Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ...uDany ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

...uDany ogród

dana1s 19:58, 14 paź 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
anabuko1 napisał(a)
WAW!!
Ale kolorowe, bajkowe jesienne widoczki.!!
Ki bisuje z sercem za budowę domku


Aniu jest przepięknie Niestety powoli lecą liście i wkrótce ten festiwal koloru się skończy, dlatego napawam się widokami póki mogę
Cieszę się, że podzielasz moje zdanie.
Kochana trzymaj kciuki, będą bardzo potrzebne Dziękuję!!

____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Ewilena 21:30, 14 paź 2018


Dołączył: 01 wrz 2018
Posty: 115
dana1s napisał(a)

Kasiu brzozy to moje ulubione drzewa. Teraz mam pod domem zagajnik brzozowy.


Ten obrazek brzozowy poprostu mnie rozwalił, pozytywnie! Zaniemówiłam
Skoro tu tyle brzóz, to ja mam idealne pytanie, jak szybko rosną brzozy, tzn np z 2 metrowego patyka kupionego w szkółce do takich twoich ...ile się czeka lat?
Czy brzozę kolumnowa również posiadasz?
____________________
Ewelina
dana1s 21:49, 14 paź 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Ewilena napisał(a)

Ten obrazek brzozowy poprostu mnie rozwalił, pozytywnie! Zaniemówiłam
Skoro tu tyle brzóz, to ja mam idealne pytanie, jak szybko rosną brzozy, tzn np z 2 metrowego patyka kupionego w szkółce do takich twoich ...ile się czeka lat?
Czy brzozę kolumnowa również posiadasz?


Witam ten ogród już nie jest mój i w zasadzie już nieistnieje...
Od patyka 1,5m do tego etapu minęło około 6 - 7 lat
Obecnie mam kilka brzóz w tym kolumnową. Kocham te drzewa, i to że Ktoś je w pień wyrżnął bardzo mnie boli...
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
mirkaka 07:46, 15 paź 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577



Danusiu, widzę że tam w dali jest krajobraz zapożyczony, brzozy i inne drzewa, czy nie masz obawy że ktoś będzie mógł je wyciąć w przyszłości? Kiedy np przekwalifikują wreszcie te tereny na budowlane?
Teraz to widoczek idealny
Poprzedni ogród miałaś wspaniały, powiedz jak to robiłaś że pod brzozami miałaś taką bujną trawę, u mnie pod brzozami muszę albo ciągle podlewać rośliny albo nic nie rośnie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 07:47, 15 paź 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Prośba i pytanie, czy masz jeszcze jakieś zdjęcia ze swojego starego ogrodu, i czy mogłabyś nam je pokazać ?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
dana1s 08:35, 15 paź 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
mirkaka napisał(a)



Danusiu, widzę że tam w dali jest krajobraz zapożyczony, brzozy i inne drzewa, czy nie masz obawy że ktoś będzie mógł je wyciąć w przyszłości? Kiedy np przekwalifikują wreszcie te tereny na budowlane?
Teraz to widoczek idealny
Poprzedni ogród miałaś wspaniały, powiedz jak to robiłaś że pod brzozami miałaś taką bujną trawę, u mnie pod brzozami muszę albo ciągle podlewać rośliny albo nic nie rośnie


Mirciu w oddali jest działka mojego Teścia, nie sądzę żeby w najbliższym czasie chciał usunąć drzewostan, on jest ogrodnikiem z zawodu i zamiłowania. Już kiedyś pisałam, że to jego dziełem są wszystkie parki w Katowicach.
Mój M też jest z zawodu ogrodnikiem, ale On robi głównie to co ja mu zlecę. Sam aranżować przestrzeni nie lubi, choć ma ku temu zdolności.
Nie wiem co będzie kiedyś, już nie chcę tak myśleć, bo kiedyś myślałam że tamten ogród i dom jest na zawsze, a tu życie zweryfikowało moje marzenia i stan rzeczy.
Obecnie wszystkie moje uczucia przelewam na nową działkę i próbuję ją doprowadzić do takiego stanu żeby odpowiadał moim standardom. Do tego jeszcze daleka droga i niestety mnóstwo pieniędzy. Cała część gospodarcza, której nie pokazuję wymaga pracy i zagospodarowania. Teraz zajmuję się głównie częścią ozdobną, a reszta leży odłogiem . Mam trochę metrów do ogarnięcia a we dwójkę idzie dość wolno, ale idzie do przodu i to mnie cieszy
Nie mam pojęcia dlaczego trawa pod brzozami rosła zupełnie normalnie, odżywałam ją dwa razy w sezonie i podlewałam razem z całym ogrodem.
Tamten ogródek był skrojony na miarę, miałam tam wszystko czego potrzebowałam.
Miałam gdzie usiąść, położyć się z książką, podziwiać rośliny a obsługa zajmowała jedno popołudnie w tygodniu reszta upływała na cieszeniu się ogrodem. Teraz jest zdecydowanie inaczej. Ile bym nie robiła i tak jest mało. Nigdy nie jest tak żebym była w 100% zadowolona. Mam w sobie PPD i jak coś jest choć trochę nie po mojej myśli jestem "nieszczęśliwa".
Trochę odpuściłam, bo siły nie te i mam przecież oprócz ogrodu dom, dzieci i pracę. Dlatego pracuję nad ogrodem, ale głównie na sobą. Przecież ogród ma być przyjemnością a nie katorgą, a od kilku chwastów jeszcze nikt nie umarł, prawda?

Na Twoją prośbę ogród , którego juz nie ma, dosłownie...









____________________
...uDany ogród; Wizytówka
abiko 09:34, 15 paź 2018


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Dosłownie..? czyli nowi właściciele wszystko zrównali?
Zapożyczony krajobraz z Twoim ogrodem gra rewelacyjnie. Fundamenty są w dobrym miejscu

Dziękuję za odpowiedź. Popatrzę na kwiatki z bliska.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
dana1s 09:42, 15 paź 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
abiko napisał(a)
Dosłownie..? czyli nowi właściciele wszystko zrównali?
Zapożyczony krajobraz z Twoim ogrodem gra rewelacyjnie. Fundamenty są w dobrym miejscu

Dziękuję za odpowiedź. Popatrzę na kwiatki z bliska.


Agniesiu dokładnie tak, koparka wyrównała teren i został wybrukowany. Drzewa, płot, oczko... wszystko. Wiem, że każdy robi jak mu pasuje, ale brzóz nie mogę odżałować. Szkoda bardzo, były cudne!

Gra bo to kiedyś był jeden ogród ja tylko się wpasowuję z moimi nasadzeniami
Myślę, że to ta odmiana.
Miłego dnia!
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
abiko 09:55, 15 paź 2018


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Nie wiem co napisać..Nie mieści mi się to w głowie jak można niszczyć drzewa dla kostki.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
dana1s 10:01, 15 paź 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
abiko napisał(a)
Nie wiem co napisać..Nie mieści mi się to w głowie jak można niszczyć drzewa dla kostki.


Nic, każdy ma inny gust i inne potrzeby. Ja kocham zieleń i dlatego u mnie aż nadto roślinności a stałe dochodzą kolejne sztuki
Nie miałam w nowym brzóz, ale już rośnie zagajnik w biesiadnym i kilka odmianowych... Purpurea, Lacinata, Yangi, Nana, Magical globe, Shiloh splash, Spider Alley
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies