Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 14:30, 09 lis 2016


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Witam się gorąco w ten zimny listopadowy dzień. Mam na imię Ewa.
Nie wiem od czeg zacząć, może od początku...
Mieszkam we Wrocławiu w poniemieckim domku przyklejonym do pudełkowej przybudówki. Budynki tworzą kształt tramwajowy wzdłuż mojego domu biegnie grysowy podjazd i chodnik z kostki, który ciągnie się wzdłuż obu domów aż do tarasów jeden zabudowany altaną, drugi odkryty. Ogród jest spory, łącznie ok. 1570 m2 samej zieleni bez budynków i nawierzchni utwardzonych.
Do tej pory nieznosiłam pracy w ogrodzie, co nie co robili moi rodzice, ktrzy mieszkają w tym pudełkowym domku obok, ale maja juz swoje lata więc teraz ja muszę przejąć pałęczkę .... a zielona w kwestiach ogrodowych jestem jak trawa na wiosnę.

Odkryłam ogrodowisko przypadkiem, szukając inspiracji w internecie, zakochałam się w waszych ogrodach, w atmosferze jaką tworzy ta społeczność pod przywództwem Pani Danusi Baaaardzo dużo tu wyczytałam, nauczyłam się i teraz próbuję ta wiedzę wprowadzić w życie.
Nie jest to ogród tworzony od zera, ponieważ rodzice coś tam przez lata wsadzali, a to tuje a to drzewa iglaste, które są teraz wieeeelkie, jakies astry bylinowe, piękny olbrzymi acz nieokrzesany bukszpan itp itd.
Ok gadam i gadam, czas na jakąś grafikę, lubię bawić się autocadem więc zrobiłam "projekt ogrodu" - PROSZĘ SIĘ NIE ŚMIAĆ Z MOICH POMYSŁÓW!!!! Tak jak powiedziałam ignorant ogrodniczy ze mnie, zdjęcia będę uzupełniać na bieżąco.

Dwie rabatki skończyłam ale zostało jeszcze mnóstwo pracy, więc do wiosny mam czas na kombinowanie z wami aha od wjazdu na działkę jest zachód. tarasy są od wschodu.

Na czerwono zaznaczone są rośliny, które istnieją, reszta jest projektowana.

____________________
eVka 14:32, 09 lis 2016


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kiepsko widać plan, za chwilę załączę coś wyraźniejszego,
to rabata po prawej stronie od wjazdu:

a to po lewej:
____________________
eVka 14:52, 09 lis 2016


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Rabaty, które juz wykonałam:



i tu w realu (ten domek z czerwonym dachem jest mój):

____________________
eVka 14:53, 09 lis 2016


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
I rabata przy tarasach, nad która ciągle myślę i myślę:
____________________
eVka 15:18, 09 lis 2016


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
A jeszcze na wakacjach było tak (robiliśmy w końcu przyłącze sanitarne):

____________________
Alicja169 15:38, 09 lis 2016


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Witaj Początki fajne, pięknie wykonany plan. Na pewno Danusia pochwali takie podejście
Pozdrawiam jesiennie
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
eVka 15:44, 09 lis 2016


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dziękuję Ci, zobaczymy jak to będzie Trochę przerażona jstem ogromem prac, a mam głupią naturę narwańca, juz teraz zaraz!!! i gdybym miała górę pieniążków robiłabym wszystko na raz (może dobrze, że nie mam)
Pozdrawiam!
____________________
Pszczelarnia 16:02, 09 lis 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Witaj Ewo,
zazdroszczę Ci, bo jednak możesz zaczynać od nowa.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Margerytka40 16:29, 09 lis 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Witam , ciekawie zaczynasz . Nie widać że jesteś zielona ogrodniczo . Zestawienie na rabatach bardzo mi się podoba . Plan profeska , jak się taki robi i na czym . Jestem teraz na etapie robienia planu swojego ogrodu i bardzo by mi się taki program przydał , ale chyba jest drogi ? Pozdrawiam
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
eVka 17:33, 09 lis 2016


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Cieszę się ze ktoś czyta moje wypociny . W sumie rzeczywiście od zera, niewiele zostanie z tego co było.
Plan robiłam sama w programie auto cad. Sporo czasu mu to zajęło ale coś z tego wyszło. Trudne to nie jest ale trzeba poćwiczyć i przede wszystkim mieć ten program. Więc nie kosztowało mnie to nic wszystko co narysowałam nauczyłam się na ogrodowisku.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies