Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Basilikum 15:40, 19 sty 2021


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
tak jest
kiedys mielismy takie szkolenie w pracy i pan mowil, ze kiedys trzeba bylo w szkole nauczyc sie na pamiec rozdzial z Pana Tadeusza, potem (ja do tej grupy naleze) inwokacje, dzis trzeba wiedziec kto Pana Tadeusza napisal. Uczenie sie na pamiec bardzo wazne jest. Moje przedszkolaki zawsze z dwa wiersze miesiecznie sie uczyly i 3 piosenki.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
pestka56 16:35, 19 sty 2021


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Masz artystyczne wnuki Super.
Ja nie mam własnych, a 4-ka mojego J, taka nie bardzo moja. 3 chłopców jest w Krakowie. Rzadko do nas przyjeżdżają. J do nich jeździ. A wnuczka wprawdzie o rzut kamieniem, bo w Pruszkowie, ale jej babcia - była żona J – to zaraza i mała, która mowiła do mnie do niedawna „babciu Kasiu”, teraz albo mnie ignoruje, albo nazywa „ciocią”.
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 17:22, 19 sty 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Bardzo się z nich cieszę. Helenka dostała mikrofon do caraoke i piosenki.

No to napiszę o tej pamięci muzycznej.

Syn skończył szkołę muzyczną I i II stopnia mógł pójść dalej, ale wybrał coś innego humanistycznego teraz przeklina że wybrał taki kierunek. Miał wolną rękę więc mam teraz spokój nie ma do mnie pretensji.

W szkołach muzycznych wszystkie utwory na perkusje masa instrumentów (dodatkowy instr pianino obowiazkowe) trzeba było umieć na pamięć.
Egzamin 2 x w roku półrocze i koniec roku. Utwory takie po 4-5 stron A4, więc dużo uczenia.
Co mu to dalo, opanował do perfekcji naukę czytania i zapamiętywania. Przez studia przeszedł nie mając żadnych problemów z wynikiem bardzo dobrym że stypendium.

Młode mamy uczcie dzieci piosenek na pamieć, nauki na instrumentach, wierszy na pamięć to się przyda waszym dzieciom.
A dla starszych mam/babć polecam krzyżówki.

Szumiące drzewa, śpiew ptaków, plusk wody jest przyjemny dla ucha, to śpiew przyrody. Kto się wsłuchuje w te dźwięki będzie żył dłuuugo.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 17:49, 19 sty 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Basilikum napisał(a)
tak jest
kiedys mielismy takie szkolenie w pracy i pan mowil, ze kiedys trzeba bylo w szkole nauczyc sie na pamiec rozdzial z Pana Tadeusza, potem (ja do tej grupy naleze) inwokacje, dzis trzeba wiedziec kto Pana Tadeusza napisal. Uczenie sie na pamiec bardzo wazne jest. Moje przedszkolaki zawsze z dwa wiersze miesiecznie sie uczyly i 3 piosenki.




Mój dalszy kuzyn znał Pana Tadeusza na pamięć - to nie żart. Siedział na mostku słuchał plusku wody z książką w ręku i uczył się na pamięć Litwo ojczyzno moja i tak doszedł Epilogu zima powtarzał. Trwało to 3 lata.

Jeszcze ptactwo pokaże zatrzęsienie kwiczołów na berberysach. Samochód przejedzie i frrr i znowu wracaja



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Magleska 20:35, 19 sty 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18393
Ela
masz słodkiego tego Twojego małego Eskimoska fajny wnuczek grzeczny ,czy mały łobuziak

ptaszkowe foty super
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
greg66 20:43, 19 sty 2021


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Elu ale teraz wszyscy są melomanami, wszędzie gdzie spojrzysz to łażą ze sluchawkami w uszach i (często) gapią się w telefon. Czasami gdy jadę autem to może skończyć się nie dobrze jak taki "meloman" wlezie na jezdnię.
Jak chodze na spacer z psem to jestem chyba jedyny co nie ma słuchawek na uszach. Ale kiedyś z ciekawości popytałem co słuchają. Powiem tylko że sa to mało ciekawe rzeczy. (radio Eska czy rfm itd)
A ja słucham słowików
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
hankaandrus_44 21:22, 19 sty 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7189
U mnie wnuczek jest aktualnie w szkole muzycznej II stopnia. jeszcze 2 lata. Miał fortepian, potem klArnet, a teraz kontrabas. I na nim chyba dojedzie do matury. A co dalej, tez mu rodzice nie naciskają. Ale ćwiczy na zmianę z fortepianem. Zobaczymy.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
ElzbietaFranka 23:55, 19 sty 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
greg66 napisał(a)
Elu ale teraz wszyscy są melomanami, wszędzie gdzie spojrzysz to łażą ze sluchawkami w uszach i (często) gapią się w telefon. Czasami gdy jadę autem to może skończyć się nie dobrze jak taki "meloman" wlezie na jezdnię.
Jak chodze na spacer z psem to jestem chyba jedyny co nie ma słuchawek na uszach. Ale kiedyś z ciekawości popytałem co słuchają. Powiem tylko że sa to mało ciekawe rzeczy. (radio Eska czy rfm itd)
A ja słucham słowików




Grzegorz witam

Kiedyś byłam bardzo miłe zaskoczona. Myślałam, że mój niepraktykujący muzyk w samochodzie slucha rzępolenia, a tu RMF Klasyka.
Otworzył schowek a tu plyty od Mozart, Bethovena do Czajkowskiego pytam a gdzie Chopin. W samochodzie Chopina nie słucham tylko w domu.

W metrze jak jadę też słuchają młodzi, ale to taka nawalanka, że uszy puchną.

Lubię muzykę poważną mam wybranych kompozytorów, mam dobry sprzęt w domu więc słucham. "Mezo" też ma koncerty. No i naszych klasyków od piosenki.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:13, 20 sty 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
hankaandrus_44 napisał(a)
U mnie wnuczek jest aktualnie w szkole muzycznej II stopnia. jeszcze 2 lata. Miał fortepian, potem klArnet, a teraz kontrabas. I na nim chyba dojedzie do matury. A co dalej, tez mu rodzice nie naciskają. Ale ćwiczy na zmianę z fortepianem. Zobaczymy.



Haniu klarnet piękny instrument uwielbiam jeszcze saksofon. Na instrumentach dętych zaczyna się później nauke dopiero od 9-10 lat I stopnia muszą być płuca dobrze rozwiniete klarnecista mi tak mówił.
Skończyć I i II stopień to ciężka harówka, podziwiam każdego muzyka.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:15, 20 sty 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Magleska napisał(a)
Ela
masz słodkiego tego Twojego małego Eskimoska fajny wnuczek grzeczny ,czy mały łobuziak

ptaszkowe foty super




Z wnusiem różnie bywa.
Ptaszki obsiadły krzaki berberysow o długości ok 30 metrów.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies