Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Słoneczny Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczny Ogród

SlonecznyOgrod 12:16, 20 lip 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
April napisał(a)


Piękne masz przetaczniki. Rozrastają się? w jakiej ziemi rosną, w jakich warunkach? Potrzebują bardzo mokro?

Rozrastają się ale w takie zwarte kępki, jedną podskubłam w tamtym roku i posadziłam koło oczka właśnie widać go na pierwszym zdjęciu, które zacytowałaś.
Jeden mi zmarniał, więc muszę znów podzielić i wypełnić lukę, ale nie chętnie dzielę, bo za efektem ładnie rozrośniętej rośliny trzeba czekać ze dwa-trzy lata. Glebę trochę wzbogacałam przy sadzeniu ale w małe dołeczki sadziłam, one podobnie jak lawenda nie za mokro, no ale trochę podlewać trzeba i słoneczne stanowisko.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 12:33, 20 lip 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Roocika napisał(a)

O Matulu! Cudnie! Gdybym tak umiała to bym wykopała to oczko pięknie.

Bardzo mi mi miło, że aż tak Ci się podoba
Pomyśl u siebie o takim
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
MiluniaB 16:26, 20 lip 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3388
Hej Darcia Dawno mnie u Ciebie nie było, ale nie zapomniałam o Twoim pięknym ogrodzie
Miałam tyle do nadrobienia, że już sama nie wiem o jakich widokach i pięknościach mam pisać.
Róże masz obłędnie pięknie i tak bujnie kwitną, ostróżki w moim ulubionym niebieskim kolorze, czosnki, malwy, lawenda, brunera, liliowce, trawy, plony, przetaczniki i wiele, wiele, wiele innych, że oglądałam dwa razy. Darcia czym Ty nawozisz rośliny, że tak bujnie rosną? Myślałam, że u mnie jest ok, ale patrząc na Twoje to moje marne. Jejku jak pięknie u Ciebie
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
SlonecznyOgrod 16:49, 21 lip 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
MiluniaB napisał(a)
Hej Darcia Dawno mnie u Ciebie nie było, ale nie zapomniałam o Twoim pięknym ogrodzie
Miałam tyle do nadrobienia, że już sama nie wiem o jakich widokach i pięknościach mam pisać.
Róże masz obłędnie pięknie i tak bujnie kwitną, ostróżki w moim ulubionym niebieskim kolorze, czosnki, malwy, lawenda, brunera, liliowce, trawy, plony, przetaczniki i wiele, wiele, wiele innych, że oglądałam dwa razy. Darcia czym Ty nawozisz rośliny, że tak bujnie rosną? Myślałam, że u mnie jest ok, ale patrząc na Twoje to moje marne. Jejku jak pięknie u Ciebie

Mirelka ahoj! bo widzę nowy awatar
Ja o Twoim pięknym też pamiętam, ale korzystam z lata i bywam tu tylko z doskoku
Bardzo miłe to co piszesz i widać od razu, że kochasz rośliny
Dziękuję za tyle milutkich słów
Rośliny nawożę obornikiem, u mnie ta metoda się sprawdza, bo poprawia jakość marnej ziemi, ziemia jest ciemniejsza, pulchniejsza, zatrzymuje więcej wody niż piaszczysta no i oczywiście zdrowo odżywia. Sztuczne nawozy zasalają glebę co w konsekwencji szkodzi roślinom, coś jakby przyrównać tabletki z witaminami do warzyw i owoców
Czytałam, że dokarmiasz biohumusem- on też jest naturalny i zdrowy, więc to dobry kierunek
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
gosika67 22:35, 21 lip 2021


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Nas też nie zaleje, też jestem na górce, chociaż woda blisko. Targów nie było.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
SlonecznyOgrod 12:02, 22 lip 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Gosia u mnie już by trzeba było podlewać i tylko tyle się woda utrzymała w piaszczystej ziemi. A jak u Ciebie, mokro jeszcze ?
Miałam nadzieję, że targi się odbędą bo przecież wszystko wróciło w miarę do normy...
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
MiluniaB 20:46, 22 lip 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3388
Darcia ja czasami daję obornik granulowany, bo takiej prawdziwej kupy nie mam możliwości tu mieć. U Ciebie inna sytuacja - boksy na kompost i obornik masz odpowiednie

____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Alija 21:21, 22 lip 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
SlonecznyOgrod napisał(a)
I ostatnie


Piękny widoczek. Przypominam sobie to miejsce w poprzednich miesiącach, zupełnie inaczej wygląda, wciąż się zmienia i zawsze pięknie wygląda.
Różowa rabata zachwycająca. Piękne przetaczniki, przetacznikowce również.
W ogóle mnóstwo przeróżnych kwiatów można u Ciebie podziwiać.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
AniazUroczyska 21:57, 22 lip 2021

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
SlonecznyOgrod napisał(a)
Widoczki ze Słonecznego



Wraz z rozwijaniem pąków robi się coraz bardziej fioletowa, ale aż taka fioletowa to jeszcze u mnie nie była a rośnie już ze 3 lata


Właśnie chciałam poznać imię tej róży , no i znalazłam u Ciebie Jaka jest ta Minerva, czy chorowita, czy przyciąga mszyce, czy sprawia jakieś inne problemy?
Fiolet , to chyba Twój ulubiony kolor?
SlonecznyOgrod 11:43, 23 lip 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
MiluniaB napisał(a)
Darcia ja czasami daję obornik granulowany, bo takiej prawdziwej kupy nie mam możliwości tu mieć. U Ciebie inna sytuacja - boksy na kompost i obornik masz odpowiednie


Tak, na obornikową stertę też trzeba mieć miejsce, no i u mnie na rabatach nie ma tak idealnie jak u Ciebie więc wystające słomki specjalnie jakoś nie przeszkadzają Granulowany też jest ok
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies