Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 11:26, 23 lis 2016


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
To rabata przy tarasie, przy ogrodzeniu. Szerokość rabaty to 3 m.
Czy układ roślin jest sensowny?

____________________
bartek_luberda 17:02, 23 lis 2016


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 2542
Witam u Przemka to będzie żurawka cytrynowa Pozdrawiam
____________________
Ogródeczek
eVka 09:29, 24 lis 2016


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
U Przemka? Czy to ten piękny ogród?
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1316-u-przemka-w-ogrodzie
____________________
makadamia 11:32, 24 lis 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
A czy berberysy będą miały wystarczająco dużo słońca na tej rabacie?
W półcieniu słabo się wybarwiają.
Chyba zamieniłabym je na bukszpany, bo po tej stronie ich nie masz.

Nie mam też pewności, jak będą się prezentowały trzy trzmieliny na pniu posadzone w trójkącie - w takiej kombinacji ich chyba jeszcze nie widziałam.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
eVka 17:57, 24 lis 2016


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
To wschodnia strona niczym nie osłonięta więc jest w miarę słonecznie. Z tymi trzmielinami się właśnie zastanawiam jak ustawić. Nie mam pomysłu, może jednak jedną obok drugiej i tylko dwie?
Dziękuję Ci za uwagi
____________________
eVka 09:30, 28 lis 2016


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wracam po pracowitym weekendzie, chodniki i taras skończone, jeszcze muszę podjazd wysypać grysem granitowym i będzie finito Mam nadzieję, że uda mi się cyknąć fotki ogrodu i powstawiać na forum, łatwiej będzie coś planować.
Najlepsze jest w tej mojej ogrodowej rewolucji to, że sąsiad się natchnął i posprzątał ogród przy wspólnym płocie i ma czyściutko w końcu, buda z płyt OB nadal straszy ale przynajniej wokó nie ma śmietniska ale się cieszę.
Nie mogę się już doczekać cięcia wiosennego bukszpanu, ma ponad 2 m wysokości i chcę go wyciachać w piękny stożek, chyba jakiegoś speca wynajmę bo sama się raczej tego nie podejmę...
Pozdrawam!
____________________
Fuksja 09:23, 27 cze 2017


Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 393
Witam. Ciekawa jestem dalszych rewolucji, proszę o zdjęcia.
____________________
pozdrawiam,Ania
eVka 11:07, 29 cze 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Witam. Dziękuję za zainteresowanie Powolutku coś tworzę, chociaż z niewielką intensywnością bo w międzyczasie miałam remont kuchni i mnóstwo energii i pieniążków na to poszło i na ogród mało zostało. Ale załączam fotki z aktuanego frontu robót. To jest z tyłu domu, czyli właściwy ogródek. Dzisaj porobię fotki z przedogródka, który jest wikeszy, bardziej ogarnięty i zarośnięty
Ten tył dopiero zaczynam robić, nie ma wogóle trawy jeszcze, czekam na wrzesień z sianiem trawnika, a ta rabata ze zdjęć nie jest jeszcze w całości skończona, brakuje tylniego szpaleru zieleni i musze ją dokończyć korować. Ciągle nie moge się zdecydowac co sadzić, bo nie chcę szmaragdów, a zielone tło musi być. Jakieś zimozielone krzewy, drzewka sa potrzebne ale co?? Nie mam pojęcia
Moja działka kończy się tak jak widać te bloczki betonowe na końcu rabaty, tak będzie ogrodzenie i wzdłuż granicy działki kolejna rabata.
Jesień będzie pracowita i kluczowa.

Pozdrawiam i zaczne się znów udzielać. Poczytuje ogrodowisko codziennie i szukam inspiracji


a tu na tym kwadraciku między tarasami szałwia omszona jeszcze malutka a pośrodku trzcinnik ostrokwiatowy Overdam i to wszystko prz brzegu w opasce z jeszcze tycich turzyc wiosennych o fajnej nazwie The Beatles
obok na drugiej fotce widać w donicy rozplenicę słoniową Vertigo, czekam aż tak sławetnie się rozrośnie, jest dopiero co posadzona a była wybidzona w sklepie.

mój staruszek bukszpan, ma prawie tyle lat co ja, na pewno z 30

i jeszcze niewiadomo co, czyli kilka miskantów gracków w otoczeniu mieczyków mojej mamy (kocha je) i michałków z przodu (również mojej mamy). Ta częśc rabatki jest do przerobienia. Trawy zostawię, z tyłu posadzę podobnie jak na dalszej części rabaty jakieś wysokie zielone tło i chyba róże pienne, bo kiedyś tam rosły i było im dobrze. Niestety były już bardzo stare i wyrzuciliśmy je (chyba trochę pochpnie, ale cóż).
____________________
eVka 11:44, 29 cze 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
A było chwastowisko (ale budleja została, bo uwielbiam ją):

____________________
eVka 11:49, 29 cze 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Tutaj mój własny "projekt", ta widoczna na zdjęciach rabatka to ta na samym dole rysunku. Nie ma ściany z zielonych drzewek, bo tak jak pisałam nie wiem co posadzić. Macie pomysł?

Kocham trawy, trawy i jeszcze raz trawy, szkoda że nie sa cały rok, bo bym nimi 3/4 ogrodu obsadziła. Mam z 15 miskantów gracillimus i innych no i odważyłam się na tej rabacie ze zdjęc posadzić trawe pampasową białą cortaderia pumila, na razie pięknie rośnie, jest juz spora. Zobaczymy jak przezimuje...
Mam tego bukszpana giganta, którego nija nie umiem uformować, postrzygłam go trochę ale dalej jest daleki od ideału. Z boku na rabacie dosadziłam mu towarzystwo kulkowe, 4 kulki maleństwa,wyglądają jak jego wnuczki z przodu otoczone żurawkami lime marmalade a dalej atumn leaves. Te drugie kiepsko coś rosną, za to limonowe dosyc ładnie, takie sałaty
Dwie wierzby pendula, kilka hortensji limelight, ale niestety w tym roku jeszcze nie będą kwitnąć. Między nimi lekko z tyłu miskanty gracki, z przodu tawułki japońskie a na końcu tej rabaty dwie trzmieliny sczepione na pniu w otoczeniu piórkowek hammeln, ale tak bidnie rosną powoli, że trochę żałuję, że się na nie tak napaliłam. Ciepliwości, cierpliwości Gdzieś tam jeszcze są funkie, chociaż łatwo nie mają troche za słonecznie dla nich ale dają radę.
Na samym froncie końca rabaty przy tych piórkówkach są rozchodniki karpackie Matrona, rosną jak szalone.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies