Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Słoneczny Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczny Ogród

SlonecznyOgrod 11:38, 01 lis 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
ElzbietaFranka napisał(a)




Jak ja lubię gaski. Szczególnie jak się trzeba z nimi kąpać aby piach wylecial.
Październik końcówka to czas zbierania gąsek. Ale my zawsze kupowaliśmy te żółte tych szarych się bałam przetwarzać. eM jeździł do ludzi którzy się tym zajmowali i przywoził po kilka kartonów po bananach. A jaka dobra jest zupa z gąsek. Oj wszystko dobre z nimi.

Idę jeszcze popatrzeć do ciebie

Pozdrawiam i zdrowia zycze


Gąski zostawic w dużej misce z wodą na kilka godzin,potem przepłukać parę razy i jest super! A Ty się kąpiesz z nimi? No co Ty

Jaka zupa z gąsek? Grzybowa z żywymi grzybami, nie suszonymi? No bo one do suszenia sie nie nadają.

Równiez zdrówka życzę
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 14:07, 01 lis 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
ElzbietaFranka napisał(a)




Pytania mam czy przycinalas lawendę po pierwszym kwitnieniu jeśli tak to kiedy. Może i ja doprowadzę do takiego kwitnienia. Moja później zakwita i tnę ja w pierwszej połowie sierpnia i drugi raz mi nie kwitnie. Moze w przyszłym roku nie będę cięła wiosna to wcześniej zakwitnie i wcześniej przytnę po kwitnieniu.
Drugie pytanie co to za hortensja sięgającą chyba dachu. Jak ja przycinasz.

Pokaż Gracielke jak wygląda teraz chodzi mi o kolor.

Daria pięknie


1. Lawendę przycinałam zaraz po kwitnieniu, a kwitła w tym roku trochę później bo w lipcu, razem z jukami.

2. Hortensja przy garażu rośnie na pniu dlatego jest taka wysoka.
Cięta jest bardzo krótko, żeby nie miała cienkich gałązek.

3. No i dzisiejsza Grazziella

____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 14:11, 01 lis 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Jesień
Widok z górnego okna na tyły
Jak się wchodzi do pokoju to widać to co na 3 zdjęciu , złociutko za oknem



____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 14:25, 01 lis 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Możecie złapać orientację

Z tyłu na wprost domu jest kępa drzew (brzozy i sosny)

Na lewo jest przejście w kierunku łąki, warzywnika a jeszcze bardziej na lewo oczko.
Po prawej stronie kępy drzew (nazwijmy ją gaikiem) też jest takie drugie wąskie przejście.

Za gaikiem teren leci mocno z górki, cały warzywnik jest z górki a łąka juz jest w jednym poziomie.


Poniżej, skrajnie po prawo wzdłuż żywopłotu z tuj zaczęłam robić w tym roku rabatę.
Posadziłam już nawet parę roślin ( m.in. własnego chowu hortensje)
Musiałam przesadzić jeden z trzech zielonych stożków,żeby nie zasłaniał rabaty, z trawnika powędrował na koniec żywopłotu.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 14:39, 01 lis 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Z przodu, w przedogródku jest raczej zielono,dopiero od paru dni kasztanowiec- król trawnika zaczyna się żółcić.
na prawo szpaler


na lewo rabata bylinowotrawiasta czyli rabata różowa

____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 14:41, 01 lis 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Mój memory dopiero niedawno przybrał jesienną szatę



____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 14:44, 01 lis 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Przed wejściem przeniosłam dalie do tej dużej donicy, wcześniej były dziwaczki- wielki kwitnący krzak



____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 14:45, 01 lis 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Po jednej stronie wejścia dalie FranzKafka a po drugiej dyńki własnego chowu

____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 14:50, 01 lis 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Te same dyńki na chwile przy tarasie




____________________
DarciaSłoneczny Ogród
ElzbietaFranka 22:51, 01 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13941
SlonecznyOgrod napisał(a)


Gąski zostawic w dużej misce z wodą na kilka godzin,potem przepłukać parę razy i jest super! A Ty się kąpiesz z nimi? No co Ty

Jaka zupa z gąsek? Grzybowa z żywymi grzybami, nie suszonymi? No bo one do suszenia sie nie nadają.

Równiez zdrówka życzę





Ha ha i nie wierz w te kąpiele. Kiedyś mój znajomy mówił,ubiera czyste slipy i wskakuje do gąsek w moczacych się w wannie. Przestaliśmy konsumować jego gaski marynowane.

Tak Darcia zupa ze świeżych gąsek. Każdy świeży grzyb nadaje się na zupę. Z rydzów i maślaków jest najsmaczniejsza.

To jest dąb błotny greann pilar. Moim zdaniem możesz posadzić nawet na środku między te kuleczki tuji albo przy drodze wjazdowej z jednej strony
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies