Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Efffa 17:35, 09 lis 2016


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Witaj effka, będę kibicować
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Kamajla 20:54, 09 lis 2016


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
Witaj

i ja zajrzałam, będę kibicować. Pozdrawiam "po sąsiedzku"
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Wendy79 21:26, 09 lis 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Witam kolejną Wrocławiankę
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
eVka 21:40, 09 lis 2016


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Witajcie wrocławsko się zrobiło
____________________
eVka 09:44, 10 lis 2016


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zastanawiam się nad tą rabatą (od wschodu), ona jest przy ogrodzeniu od strony dwóch sąsiadów, ten pierwszy bliżej mojego domu ma olbrzymi bałagan na ogrodzie (brzydka buda i złom leżący przy ogrodzeniu), więc warto byłoby się jakoś osłonić wyższymi iglakami.
Chciałam urozmaicić szpaler z drzew i posadzić na części szmaragdy (na granicy z tym sąsiadem od brzydkiej budy), dalej jałowce a potem luźne nasadzenia z niewysokich drzew iglastych (na granicy z sąsiadem, który ma ładną działkę) ale zaczynam myśleć że to niezbyt trafiony pomysł...
Czytam tutaj że jałowce sky rocket są dość problemowe, chorują etc. Mam je tylko dwa w ogrodzie ale świezo posadzone małe więc jeszcze nie wiem jak z nimi jest.
Nie wiem czy mieszac różne odcienie zieleni w iglakach (szmaragdy, jałowce, choiny) czy raczej skupić się na jednolitym szpalerze np. szmaragdowym a przed nim zaszaleć z nasadzeniami w postaci różnych traw, kuleczek bukszpanowych, hortensji, może dla koloru jakieś berberysy wysokie, trzmielina na pniu, na brzeu wykończone żurawkami??? Ja myslicie?
tak:

czy tak:
____________________
eVka 09:58, 10 lis 2016


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Efffa napisał(a)
Witaj effka, będę kibicować


Efffa z tego co patrzę na twój ogród mamy podobne gusta, będę śledzic twój wątek.
____________________
eVka 18:05, 10 lis 2016


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Puk puk jest tu ktoś? Nikt nie poradzi?
____________________
Alicja169 18:21, 10 lis 2016


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
tak piszesz : "Nie wiem czy mieszac różne odcienie zieleni w iglakach (szmaragdy, jałowce, choiny) czy raczej skupić się na jednolitym szpalerze np. szmaragdowym "

moim zdaniem wszystko zależy od tego jak długi jest to odcinek. myślę, że chyba drugi wariant będzie lepszy, czyli jeden rodzaj na całej długości.
Jako alternatywę przemyśl takie rozwiązanie:
Wiąz Turkiestanu (Ulmus pumila celer) :


szybko rosnąca roślina (w ciągu 2 lat 3 m**)

doskonale zacienia

niewymagająca zarówno w kwestii rodzaju gleby jak i pielęgnacji

zatrzymuje pył

pochłania dźwięki
możliwość regulowania wzrostu rośliny

Mam go drugi rok i już urósł na wysokość parkanu, przy gęstym nasadzeniu jest w pełni szczelny.

Dodatkowy argument - jest tani
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Efffa 19:38, 10 lis 2016


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
effka napisał(a)
Rabaty, które juz wykonałam:




Ewcia z czerwonym dachem to Twój dom , tak? I to jest przedogródek? A po prawej jest wejsćie do...?jak dalejo są te rabaty od siebie?
Pytasz, czy nikt nie doradzi, ja za bardzo doradzać nie umiem, ale na tych rabatach chyba za duzo gatunków, ja to bym to ujednoliciła.
Powiedz co tam jest na tych rabatach
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
eVka 15:27, 11 lis 2016


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wszystko opiszę wieczorem, dzisiaj szaleję w ogrodzie mnóstwo pracy przed zimą. Dziękuję za rady
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies