Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 00:12, 21 lip 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
daszum napisał(a)
Elu, moje hortensje bukietowe lada dzień zaczną kwitnąć

Masz bardzo ładne jeżówki
Ja kilka lat temu miałam 41 odmian, teraz z tej kolekcji zostało tylko kilka.

W ubiegłym roku kupiłam 2 jeżówki Virgin, po zimie została jedna




Ja nie mogę narzekać oprócz kilku ok 6 rosną słabiej. Część pewnie wiosna sama udunelam nad oczkiem myślałam że to chwast coś tam odrosło i je kuruje.

Zamierzam w tym roku zebrać nasiona i zasiać wiem że będą inne. Widziałam u Anabell też zasiała i wyszły różne mieszance pięknie wyglądały.

Moje horty też mają zaawansowane liście może będą jeszcze kwitły w tym tygodniu.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
AniazUroczyska 01:28, 21 lip 2021

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
greg66 napisał(a)
Popatrz budleje jeszcze u mnie nie kwitną.


U mnie budlejka w tym roku przemarzła, odbiła z korzenia , ale do kwitnienia daleka droga. Nie wiadomo , czy w tym roku zakwitnie , a w ubiegłym była wysokim , dorodnym krzakiem wabiącym motyle
ElzbietaFranka 14:40, 21 lip 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Moje też część od korzenia część z odrostów zeszłorocznych mają dużo pąków kwiatowych. Aniu poczekaj dopiero. Lipiec jeszcze mogą wypuścić kłosy kwiatowe.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
MiluniaB 14:44, 21 lip 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Elu najbardziej teraz zwracam uwagę na jeżówki - u Ciebie też śliczne

Sporo masz roślin, które mi się podobają. Bujnie Ci rosną i niech tak będzie
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
ElzbietaFranka 23:11, 21 lip 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
MiluniaB napisał(a)
Elu najbardziej teraz zwracam uwagę na jeżówki - u Ciebie też śliczne

Sporo masz roślin, które mi się podobają. Bujnie Ci rosną i niech tak będzie



Tak bardzo ładne jeżówki mam to młódki jeszcze, ale bardzo ładnie się rozkrzewily właściwie wszystkie odmiany. Sądzę w ziemi kompostowej i bardzo się rozbijały.
Wiosna muszę jednak poprzesadzac i bardziej kolorystycznie skomasowac.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
KasiaBawaria 09:02, 22 lip 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
U siebie tez musze poprzesadzac, bo niektore wyrastaja jednak nizsze niz w opisie i chowaja mi sie za innymi roslinami a niektore wyrosly wielkoludy i sa z przodu
____________________
Zapraszam na kawe
SlonecznyOgrod 12:00, 22 lip 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Ela kolorowo u Ciebie i tak byc powinno , tyle różnorodnych kwiatów to sama radość. Pysznogłówki, odętki, jeżówki, juki wszystko ładnie Ci rośnie, dobrze im robisz
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
ElzbietaFranka 12:52, 22 lip 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
SlonecznyOgrod napisał(a)
Ela kolorowo u Ciebie i tak byc powinno , tyle różnorodnych kwiatów to sama radość. Pysznogłówki, odętki, jeżówki, juki wszystko ładnie Ci rośnie, dobrze im robisz



Oprócz juk to inne rośliny które wymieniłaś rosną w kompostowej ziemi. Odetka i pysznogłówka przerosły moje oczekiwania wzrostowe. Inna sprawa dobra ziemia i podlewanie z nieba robi swoje. Obok są lilie i też takie piękne w tym roku. Budleja zaczyna w kompostowej.
Najfajniejsze te motyle i bzyki aż słychać hałas skrzydeł tyle tego jest. Jak one się uganiają jeden przez drugiego.

Jest to rabata zrobiona na wysokościach. Skladowalam wszystko co się dało było tam nisko i podmokły teren blisko suche oczko. Później na to wszystko wywiozlam jeszcze kompost ziemia pruchnicza już się przerobiło.

Cieszę się z tego. Jeszcze mam sporo kompostu. Jesienia go wywiozę w inne miejsce muszę zrobić znowu jakiś półwysep czy wyspę na dynię, arbuzy, cukinię czy inne okrąglaki. Taka ziemia im najbardziej odpowiada dobrze rosną.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 12:56, 22 lip 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
KasiaBawaria napisał(a)
U siebie tez musze poprzesadzac, bo niektore wyrastaja jednak nizsze niz w opisie i chowaja mi sie za innymi roslinami a niektore wyrosly wielkoludy i sa z przodu



Właśnie Kasiu kupując maleństwa i w opisach nie piszą jaka ziemia u kupującego.
Posadziłam w kompostowej i jezowkom to pasuje pięknie się rozkrzewily niektóre wyższe i zagłuszają mniejsze trzeba to posortować wzrostem i kolorem.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Alija 00:31, 23 lip 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8760
ElzbietaFranka napisał(a)
Setki motyli i różnych bzykow. Monarda wabi swoim zapachem




Odetka różowa przebrała miarę



Piękna i wielka kępa monardy. Pysznogłówka też ogromna. Ależ Ci wszystko bujnie i zdrowo rośnie, czym Ty karmisz te rośliny???
Pięknie u Ciebie.

____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies