Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

gobasia 11:20, 05 sie 2021


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
ElzbietaFranka napisał(a)




Lubi,ale od 2 dni jest pogoda kapanie nie chodziło w grę była wysoka fala może dzisiaj. Woda ok 20 stopni ale bardzo czysta.


zyczę miłego spacerowania
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
sylwia_slomc... 21:32, 05 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
ElzbietaFranka napisał(a)




Dobrze będę pamiętała. Miałam też wyrzucać chyba o przytaczniku czytałam u ciebie to też wyśle. U mnie się rozsiewa a u ciebie śmiało może rosnąć przy rowie jest nie do zdarcia. Czego nie życzę mul przysypuje a on wyrasta.

Dziękuję, chętnie przyjmę, nad rowem na razie nie posadzę bo tam będzie jeszcze w tym roku sprzęt ciężki, ale w łące chętnie bym go widziała
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dorota123 16:49, 06 sie 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Fajnie, że mogłaś wyrwać się nad morze, mam nadzieję, że odpoczniesz choć trochę.
W ogrodzie masz piękne kępy jeżówek, no i jak zwykle rabata trawiasta pięknie czaruje.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
ElzbietaFranka 18:40, 06 sie 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Dorota123 napisał(a)
Fajnie, że mogłaś wyrwać się nad morze, mam nadzieję, że odpoczniesz choć trochę.
W ogrodzie masz piękne kępy jeżówek, no i jak zwykle rabata trawiasta pięknie czaruje.




Dorotko w tym roku nie trafiłam na dobrą pogodę. Było bardzo wietrznie i piach hulał na plaży. Później trochę padało raz zmoklismy do suchej nitki. Każde wyrwanie z upalnej Wawy daje odpoczynek
Już nie prosiłam o ciepło pierwszy raz. Dużo chodziliśmy po lesie przy wydmach lub brzegiem.

Jeżowek mam sporo. Jestem bardzo ciekawa czy zobaczę jak po wschodzila posiane pierwiosnki mieli podlewać. Zresztą wszystko w ciągu 2 tygodni powinno się zmienić. Jutro wracam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:19, 07 sie 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Byłam na działce. Wszystko przez te 2 tygodnie podrosło. Lilie wysokie się połamały. Podobno bardzo padało zresztą widać po wypełnionych studniach i suchych oczkach po brzegi.
Chwasty podrosły i nowe też są. Jak nie będzie padać to trzeba usunąć

Trawy Mirki najpierw było łyso posadziłam aksamitki teraz za gesto



Sesleria bardzo ładnie się krzewi też za gęsto





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
daszum 23:23, 07 sie 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Ale masz dorodne kępy jeżówek
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
ElzbietaFranka 23:24, 07 sie 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
CD

Odetka i na dole monarda która złapała mączniaka pierwszy raz za ciepło i wilgotno.





Wg mnie te są najpiękniejsze



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:36, 07 sie 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
daszum napisał(a)
Ale masz dorodne kępy jeżówek



Danusiu sama jestem zaskoczona ta dorośnięcia.
Wsadzalam gdzie się dało i muszę przesadzić bo wzrostowo nie są dobrze posadzone.

Wszystko tak się rozbijało, że przejść nie można. Komary dalej tną kiedy przestaną.

Mam też duży urodzaj cukinii i dyni. Cukiniami obdzielam wszystkich, eM może jeść pod każdą postacią a ja mam wymioty jak ja widzę.bo muszę z nią robić. Dwie duże siatki przywiozłam. Grzybów nie ma ciekawe ciepło i mokro powinny być.







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
greg66 09:58, 08 sie 2021


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Elu ale ci te jezowki się rozrosły świetnie
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
ElzbietaFranka 12:30, 08 sie 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
greg66 napisał(a)
Elu ale ci te jezowki się rozrosły świetnie



Tak Grzegorz warte tych pieniążków. Niektóre pojedyncze sztuki były słabe, ale już nabiersja masy może zakwitną.



Na skalniaku czeka mnie dużo pracy trzeba go uporządkować



Piękna róża La Villa cotta, pachnąca młódka



Rutewki muszę zebrać w jedną kępę są rozsiane i nie ma efektu drobnego śniegu. U Danusi to duże kępy.


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies