Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

kasiab 10:18, 30 lip 2017


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Wiesz co my podnosimy teren i to sporo wiec wydaje mi sie ze bedzie ok. Moge sie mylic
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Toszka 10:50, 30 lip 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
effka napisał(a)
Czy zagęszczarka nie ubije ziemi za mocno? Do tego stopnia ze nie będzie w środku gleby powietrza?
Jutro pocykam fotki ☺


jak przeczytałam o tej zagęszczarce to załozyłam, że to przejęzyczenie.
Ale widzę, że nie. ABSOLUTNIE żadnej zagęszczarki pod trawnik - grabie, walec i ciepliwość
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kasiab 11:13, 30 lip 2017


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Toszko ale my mamy do nawiezienia ziemi a ziemi i stad pomysl z zagęszczeniem żeby nie powstały roznice w terenie. Przecież wierzchnia warstwa będzie przekopana z obornikiem mączka i kora więc będzie dla trawy w sam raz?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Toszka 11:23, 30 lip 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Trawa korzeni się na ok. 10cm. Korzenie muszą mieć luz.
Kasiu, w ogrodnictwie nie da się iść na skróty - ogrodnictwo to własna, ciężka włożona praca. Grabie w garść i walec. Koniec, kropka. Zero kombinowania!
Potem za to jaka satysfakcja
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kasiab 12:15, 30 lip 2017


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Toszko przecież nie idę na skróty doceń mą cierpliwość zakładać trawnik będę w przyszłym roku podobnie jak rabaty żeby gleba była taka jak ma być tylko opcja wielkiej satysfakcji mnie trzyma przy tym założeniu
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Toszka 12:57, 30 lip 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kochana, doceniam, wspieram, wspomagam i sama wykazuję się cierpliwością
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
eVka 08:43, 31 lip 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasia, toszka ma rację, niestety zgodziłaam się przy jednej rabacie na zagęszczenie nawiezionej ziemi i teraz płaczę, rośliny jedna po drugiej padają, chorują a to własnie przez to że gleba została tak brutalnie potraktoana i to mimo urzyźnienia wierzchniej warstwy. We wrześniu jak upały przejdą wszystkie będę musiała wykopać zdjąć grubą warstwę ziemi, dodać mnóstwa kompostu i obornika i bardzo głęboko przekopać i szybciutko wsadzić wykopane rośliny. Jak czasami patrzę na pomysły "ogrodników" którzy u ludzi robia ogrody to płakać się chce i biorą za to gruuubą kasę idą na łatwiznę, wykorzystując brak wiedzy inwestora.
Na innych rabatach, które od zera sama robiłąm roślinki pięknie rosną tylko na tej jednej, w dodatku najbardziej reprezentacyjnej dla ogrodu jest taka kiepska sytuacja...
____________________
eVka 10:08, 31 lip 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Mam pytanie techniczne co do sadzenia lawendy. Jak przygotowac glebę? Wiem, że lubi lekką zasadową, więc mogę sypnąć piasku kopanego, trochę kompostu i po 2 tygodniach dodać dolomitu? Kiedy sadzić krzaczki po przygotowaniu ziemi. Kupiłam ich mnóstwo na lawendowa rabatę i teraz musze szybko przygotować im stanowisko.
____________________
Toszka 10:21, 31 lip 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Lawenda lubi sypką, przewiewną, dolomitową ziemię. Dolomit koniecznie trzeba dodać na etapie przygotowania.


O zagęszczarce i ciężkim sprzęcie (na kanwie problemów z glebą u Elinki)

Zdrowa gleba charakteryzuje się gruzełkowatą strukturą gleby bardzo fajny materiał dla rolników - warto poczytać
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
eVka 15:23, 31 lip 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dzięki Toszka, to biorę się do roboty w tym upale...
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies