Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Gosialuk 19:37, 10 sie 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5300
ElzbietaFranka napisał(a)
Witam Alicji

Rutewks musi mieć ciemne tło wtedy jest bardzo dobry efekt no i musi jej być dużo. Kupiłam rutewke 5 lat temu kilka doniczek myślałam że się rozrosnie. Posadziłam różnych miejscach jednak nie wszędzie dobrze wygląda bo pojedyncze sztuki. Ta co na focie więcej pędów, ale i tak za mało aby był efekt ładny.
Więc po okwitnieciu zbiore je wszystkie w jednym miejscu.

Róża piękna fota nigdy nie odda jej piękna La Villa Cotta. Jest zdrowa i ma lśniące liście.

Najładniejsze wg mnie są te jeżówki lubię takie kolor ostry








Elu też mi się podobają te energetyczne jeżówki. A ostatnia fotka Cudnie pokazuje twój ogród. Zieloniutki trawniczek, soczysta zieleń i przestrzeń, choć wiem, że i kolorów nie brakuje.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
ElzbietaFranka 21:25, 10 sie 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Gosiu zielono mamy tutaj solidne lanie z nieba.
Dzisiaj przeszły 3 mocne burze. Z jednej strony cieszy z drugiej dla hortensji i innych tyle deszczu to nie dobrze.

Kolory to jeżówki i rudbekie. Już widzę wrzosy zaczynają kwitnąć. Później trawy moje kochane
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
basia3012 21:42, 10 sie 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
Elu, pięknie rosną Ci roślinki na tym kompoście i kurzaku. To jednak niezawodne jedzonko dla roślinek. Ale jeśli dobrze zrozumiałam to dałaś kurzak głębiej, w ziemię?
Rutewkę też bardzo lubię. Ja też z chciwości posadziłam je osobno a to trzeba razem w kupie posadzić, wtedy jest chmura fioletowych kwiatków.
Wszędzie Ci wszystko buja Elu. Zieloności w bród ale i kolorów nie brakuje. Pięknie masz, lubię taki busz.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
ElzbietaFranka 21:46, 10 sie 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
effka napisał(a)


Słodziak! To nie wina dzieci tylko niestety rodziców Ja byłam takim rozwydrzonym bachorkiem ale wyjątkowo w moim przypadku to nie była wina moich rodziców bo pozostała dwójka rodzeństwa spokojna i grzeczna, tylko moja. Taki byłam typ głośny i wszechwiedzący



Effka tak słodki jesy. Ma blond i kręcone włosy ciemne oczy.
To prawda że dzieci są różne jeszcze zależy które w rodzinie. Jak pamiętam moja najmłodsza siostra oczko w głowie taty było jej wszystko wolno i do tej pory taka jest. Beszczelna z tupetem nikt jej nie podskoczy.

Teraz dzieci mają w domu jak w sklepie z zabawkami.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
SlonecznyOgrod 21:55, 10 sie 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Ela w ogrodzie jeżówkowo, bardzo pięknie się prezentują Rabata okrągła super się rozrosła, dobrze dogodziłaś
Wyjazdu nad morze zazdroszczę i mogę tylko pomarzyć...
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
daszum 00:25, 11 sie 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Mam nadzieję, że ulewy podlały, a nie narobiły szkód.

U mnie dzisiaj też szykowała się burza, ale ostatecznie tylko trochę popadało.

Ja nie mam wnuków, ale jak słyszę co dzieci teraz wyprawiają to włos mi się jeży. Jeremiasz wygląda na spokojnego chłopczyka
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
ElzbietaFranka 13:02, 11 sie 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
basia3012 napisał(a)
Elu, pięknie rosną Ci roślinki na tym kompoście i kurzaku. To jednak niezawodne jedzonko dla roślinek. Ale jeśli dobrze zrozumiałam to dałaś kurzak głębiej, w ziemię?
Rutewkę też bardzo lubię. Ja też z chciwości posadziłam je osobno a to trzeba razem w kupie posadzić, wtedy jest chmura fioletowych kwiatków.
Wszędzie Ci wszystko buja Elu. Zieloności w bród ale i kolorów nie brakuje. Pięknie masz, lubię taki busz.




Kurczak granulat roztzucilam na ziemię i przegrabiłam. Później poslałam on się rozkłada po jakimś czasie znowu przegrabiłam.
Na rabatach szpadla nie używam tylko wąskie grabki mam takie 20 cm lub gracki.
Do sadzenia tylko szpadel. Na wyjeździe siedziałam na plaży i myślałam co pozmieniać w ogrodzie. Na pewno muszę dokupić hortensji może jeszcze w tym roku, ale już są przebrane. No i skalniak do odnowy.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 13:05, 11 sie 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
SlonecznyOgrod napisał(a)
Ela w ogrodzie jeżówkowo, bardzo pięknie się prezentują Rabata okrągła super się rozrosła, dobrze dogodziłaś
Wyjazdu nad morze zazdroszczę i mogę tylko pomarzyć...




Darcia Jak widziałaś wiosna łyso i człowiek ma ciągoty do zwiększonych nasadzeń a potem lament że za dużo.
Rondel wydawał mi się taki duży teraz jak zarósł to się zmniejszył ale nie będę powiększać. Niektóre rośliny jednoroczne to będzie w sam raz.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anabuko1 13:40, 11 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
ElzbietaFranka napisał(a)




Aniu ta jeżówka nazywa się Kismet intense Orange.
Ona jest bardzo ładna, ale zmienia kolor nie wiem jaka to przyczyna czy starzejąc się czy to od słońca muszę obserwować.

Np ta amarantowa nie ma takich problemów kolor trzyma non stop.

Rosną w ziemi kompostowej.

Dziękuję Elu za nazwę jeżówki.
Jest cudna.
Zapisałam sobie
różne jeżówki różnie w sferze przekwitania kolory zmieniają bądź nie.
To już taka uroda odmiany
U mnie w nocy ulewa była.Ale wszystko ok.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ElzbietaFranka 11:41, 12 sie 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
anabuko1 napisał(a)

Dziękuję Elu za nazwę jeżówki.
Jest cudna.
Zapisałam sobie
różne jeżówki różnie w sferze przekwitania kolory zmieniają bądź nie.
To już taka uroda odmiany
U mnie w nocy ulewa była.Ale wszystko ok.




Właśnie Aniu różnie przekwitają. U ogrodnika sąsiada też ich pełno i chciałam jeszcze dokupić jakieś inne kolory, ale teraz na ile za bardzo wyglądają po ulewach czekam aż zakwitną nawe które są w pakach.


Zamówiłam wczoraj w Albamarze trochę trawek palczatki i roślinki na skalniak.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies