Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wielicka przygoda ogrodowo / remontowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielicka przygoda ogrodowo / remontowa

Wiolka5_7 20:55, 24 sty 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Ale zazdroszczę
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 20:55, 24 sty 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Miłego wypoczynku
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
MartaKozak 21:29, 24 sty 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Wiolka5_7 napisał(a)
Miłego wypoczynku


Dziękuję slicznie
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
DorKa 09:35, 25 sty 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Taką zimę to ja rozumiem Miłego wypoczynku!
____________________
Dorka Zakręcony ogród
ElzbietaFranka 21:55, 30 sty 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13862
Marta witam róża Queen of Sweden jest dostępna w Floribundzie kosztuje 29 zł w donicy. W marcu mają sprzedawać z odkrytym korzeniem. Zresztą popatrz na ich stronę.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:05, 30 sty 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13862
MartaKozak napisał(a)
Niestety poziom wod jest tak wysoki, ze mamy wode w piwnicy
Tujki kiepsko sie trzymaja w tej mokrej glinie.




Skoro masz tyle wody może to piękny widok, ale poziom zawsze się będzie utrzymywał. Wszystkie iglaki trzeba sadzić na podwyższeniach przynajmniej 20-30 cm w górę. Też mam problemy wodne więc już przeszłam przez to wszystko.

Ja na twoim miejscu jeżeli źle rosną poki są zielone bym je wysadziła i zrobiła wał ziemny i w tym wale posadziła jeszcze raz.
Wykop i posadz na tej ziemi lekko zanurz korzenie (dołek ok. 5 cm rozgarnij kore) tam jest kora na tej korze i obsyp ziemią do wysokości szyjki między korzeniem a igliwiem korzenie jak będą chciały to pójdą w ziemię. Widzę, że masz tam rurę do nawadniania przed każdym podlewaniem zobacz czy mają wilgotno.

Jeszcze mi jedno przychodzi do głowy zrób od strony płotu między tujami a płotem drenaż z rury żółtej melioracyjnej z otworami.

Jak się na coś zdecydujesz to napisz to poradzę co masz zrobić z tą melioracją. Bo szkoda tui.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:14, 30 sty 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13862
Przeglądam wątek i przypominam sadzaj wszystko na wysokościach lepiej podlać niż wyciągać rośliny z wody. Toszka dobrze radzi.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
MartaKozak 11:43, 31 sty 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Witam Cie Elu
Juz od roku planuje aby nawiezc piachu i rozluznic ta gline, a pozniej zrobic podwyzszone rabaty.
Tylko z jednez strony mi sie udalo, na pozostala czesc dzialki nie dalo sie wjechac ciezkim sprzetem...
Masakra jakas w tym roku
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
MartaKozak 14:41, 31 sty 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Drenaz w najnizszej czesci jest zrobiony z odplywem do stawu sasiada, ale niestety tak sie poziom wody podniosl ze mi woda ze stawu weszla w drenaz...
Bede musiala to wszystko odkopac, nawiesc ok 30 cm ziemi i podwyzszyc drenaz.
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Anda 15:57, 31 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Marto, na terenach podmokłych i słonecznych dobrze powinna czuć się Althaea officinalis w odmianach, Amsonia tabernaemontana, Anemone rivularis, Angelica archangelica 'Solveig', orliki też powinny dać sobie radę, Astilbe thunbergii, Astrantia, Cardamine pratensis, Cephalaria gigantea, Chelone obliqua, Darmera peltata, Deschampsia cespitosa - to akurat trawa ozdobna, Epilobium dodonaei, Eupatorium w odmianach, Euphorbia palustris, Filipendula rubra i ulmria, Fritillaria meleagris, Geum rivale, Iris sibirica, Leucojum aestivum i vernum, Ligularia dentata, Lychnis flos-cuculi, Lysimachia ciliata 'Firecracker', Lythrum salicaria, Miscanthus w odmianach, Myosotis palustris - taka niezapominajaka na podmokłe tereny, Peucedanum ostruthium, Phlox amplifolia, Polemonium caeruleum, Primula rosea, Ranunculus repens, Sanguisorba tenuifolia, Sidalcea candida i malviflora, Succisa pratensis, Tradescantia x andersoniana, Trollius w odmianach, Veratrum nigrum, Veronica w odmianach, Veronicastrum w odmianach,

Wystarczy Mam nadzieję, że coś pomogłam
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies