Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 17:39, 11 lis 2016


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dziękuję za pomysł Alicja tak przemyślałam i jednolity żywopłot będzie lepszy (czy to z drzew czy typowo żywopłotowoych roślin). Wiąz zrzuca liście na zimę, masz może zdjęcia jak taki żywopłot wygląda zimą?
Pozdrawiam

Alicja169 napisał(a)
tak piszesz : "Nie wiem czy mieszac różne odcienie zieleni w iglakach (szmaragdy, jałowce, choiny) czy raczej skupić się na jednolitym szpalerze np. szmaragdowym "

moim zdaniem wszystko zależy od tego jak długi jest to odcinek. myślę, że chyba drugi wariant będzie lepszy, czyli jeden rodzaj na całej długości.
Jako alternatywę przemyśl takie rozwiązanie:
Wiąz Turkiestanu (Ulmus pumila celer) :


szybko rosnąca roślina (w ciągu 2 lat 3 m**)

doskonale zacienia

niewymagająca zarówno w kwestii rodzaju gleby jak i pielęgnacji

zatrzymuje pył

pochłania dźwięki
możliwość regulowania wzrostu rośliny

Mam go drugi rok i już urósł na wysokość parkanu, przy gęstym nasadzeniu jest w pełni szczelny.

Dodatkowy argument - jest tani
____________________
Alicja169 18:03, 11 lis 2016


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
effka napisał(a)
Dziękuję za pomysł Alicja tak przemyślałam i jednolity żywopłot będzie lepszy (czy to z drzew czy typowo żywopłotowoych roślin). Wiąz zrzuca liście na zimę, masz może zdjęcia jak taki żywopłot wygląda zimą?
Pozdrawiam



Jutro wrzucę Ci fotkę z lata i aktualną .
Miłego świętowania
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
eVka 18:20, 11 lis 2016


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Efffa, tak ten dom z czerwonym dachem to mój a ten drugi szaroburo brzydki to rodziców, na wiosnę będzie robiona elewacja więc będzie już ładniutki
To co widac na zdjęciu to takie można powiedzieć patio, między garażem (chcę go jak najbardziej zasłonić) wymaga a budynkami mieszkalnymi. Przedogródek jest jeszcze wcześniej po obu stronach wjazdu.
Ta rabata powstała zanim poczytałam porządnie ogrodowisko i jest mixem tego co udało mi się kupić w centrach ogrodniczych. Rzeczywiście jest za dużo odmian, na wiosnę będę musiała z nią też coś pokombinować.
Rozpisałam jakie tam są rośliny:



Efffa napisał(a)

Ewcia z czerwonym dachem to Twój dom , tak? I to jest przedogródek? A po prawej jest wejsćie do...?jak dalejo są te rabaty od siebie?
Pytasz, czy nikt nie doradzi, ja za bardzo doradzać nie umiem, ale na tych rabatach chyba za duzo gatunków, ja to bym to ujednoliciła.
Powiedz co tam jest na tych rabatach
____________________
eVka 18:20, 11 lis 2016


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dzięki i nawzajem!! Świętowałam dzisiaj z łopatą i grabiami w ręku

Alicja169 napisał(a)


Jutro wrzucę Ci fotkę z lata i aktualną .
Miłego świętowania
____________________
Efffa 18:22, 11 lis 2016


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
oj zdecydowanie trzeba ograniczyć tę listę, nie gniewaj się, że tak piszę
sama tak kiedyś nakupywałam zanim nie znałam O.
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
eVka 18:38, 11 lis 2016


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiem, wiem, niech się chociaż przyjmą i na wiosnę będę je przesadzać zrobiłam niezły misz masz wszystkiego hehe

Efffa napisał(a)
oj zdecydowanie trzeba ograniczyć tę listę, nie gniewaj się, że tak piszę
sama tak kiedyś nakupywałam zanim nie znałam O.
____________________
Efffa 18:42, 11 lis 2016


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
No to jakie masz plany na te rabatę?
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
eVka 18:46, 11 lis 2016


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Na pewno zostanie wiśnia japońska, trawy, trzy rododendrony i kule danica, resztę muszę jakoś ujednolicić, jeszcze nie wiem jak...
Tyle tych rabat i chcę żeby jedna jakoś do drugiej nawiązywała, a to nie jest łatwe
____________________
eVka 19:04, 11 lis 2016


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Tak myślę, że roślinami wspólnymi na większości rabat mają być rododendrony, miskanty, kostrzewy, bukszpany (mam jednego wieeelkiego na rabacie przy tarasie i małe kulki rozsiane w innych rabatach będą jego "dziećmi" ), żurawki limonkowe i bordowe. Na tarasowej rabacie (przy granicy działki) chciałabym hortnesje limki bo są przepiękne, moja córa je uwielbia!
____________________
Efffa 19:05, 11 lis 2016


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
No i piękny plan
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies