Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Milka 17:38, 29 cze 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Witaj Ewo
Kolejna zdolnoślązaczka
Mówimy sobie na forum na ty, mimo różnic wiekowych, szybko się przyzwyczaisz
Widzę, że dziewczyny pomagają, ale też musisz sama zadać sobie pytanie, co Ty lubisz, jaki styl ogrodu, jakie rośliny do Ciebie pasują tzn przemawiają, potem ocena warunków i dobieranie, plamami i grupami. Jesteś na etapie tworzenia, ogród spory, pomocy dużo, tematycznych wątków i artykuwłów Danusi full, stworzysz coś wspaniałego, pozdrawiam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
eVka 22:32, 29 cze 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Witaj Milka z tajemniczego ogrodu. Dziękuję za wpis, bardzo mi miło, że do mnie zapukałaś ☺ Tak mniej więcej wiem jaka drogą chce podążać, teraz tylko muszę odkładać grosiki na rośliny i sukcesywnie robić kolejne rabaty, no i trawnik. Po drodze pewnie będę miała milion pytań, które będę na bieżąco opisywać. Jutro zrobię kolejne zdjęcia innych części ogrodu. Pozdrawiam!!!
____________________
eVka 22:33, 29 cze 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Witaj Milka z tajemniczego ogrodu. Dziękuję za wpis, bardzo mi miło, że do mnie zapukałaś ☺ Tak mniej więcej wiem jaka drogą chce podążać, teraz tylko muszę odkładać grosiki na rośliny i sukcesywnie robić kolejne rabaty, no i trawnik. Po drodze pewnie będę miała milion pytań, które będę na bieżąco opisywać. Jutro zrobię kolejne zdjęcia innych części ogrodu. Pozdrawiam!!!
____________________
eVka 11:46, 06 lip 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Oj ale się dzieje w moim ogrodzie, nie mam nawet czasu zdjęc porobić... Przygotowuję tył ogrodu czyli chwastowisko pod nowe rabaty i trawnik. To syzyfowa robota normalnie zapłaciłam wcześniej chłopkowi za zdjęcie darni, ale chwasty w glebie w ilościach ogromnych zostały i teraz walczę z chwastnicą, skrzypem i perzem. Idzie mi to w ślimaczym tempie, bo czasu mam tyle ile po pracy czyli 2-3 godzinki dziennie. Staram się dokładnie widłami amerykańskimi przetrząsać glebę na głębokośc wideł ale nie jest to łatwe bo ciągle jakies korzenie wychodzą. Szukam też humusu dobrej jakości bo na ziemię z worków mnie nie stać, za dużo by jej wyszło. Jak się ogarnę to porobię fotki z placu boju i rozrysuję rabaty w cadzie. Może coś doradzicie, bo nie jestem ich pewna.
____________________
eVka 09:35, 07 lip 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Chwastowisko, które mozolnie przekopuję i odchwastowuję. Moja działka jest do tych wysokich traw, łącznie z warzywnikiem.


Mnóstwo pracy ale będzie tu jeszcze pięknie
____________________
eVka 15:04, 20 lip 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Narysowałam plan nasadzeń na tył ogrodu, to strona wschodnia. Długość rabaty ponad 18 m, idzie ona po skosie, więc chcę wizualnie zniwelować ten skos poprzez proste linie i uskok na szer. 1m w jednym miejscu. Marzy mi się zagajnik brzozowy w rogu działki w otoczeniu host i traw i nie wiem czy za brzozami jeszcze coś sadzić jako zielone tło, nie chcałabym serbów ciągnąc do końca tej rabaty, może jakieś inne drzewa? hm...co myslicie?

____________________
kasiab 15:25, 20 lip 2017


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Robisz świetne plany swojego ogrodu czekam na zdjęcia z realizacji i oczywiście chętnie będę podglądać
____________________
Kasia - tu na razie jest...
eVka 15:57, 20 lip 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
kasiab napisał(a)
Robisz świetne plany swojego ogrodu czekam na zdjęcia z realizacji i oczywiście chętnie będę podglądać

Witaj miło, że wpadłas do mnie. Plany to może i umiem robić, gorzej z tym co ma być na tych planach, co chwile zmieniam nasadzenia, kombinuję a część roślin czeka już na wsadzenie. W tych afrykańskich upałach mi popadają
____________________
kasiab 16:24, 20 lip 2017


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Znam to. Mój ogród jeszcze w fazach planowych a ja mam już rosliny w przechowalniku dzisiaj chyba usmiercony został miskant morning light jakoś się tak pozwijal. Przeniosłam go do cienia jak odbije to dobrze. Straszna szkoda ze nie trzymasz się planów. Widzisz ja nawet nie wiem co gdzie chciałabym mieć
____________________
Kasia - tu na razie jest...
eVka 08:30, 21 lip 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Mi coś dwa kolumnowe berberysy w doniczkach niedomagają, musze je przesadzić do większych chyba u dac nowej ziemi, póki nie wsadzę na stałe. Planów się raczej staram trzymać, dlatego mam juz podstawowe rośliny do tych nasadzeń, częśc kupiona a część będzie przesadzona z innych rabat (piórkówki i rozchodniki). Ciąglę tylko zastanawiam się jakie będzie najlepsze rozwiązanie na zielone tło, marzą mi się te serby ale muszę porozglądac się ile takie w miarę wyrośnięte kosztują w okolicach Wrocławia.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies