Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Słoneczny Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczny Ogród

SlonecznyOgrod 11:47, 23 lip 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Alija napisał(a)


Piękny widoczek. Przypominam sobie to miejsce w poprzednich miesiącach, zupełnie inaczej wygląda, wciąż się zmienia i zawsze pięknie wygląda.
Różowa rabata zachwycająca. Piękne przetaczniki, przetacznikowce również.
W ogóle mnóstwo przeróżnych kwiatów można u Ciebie podziwiać.

Tak jak zauważyłaś, to miejsce w okolicy oczka bardzo się zmienia,posadziłam tu dużo roślin kwitnących. Różowa rabata dopiero teraz od lipca jest zadowalająca, muszę pomyśleć coś wcześniej kwitnącego dosadzić.
Za podziwianie kwiatów dziękuję

Ps. podeślij mi swój adres na priv, teraz już mogę wysłać Ci błękitne kosaćce.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 11:53, 23 lip 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
AniazUroczyska napisał(a)

Właśnie chciałam poznać imię tej róży , no i znalazłam u Ciebie Jaka jest ta Minerva, czy chorowita, czy przyciąga mszyce, czy sprawia jakieś inne problemy?
Fiolet , to chyba Twój ulubiony kolor?

Aniu, mam Minervę 3sezon jestem z niej zadowolona, w tym roku jeden raz zabezpieczyłam róże opryskiem Róża 2w1 (maj/czerwiec) i jak na razie jest spokój (twu twu). Ładnie kwitnie bukietami.
Paradoksalnie fioletu nie lubię ale w kwiatach no to jak widać uwielbiam
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Agatorek 19:25, 23 lip 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Darcia, co ile masz posadzone przetaczniki First Love? Bo nie wiem, czy nie zrobiłam im za dużych odstępów . Jaka na szerokość rośnie kępka?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
April 05:54, 24 lip 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10288
SlonecznyOgrod napisał(a)

Rozrastają się ale w takie zwarte kępki, jedną podskubłam w tamtym roku i posadziłam koło oczka właśnie widać go na pierwszym zdjęciu, które zacytowałaś.
Jeden mi zmarniał, więc muszę znów podzielić i wypełnić lukę, ale nie chętnie dzielę, bo za efektem ładnie rozrośniętej rośliny trzeba czekać ze dwa-trzy lata. Glebę trochę wzbogacałam przy sadzeniu ale w małe dołeczki sadziłam, one podobnie jak lawenda nie za mokro, no ale trochę podlewać trzeba i słoneczne stanowisko.


Dzięki za podpowiedź. Najtrudniej to u mnie ze słońcem. Muszę chyba coś przesadzić...
____________________
April April podbija las Mazowsze
Marta83 07:17, 24 lip 2021


Dołączył: 01 lut 2020
Posty: 36
SlonecznyOgrod napisał(a)

Mirelka ahoj! bo widzę nowy awatar
Ja o Twoim pięknym też pamiętam, ale korzystam z lata i bywam tu tylko z doskoku
Bardzo miłe to co piszesz i widać od razu, że kochasz rośliny
Dziękuję za tyle milutkich słów
Rośliny nawożę obornikiem, u mnie ta metoda się sprawdza, bo poprawia jakość marnej ziemi, ziemia jest ciemniejsza, pulchniejsza, zatrzymuje więcej wody niż piaszczysta no i oczywiście zdrowo odżywia. Sztuczne nawozy zasalają glebę co w konsekwencji szkodzi roślinom, coś jakby przyrównać tabletki z witaminami do warzyw i owoców
Czytałam, że dokarmiasz biohumusem- on też jest naturalny i zdrowy, więc to dobry kierunek


Ja w sprawie obornika.Ten obornik to taki gnój czy ten ususzony z torebki? Bo ja podrzucam ten ususzony,też mam piachy a rośliny marne.gdzie tam do Twoich.Pytam bo mam okazję od rolnika załatwić ten od krów. I jak często go podrzucasz pod rośliny?Ile razy na sezon by był taki efekt jak ty masz.
SlonecznyOgrod 10:49, 24 lip 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Agatorek napisał(a)
Darcia, co ile masz posadzone przetaczniki First Love? Bo nie wiem, czy nie zrobiłam im za dużych odstępów . Jaka na szerokość rośnie kępka?

Zmierzę Ci i powiem bo nie pamiętam.

dzisiejsze

____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 10:51, 24 lip 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
April napisał(a)


Dzięki za podpowiedź. Najtrudniej to u mnie ze słońcem. Muszę chyba coś przesadzić...

Słońce jest kluczowe.

____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 10:59, 24 lip 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Marta83 napisał(a)


Ja w sprawie obornika.Ten obornik to taki gnój czy ten ususzony z torebki? Bo ja podrzucam ten ususzony,też mam piachy a rośliny marne.gdzie tam do Twoich.Pytam bo mam okazję od rolnika załatwić ten od krów. I jak często go podrzucasz pod rośliny?Ile razy na sezon by był taki efekt jak ty masz.

Marta
Obornik to jak najbardziej taki gnój
Nieraz pokazywałam w całej okazałości ja kupuję cały rozrzutnik.
Kupiłam w grudniu koło świąt to do Sylwestra już cały rozwiozłam
I wyobraź sobie, że na wiosnę w marcu znów rozrzutnik kupiłam, ale jeszcze sporo mam.
Generalnie jeden rozrzutnik czyli jedną przyczepę na jeden sezon potrzebuję.
Jeden raz na rok wystarczy podłożyć pod rośliny.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Agatorek 11:09, 24 lip 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
SlonecznyOgrod napisał(a)

Zmierzę Ci i powiem bo nie pamiętam.

dzisiejsze



Oki
Po zdjęciu widzę, że chyba będzie dobrze. W którymś sezonie .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
SlonecznyOgrod 11:16, 24 lip 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Lipiec w Słonecznym



____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies