoniny.
Mam 4 karmniki u mnie każdy tydzień zjadają worek 6 kg słonecznika. Dzisiaj kupiłam 3 kg pszenicy i kubeł mieszanki 5 kg dla ptaków. Kulki -5 sztuk.
Ty wiesz co się dzieje stołówkę mają w dwóch miejscach. I tak latają od jednej do drugiej to jakieś szaleństwo.
Nie mogę ich sfocic bo jakieś bojaźliwe nie przyzwyczajone do intruzów tak.mnie traktują już pisałam co się dzieje w lecie.
Jak przyjeżdżam to jest pisk skrzeczą fruwają nade mna jak by mnie chciały popędzić.

Jadę do Łazienek to sikorki mi po głowie skaczą z ręki jedzą. U mnie jestem przepedzana.

W domu roztopie słoninę i zrobię wyszynk w kubkach.

Jeremiasz zjeżdża na grubej desce plastikowej. Wyobraźcie sobie nigdzie sanek nie można kupić. Handlowcy nie sprowadzili a tu zima zaskoczyła.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anabuko1 08:16, 18 sty 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23509
ElzbietaFranka napisał(a)
Dzisiaj trochę dosypslo śniegu teraz -14 stopni.
Ziemia nie jest jeszcze zmarznięta. Ponieważ nie kopczykowalam róż dosypalam im śniegu będą miały ciepłej.
Pięknie jest śnieżek pruszyl, Lekki puszysty.








No pięknie zima udekorowała ogród. Dobrze , że jest.
U ciebie też pewnie mroźno.
U mnie dziś było -20.Teraz -17. Nam nadzieję , że roślinki to zniosą dobrze.
Eskimosek uroczy.
U ciebie też widzę ptaszki buszują. Fajnie
Pozdrawiam Elu cieplutko
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Roocika 08:54, 18 sty 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Elu, fajny Eskimos
Mój Eskimos poszedł dziś do żłobka. Średnio chce jeździć na sankach, nie wiemy czy mu się nie podoba, czy za dużo ciuchów i ciężko mu się ruszać
U nas jakoś ptaków nie widać, dwie wielkie sroki grasują...
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
ElzbietaFranka 10:17, 18 sty 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Roocika napisał(a)
Elu, fajny Eskimos
Mój Eskimos poszedł dziś do żłobka. Średnio chce jeździć na sankach, nie wiemy czy mu się nie podoba, czy za dużo ciuchów i ciężko mu się ruszać
U nas jakoś ptaków nie widać, dwie wielkie sroki grasują...





Kup jabłuszko plastikowe z podwójnym denkiem. Posadz i będzie zjeżdżał najpierw z małej górki 2 metry. Jeremiasz (1,7 m-cy) szaleje. Zjedzie zostawia jabłko i na górkę wchodzi a drze się na ojca że mu jabłka nie zabiera. Turla się po śniegu.
U nas jest dużo dzieci na tych górkach zatrzęsienie on to widzie i też w szaleństwo popada.

Trzeba uważać bo najeżdżają jeden na drugiego. Widzisz wczoraj na Szczęśliwiach (piękny teren często tam bywamy) dziecko w ławkę wjechało i zmarło w szpitalu. Jest to duża górka zresztą tak zrobiona, ze są różne wysokości. Jak ten dzieciak jechał, że nie minął ławki.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 10:20, 18 sty 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
anabuko1 napisał(a)

No pięknie zima udekorowała ogród. Dobrze , że jest.
U ciebie też pewnie mroźno.
U mnie dziś było -20.Teraz -17. Nam nadzieję , że roślinki to zniosą dobrze.
Eskimosek uroczy.
U ciebie też widzę ptaszki buszują. Fajnie
Pozdrawiam Elu cieplutko



.Aniu taka zimę lubię. U nas rankiem było -18 w Wawie na wsi pewnie o 2 stopnie wyżej.
Może nie będzie tak źle z tym ociepleniem. U nas wschód to plusów pewnie nie będzie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
SlonecznyOgrod 13:03, 18 sty 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
O to mały pewnie pierwszy raz śnieg widział ??
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Roocika 13:11, 18 sty 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
ElzbietaFranka napisał(a)





Kup jabłuszko plastikowe z podwójnym denkiem. Posadz i będzie zjeżdżał najpierw z małej górki 2 metry. Jeremiasz (1,7 m-cy) szaleje. Zjedzie zostawia jabłko i na górkę wchodzi a drze się na ojca że mu jabłka nie zabiera. Turla się po śniegu.
U nas jest dużo dzieci na tych górkach zatrzęsienie on to widzie i też w szaleństwo popada.

Trzeba uważać bo najeżdżają jeden na drugiego. Widzisz wczoraj na Szczęśliwiach (piękny teren często tam bywamy) dziecko w ławkę wjechało i zmarło w szpitalu. Jest to duża górka zresztą tak zrobiona, ze są różne wysokości. Jak ten dzieciak jechał, że nie minął ławki.

O jeju Ela, aż mi ciarki przeszły, z zabawy nieszczęście wyszło...
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
ElzbietaFranka 15:49, 18 sty 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
SlonecznyOgrod napisał(a)
O to mały pewnie pierwszy raz śnieg widział ??



Tak pierwszy taki poważny śnieg.

U nas w grudniu był jednodniowy śnieg, ale to nie co teraz. Skrzypi pod stopami -14 teraz na Ursynowie pod lasem. Przyszłam z dworu nozdrza zamarznięte, na rzęsach i brwiach kropelki zmrożone. Nie jest źle nie ma wiatru najgorsza ta maska. Mam chałbice jakieś maski z filtrem, chirurgiczne a to wszystko o kant stołu... Jak jest mróz.

Fotka z piątku teraz więcej sniegu

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies