Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wielicka przygoda ogrodowo / remontowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielicka przygoda ogrodowo / remontowa

MartaKozak 20:25, 02 paź 2017


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
adewzuol napisał(a)
Witam, zaintrygowała mnie nazwa Twojego awatarka. Miałam w LO koleżankę o tym samym imieniu i nazwisku. Zaznaczam i wolnej chwili ogarnę wątek.


Czesc Ewelina, dzieki za wizyte. A gdzie konczylas LO ? Ja w Lipnie
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
MartaKozak 20:28, 02 paź 2017


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Anda napisał(a)


Fajny plan

A lawendy na obwódce nie chcesz posadzić po całości?

W lipcu mało Ci będzie kwitło na rabacie. Najwięcej kwiatów będziesz miała w maju/czerwcu i sierpniu/wrześniu. Tak chcesz? Tam gdzie masz Hameln i rozchodniki będziesz miała do czerwca dość pusto. Przy piwoniach i jeżówkach też by się jeszcze coś przydało. Planujesz jakieś cebulowe?


Wiesz myslalam nad tym bo lawenda jest jedna z moich ulubionych kwiatow, ale mam wrazenie ze bedzie monotonnie. Chyba ze dam inny kolor?
Co do cebulowych to na pewno beda.
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
adewzuol 23:46, 02 paź 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
MartaKozak napisał(a)


Czesc Ewelina, dzieki za wizyte. A gdzie konczylas LO ? Ja w Lipnie

A ja w Bydgoszczy.
____________________
Ewelina W piaskownicy
mamuska1980 09:40, 03 paź 2017


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
Tak sem myślę lawenda lubi sucho, a ty masz teren podmokły, czy lawenda da sobie rade. Może zamienić lawendę na szałwię?

Mam u siebie i jasmin i bez i nie wiedziałam gdzie te krzaki wstawić więc poszly za ogrodzenie. Ciekawa jestem jak u ciebie się sprawdzą na rabacie.
Niedługo będę musiała je eksmitować zza plota bo drogę będą utwardzać, jak nie znajdę chętnych to pójdą do kosza.
____________________
ogród zapracowanej mamuśki
MartaKozak 13:51, 03 paź 2017


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
mamuska1980 napisał(a)
Tak sem myślę lawenda lubi sucho, a ty masz teren podmokły, czy lawenda da sobie rade. Może zamienić lawendę na szałwię?

Mam u siebie i jasmin i bez i nie wiedziałam gdzie te krzaki wstawić więc poszly za ogrodzenie. Ciekawa jestem jak u ciebie się sprawdzą na rabacie.
Niedługo będę musiała je eksmitować zza plota bo drogę będą utwardzać, jak nie znajdę chętnych to pójdą do kosza.


Czesc Gosiu,

Mam lawende na dzialce, fakt ze w wyzszej czesci i posadzone na malym wywyzszeniu, ale pieknie sie przyjely (wszystkie 24 sztuki) i bardzo ladnie rosna. Posadzilam takie malenstwa w maju, a teraz juz drugi raz zakwitly i sa 3 razy wieksze
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
MartaKozak 13:53, 03 paź 2017


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Co do bzu i jasminu, wiem ze nie czesto sa wkaponowane w rabaty na O, ale dla mnie ich zapach jest niepowtarzalny. Chce przynajmniej sprobowac, jak nie bedzie to ladnie wygladalo to sie je posadzi za plot

____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
MartaKozak 17:18, 03 paź 2017


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Anda napisał(a)

W lipcu mało Ci będzie kwitło na rabacie. Najwięcej kwiatów będziesz miała w maju/czerwcu i sierpniu/wrześniu. Tak chcesz? Tam gdzie masz Hameln i rozchodniki będziesz miała do czerwca dość pusto. Przy piwoniach i jeżówkach też by się jeszcze coś przydało. Planujesz jakieś cebulowe?


Tam gdzie beda Hameln i rozchodniki dam tez cebulowe.
Nie wiem co dac przy piwoniach i jezowkach. Masz racje, do lata bedzie tam gola ziemia... Moze biala lub rozowa niezapominajke?
Ale one chyba lubia polcien, prawda? Magnolia bedzie kwitla na ciemno bordowy kolor i chcialabym cos delikatnego przy niej.

Zastanawialam sie tez nad nastepujacymi roslinkami, ale one tez pozno startuja :

- roza Pomponella - Kolorystycznie mi tam pasuje no i kwitnie non stop ze tego co widze po watkach
- przetacznikiem kłosowym 'Rose Zwerg'
- rdestem pokrewnym
- koniczyna długokłosowa
- Krwiściąg Menziesa


Moze dac niska obwodke z cisa lub bukszkanu?

____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
MartaKozak 18:02, 03 paź 2017


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
A moze Zawciag nadmorski ‘Armada White’ lub Amsonia Hubrichta (Amsonia hubrichtii) ?
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Anda 18:08, 03 paź 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33546
MartaKozak napisał(a)


Tam gdzie beda Hameln i rozchodniki dam tez cebulowe.
Nie wiem co dac przy piwoniach i jezowkach. Masz racje, do lata bedzie tam gola ziemia... Moze biala lub rozowa niezapominajke?
Ale one chyba lubia polcien, prawda? Magnolia bedzie kwitla na ciemno bordowy kolor i chcialabym cos delikatnego przy niej.

Zastanawialam sie tez nastepujacymi roslinkami ale one tez pozno startuja :

- roza Pomponella - Kolorystycznie mi tam pasuje no i kwitnie non stop ze tego co widze po watkach
- przetacznikiem kłosowym 'Rose Zwerg'
- rdestem pokrewnym
- koniczyna długokłosowa
- Krwiściąg Menziesa

Moze dac niska obwodke z cisa lub bukszkanu?



Daj nie tylko tulipany i narcyzy, ale również czosnki. One wspaniale zdobią rabaty w czerwcu

Niezapominajki są śliczne, ale się bardzo rozłażą Będziesz musiała co rok je okrawać szpadlem. Kwitną tylko do czerwca. U mnie rosły jak dzikie na słońcu dopóki ich nie wywaliłam Pasować mogłaby tam Anemone sylvestris, odmiana o niepełnych kwiatach lub Anemone sylvestris "Flore Pleno Elise Fellmann", odmiana o pełnych kwiatach. Anemone blanda kwitnie jeszcze wcześniej. Oba rodzaje dobrze znoszą słońce. Mogłabyś posadzić oba rodzaje Anemon, abyś miała zagwarantowane kwitnienie w czasie kwitnienia magnolii.

Do piwonii mogłabyś dosadzić Campanula lactiflora 'Loddon Anne' lub Veronica longifolia 'Pink Damask'. One kwitną po piwoniach i wypełnią lukę do czasu jeżówek.

Pomponelka ładnie wygląda i nie sprawia kłopotów.
Przetaczniki kłosowe ogólnie też są łatwe w uprawie.
Rdest czasem lubi się rozłazić. Dlatego ja go nie sadzę u siebie
Z koniczyną nie mam doświadczenia.
Krwiściąg lubi mieć wilgotne podłoże. Ładnie wygląda razem z Tradescantią, Polemonium, Iris sibirica. To raczej byliny łąkowe, mam na myśli, że ładnie wyglądają w dużych plamach na dużych powierzchniach

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:10, 03 paź 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33546
Bukszpanu lepiej już nie dawaj. Ostatnie plagi bukszpanowe nie rokują dobrze dla niego.
Cis, musiałabyś mieć odpowiednią odmianę do prowadzenia niskiego żywopłotu np. Taxus baccata 'Repandens'.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies