Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Coton Manor Garden - Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Coton Manor Garden - Anglia

Pszczelarnia 13:35, 03 wrz 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gabriela napisał(a)
Jako kolejna uczestniczka dorzucę i moje zdjęcia.
Bardzo się cieszę, że ogród ma fanów, bo ja jestem jednym z większych.
Dla mnie to ciągle absolutnie numer jeden, mimo wielu obejrzanych wcześniej i później ogrodów. Sierpniowe odwiedziny wykazały, że ogród wygląda świetnie o każdej porze, wcale nie przy pomocy zimozielonych roślin, a to właśnie największa sztuka.

Nie zrobiłyśmy tam najwięszych roślinnych zakupów, bo akurat w ten jeden jedyny dzień strasznie lało i wszystko było okrutnie mokre. Ja nie kupiłam tam roślin, więc i niczego nie pokażę. Miałam dużą ochotę na różę Seven Sisters, która oplata tam mury domu, ale zakupienie wcześniej sporej Little White Pet, uniemożliwiło mi ten zamiar.
Myślę jednak, że nic straconego, bo zamierzam tam wracać.

Się rozgadałam, więc zdjęcia za chwilę, a jak ktoś chce zobaczyć ich wiecej, z maja 2011 roku, to proszę tu jest link do artykułu, który popełniłam kiedyś o tym ogrodzie:

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/257-ogrody-angielskie-coton-manor-garden


Gabrysiu, ja kupiłam 3 kwiatki. Muszę ustalić, które i jakie.
Prosimy o więcej zdjęć.
Mam pomysł porównania konkretnych rabat z czerwca i sierpnia, oraz pokazania zmian.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
alinak 14:46, 03 wrz 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Pszczelarnia napisał(a)
o

.

Jesienne rabaty w Coton Manor.

[img [/img]

[img


Dziewczyny oglądam te rabaty zaczarowana ...nie wiem co mam myśleć ....chyba jedynie wypadałoby wszystko przekopać i od nowa zasadzić . zawsze bałam się połączenia fioletów i pomarańczowego a tu taka niespodzianka .przez to pozbyłam się trytom .....
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
AgnieszkaW 16:08, 03 wrz 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Alinko, szkoda, że wyrzuciłaś, wszak pomarańcz i fiolet/granat (tak jak żółty z niebieskim) to świetnie uzupełniające się kolory z koła barw, co widać zresztą w tych pięknych kompozycjach. Pozostaje zrobić taką rabatkę, u Ciebie Alinko jest chyba sporo miejsca na nią Jest coś w tym ogrodzie, co mam i ja - żywopłocik z santoliny (tylko tu chyba świeżo przystrzyżony). Czekam na dalsze fotki
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Justyna 21:21, 03 wrz 2014


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Milka napisał(a)
Ten ciemnu sadziec i ciemne dalie, nadal moje marzenie

Irenko sadźca Chocolate można i u nas dostać (jaki inne ciekawe odmiany, np. Baby Joe, Pink Frost) w sklepach internetowych.
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Pszczelarnia 00:05, 04 wrz 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A dzisiaj układy rabat i krajobrazy.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 00:35, 04 wrz 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256







CDN
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Mala_Mi 21:14, 04 wrz 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Jakbym miała tyle miejsca na rabaty... to mogłabym nawet i w najgorszy deszcz norać w ogrodzie Nawet z forum mogłabym zrezygnować....
Ognista rabata piękna i krwawnik co nie leży... hmmm
Bordowa dalia cudna....
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Poziomka 20:10, 05 wrz 2014


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
cd wokół domu







____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 20:36, 05 wrz 2014


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Trochę wody








Pozdrawiam Jasia
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
aldonaz 13:26, 07 wrz 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1841
Jako ostatnia uczestniczka tej wyprawy dorzucę swoje trzy grosze. Trudno mi zdecydować, który ogród najbardziej mi się podobał - zbyt dużo w tak krótkim czasie. Był to istny maraton ogrodowy. Nie ulega jednak wątpliwości, że Coton Manor należy do najpiękniejszych. To ogród z duszą, do którego chce się wracać. Nawet deszczowa pogoda nadawała mu większego uroku. Nie będę powtarzać tych samych ujęć, widzę jednak,że muszę kupić lepszy aparat na takie wyjazdy. Pokażę parę detalików, których nie zauważyły lub jeszcze nie zamieściły koleżanki.[/img]




____________________
Lek na całe zło czyli mój ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies