Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Alija 12:40, 08 sie 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8760
ElzbietaFranka napisał(a)









Elu! Ależ piękne te Twoje jeżówki, takie rozrośnięte, zdrowe, okazałe, super! Chyba dobrze je karmisz.
Odętki równie piękne i okazałe. Róża śliczniutka. Bardzo lubię rutewkę, ale ona chyba na żywo lepiej się prezentuje, trudno zrobić jej takie zdjęcie, żeby oddać jej urodę.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
ElzbietaFranka 12:55, 08 sie 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Witam Alicji

Rutewks musi mieć ciemne tło wtedy jest bardzo dobry efekt no i musi jej być dużo. Kupiłam rutewke 5 lat temu kilka doniczek myślałam że się rozrosnie. Posadziłam różnych miejscach jednak nie wszędzie dobrze wygląda bo pojedyncze sztuki. Ta co na focie więcej pędów, ale i tak za mało aby był efekt ładny.
Więc po okwitnieciu zbiore je wszystkie w jednym miejscu.

Róża piękna fota nigdy nie odda jej piękna La Villa Cotta. Jest zdrowa i ma lśniące liście.

Najładniejsze wg mnie są te jeżówki lubię takie kolor ostry







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 12:56, 08 sie 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Na koniec

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
AgaCzek 13:42, 08 sie 2021


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Piękne te jeżówki, stawik i szersze ujęcia. Ja tez posadziłam rutewki pojedynczo i jak teraz zakwitły wiem ze musi ich być chmara.
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
oliwka 19:17, 08 sie 2021


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
ElzbietaFranka napisał(a)
Byłam na działce. Wszystko przez te 2 tygodnie podrosło. Lilie wysokie się połamały. Podobno bardzo padało zresztą widać po wypełnionych studniach i suchych oczkach po brzegi.
Chwasty podrosły i nowe też są. Jak nie będzie padać to trzeba usunąć

Trawy Mirki najpierw było łyso posadziłam aksamitki teraz za gesto





Elu wpadłam do ciebie z rewizytą. Nadrobiłam zaległości. Wesz co ja nie lubię aksamitek, ale na tym zdjęciu dosłownie świecą w tej zielonej gęstwinie. Podoba mi sie dodatkowo ta faktura lisci. Aksamitki wyglądaja jak płotek dla traw. Masz piękne jeżówki. W tym roku wzięłam kilka siewek od Effki i posadziłam u córki za oknem w skrzynkach, wraz z innymi bylinkami. Niestety kilka z nich w czasie mojego urlopu zwiędło. Uśmiechnę się jeszcze raz do dziewczyn z Wrocławia i może znowu dostanę kilka sadzonek
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
oliwka 19:57, 08 sie 2021


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
ElzbietaFranka napisał(a)
Na koniec



To jest jednak przewaga przestrzeni. Ela gdyby tak można było choć 1,5m2 od ciebie wydzielić i przenieść do mnie hhahaha Na pewno posadziłabym dodatkowe drzewa i hortensje. A i na bank musiałoby być małe oczko wodne, takie jak pokazaa mi u siebie Danusia: kula na postumencie
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
anabuko1 20:46, 08 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
ElzbietaFranka napisał(a)
Byłam na działce. Wszystko przez te 2 tygodnie podrosło. Lilie wysokie się połamały. Podobno bardzo padało zresztą widać po wypełnionych studniach i suchych oczkach po brzegi.
Chwasty podrosły i nowe też są. Jak nie będzie padać to trzeba usunąć

Trawy Mirki najpierw było łyso posadziłam aksamitki teraz za gesto



Sesleria bardzo ładnie się krzewi też za gęsto





[/quot
Może i gęsto,ale najważniejsze,że bardzo ładne
Jeżówki Elu wszystkie masz bardzo ładne i bujnie ci rosną.
Ta pomarańczowa śliczna.
może wiesz co to za odmiana ?
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ElzbietaFranka 21:22, 08 sie 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
oliwka napisał(a)


Elu wpadłam do ciebie z rewizytą. Nadrobiłam zaległości. Wesz co ja nie lubię aksamitek, ale na tym zdjęciu dosłownie świecą w tej zielonej gęstwinie. Podoba mi sie dodatkowo ta faktura lisci. Aksamitki wyglądaja jak płotek dla traw. Masz piękne jeżówki. W tym roku wzięłam kilka siewek od Effki i posadziłam u córki za oknem w skrzynkach, wraz z innymi bylinkami. Niestety kilka z nich w czasie mojego urlopu zwiędło. Uśmiechnę się jeszcze raz do dziewczyn z Wrocławia i może znowu dostanę kilka sadzonek




Kasiu nie mam gdzie indziej posadzonych tych aksamitek i nie mogę porównać czy to ich wygląd jak powinien być. Sialam je sama, patrzyłam na zdjęcie na torebce są zupełnie inne.
To, że tak wyglądają to zasługa pewnie kompostu dosyć wysokiej warstwy. Wszystko tam tak rośnie że o głowę zachodzie. Tam też dynie, arbuzy i melony posadziłam i już wyrosly duże kule.
Te aksamitki mają liście bardzo ciemno zielene. Pod spodem rośnie dabrowka
Posadziłam aksamitki wydawało mi się, że jest tam łyso. I zobacz jaki busz urósł. Jednak nie można dosadzsc na szczęście nie źle to wygląda.






____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mirka 21:30, 08 sie 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324


Trawy Mirki najpierw było łyso posadziłam aksamitki teraz za gesto



Elu ładnie się przyjęły trawki
Ja swoje wiosną przesadzałam i nie są tak ładne ale się rozrosną.



____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
ElzbietaFranka 21:47, 08 sie 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Mirka widzisz jakie porosły na dobrym podkładzie. Zobacz wyżej jakie marne były myślałam wiosna jak podzieliłam, że nic z nich nie będzie. A jednak dały czadu.
Tam wszystko rośnie jak na drożdżach korzenie się dopchaly do kompostu. Obornik kurzy podrzuciłam bo mi zostało po dyni i wszystko naraz bujneło.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies