Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Słoneczny Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczny Ogród

SlonecznyOgrod 13:45, 26 kwi 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
BasiaLT napisał(a)
Uwielbiam laki ale niestety ich nie mam. Chyba tylko raz udało mi się wyhodować kilka sztuk, myślałam że się rozsieją ale niestety.

Moje się rozsiały, ale i ze starej kępki rosną.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 13:57, 26 kwi 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
gosika67 napisał(a)
Widać, widać dzięcioła.Fajna ta ptasia ferajna, lubię zaglądąć do Ciebie, bo wiem,że będą ptaszki.
U mnie forsycja też jeszcze kwitnie. Laki bardzo ładnie się prezentują. Masz je z nasion? Miałam kiedyś pojedyńcze kwiatki. Kupiłam trochę nasion kwiatków i będę wysiewać na rabaty. Muszę jeszcze gdzieś zdobyć lewkonię.Dziś cały dzień spędziłam na podwórku. miałam wolne, zresztą ostatnio często wolne. Chłopaki szkołę mają w domu, to też więcej pomogą. Ładny ten skalniak i fajny kolor sasanki. U mnie mnóstwo się ich wysiało, nawet już niektóre przekwitły, inne jeszcze w pąkach zależy od miejsca.Może w końcu popada co? Zapowiadali deszcze. Masz dużo wody w oczku ?.

Ciesze się bardzo , że lubisz zaglądać do mnie na ptaszki
Laki dostałam sadzonki w tamtym roku w lutym, rosną z kępki jak byliny i sie rozsiewają. mam w dwóch kolorach nieznacznie sie różniących.
Lewkonie miałam w tamtym roku ale nasion nie zbierałam, nie widziałam tam nasion.
Fajnie, że Ci chłopaki pomagają, w jakim wieku teraz są?

Chyba u nas nie popada, susza okropna, aż nie chce się sadzić, bo potem dużo chodzenia nad tym, pilnowac podlać...
Z oczka spuszczam wodę do podlewania , bo jest ciepła odstana, trochę zamulała i potem nalewam czystej.
Sasanka jest od Ciebie.
A ode mnie hosta rośnie Ci?
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
gosika67 15:11, 26 kwi 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Daria hosta rośnie.A co do chłopaków miałam na myśli Twojego i mojego.Mój ma 17 lat.
Wczoraj rano kosiłam trawę, bo tak na niebie zapowiadało się na deszcz i rozczarowanie. Wszystko padnie, jak nie będzie padać bo też ile można pdlewać, a pewno zakaz będzie. U mnie sasanki cały czas się rozsiewają i przebarwiają.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Magleska 18:17, 26 kwi 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18407
Daria
obejrzałam fotki -ślicznie w każdym kątku
Buziaki i lecę dalej nie wyrabiam się z forum
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Aurelllia 19:17, 26 kwi 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Ujęcia ptaków świetne Ale agent z tego Dudka Ładnie w ogrodzie pokrywa się wszystko kwiatami
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Nowa12 20:17, 26 kwi 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Piękne zdjęcia zrobiłaś. Ile ptaków u Ciebie. Niektórych wcale u nas nie widuję.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
SlonecznyOgrod 22:08, 26 kwi 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
gosika67 napisał(a)
Daria hosta rośnie.A co do chłopaków miałam na myśli Twojego i mojego.Mój ma 17 lat.
Wczoraj rano kosiłam trawę, bo tak na niebie zapowiadało się na deszcz i rozczarowanie. Wszystko padnie, jak nie będzie padać bo też ile można pdlewać, a pewno zakaz będzie. U mnie sasanki cały czas się rozsiewają i przebarwiają.

A nasze chłopaki, a no to tak, rozumiem teraz, trochę pomogą, mojego musze pognać albo za to porzucac z nim freesbee .
Z tym deszczem to katastrofa, ja troche podlewałam ten główny trawnik przed domem, ale nie ma sensu juz przysycha , bym musiała chociaż po pół godziny lac w jedno miejsce, przestawiać zraszacz ech.
Rabaty są mniej wymagające, podlewanie 1-2 razy w tygodniu wystarczy.
Na niektórych rabatach mam grubo ściółki na szczęście i nie wysycha tak ale nie wygląda to dobrze liście, patyczki, taka trochę śmieciowa ściółka.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 22:10, 26 kwi 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Magleska napisał(a)
Daria
obejrzałam fotki -ślicznie w każdym kątku
Buziaki i lecę dalej nie wyrabiam się z forum


Nie dziwię Ci się, że nie masz czasu bo orzesz tą swoją działkę konkretnie
Praca, dom, ogród i ciągle Ci mało tego ogrodu ale widac efekty achach!
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 22:13, 26 kwi 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Aurelllia napisał(a)
Ujęcia ptaków świetne Ale agent z tego Dudka Ładnie w ogrodzie pokrywa się wszystko kwiatami

A u Ciebie tez zawsze ptaszki były...
Dudek cudem przeżył no ale kochana cały fb w grupach z miłośnikami ptaków trzymał za niego kciuki, dudek otrzymał budkę od jednej osoby, a wiele osób oferowało pomoc materialną, robaki na pokarm- ale bez tego się obyło.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 22:17, 26 kwi 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Nowa12 napisał(a)
Piękne zdjęcia zrobiłaś. Ile ptaków u Ciebie. Niektórych wcale u nas nie widuję.

Dzięki
ja też nie widywałam prędzej, a teraz co rusz to nowy gatunek, w tym roku to już z 8nowych ptaków poznałam u siebie w ogrodzie.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies