Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z ogródka na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Z ogródka na wsi

zoja 02:40, 28 lut 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
hmm...
Faktycznie to wyglada troche tak jak mowi Aurelka

Chcialam zdjecie bo pomyslalam o 'zgorzeli siewek' ale na razie noe widac tego przewezenia.
Poczytaj tutaj: http://www.slonecznybalkon.pl/2014/03/zgorzel-siewek-latwiej-zapobiegac-niz-leczyc/

Mi z niewyjasnionych przyczyn kiedys padaly siewki cynii - ratowalam pikowaniem 'stojacych' egzemplarzy w nowe miejsce. Straty byly 90% chyba. Ale nie wiedzialam ze mozna ratowac sie naparem z rumianku - dzis bym tego probowala. Powodzenia!
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
AniazZielone... 09:32, 28 lut 2018


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Radziu, doniczki stoją przy oknie, a są mrozy, ciągnie od okna, może tu jest problem.
W zeszłym roku mimo szczelnych okien podkładałam koc, a w tym roku czekam aż przejdą mrozy żeby zacząć wysiewać. Mam nadzieję, że uda się je uratować
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
mira 11:33, 28 lut 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Radziu nie ma co trzeba siać raz jeszcze. Czas jest.
Czasem jak się spryskiwaczem nie trafi w ziemię a w siewki też tak jest.
A może miały wręcz za sucho albo przyświeciło mocno w szybę słońce. Takie delikatusie trzeba też chronić przed mocnym słońcem.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Mirka 13:56, 28 lut 2018


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Radziu2013 napisał(a)
Mam do was pytanko, bo babcia zrelacjonowała mi dzisiaj wschody i powiedziała, że szałwia "pada". Przesłała mi nawet zdjęcie i rzeczywiście...tak jakby zwiędła i padła...

Chyba ziemiórek nie ma, bo lepy są czyste, a w powietrzu nie zauważyła muszek...

Jaki więc może być powód? Za częste podlewanie? Za ciepło? A może za szybko wysiałem?

Póki co zostały rośliny, które "padają" zostały przeniesione do izolatki (parapet w innym pokoju)...
Jaka to szałwia?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Radziu2013 16:36, 28 lut 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
AniazZielonegoWzgorza napisał(a)
Radziu, doniczki stoją przy oknie, a są mrozy, ciągnie od okna, może tu jest problem.
W zeszłym roku mimo szczelnych okien podkładałam koc, a w tym roku czekam aż przejdą mrozy żeby zacząć wysiewać. Mam nadzieję, że uda się je uratować


Mogę coś podłożyć pod okno...ale czy to od tego??? Inne rośliny też tam stoją a mają się dobrze...

Ja też mam taką nadzieję, bo nie wiem co bym zrobił gdyby wszystkie miały "popadać" tfu tfu
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 16:38, 28 lut 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
zoja napisał(a)
hmm...
Faktycznie to wyglada troche tak jak mowi Aurelka

Chcialam zdjecie bo pomyslalam o 'zgorzeli siewek' ale na razie noe widac tego przewezenia.
Poczytaj tutaj: http://www.slonecznybalkon.pl/2014/03/zgorzel-siewek-latwiej-zapobiegac-niz-leczyc/

Mi z niewyjasnionych przyczyn kiedys padaly siewki cynii - ratowalam pikowaniem 'stojacych' egzemplarzy w nowe miejsce. Straty byly 90% chyba. Ale nie wiedzialam ze mozna ratowac sie naparem z rumianku - dzis bym tego probowala. Powodzenia!


Acha, czyli kolejna rzecz...napar z rumianku: D A spryskuje się nim ziemie tak jak przy zraszaniu czy podlewa?

Babcia właśnie miała pójść i wyrwać jedną szałwię i zobaczyć czy są na korzonku brązowe plamy...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 16:41, 28 lut 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
mira napisał(a)
Radziu nie ma co trzeba siać raz jeszcze. Czas jest.
Czasem jak się spryskiwaczem nie trafi w ziemię a w siewki też tak jest.
A może miały wręcz za sucho albo przyświeciło mocno w szybę słońce. Takie delikatusie trzeba też chronić przed mocnym słońcem.

pozdrawiam


Z tymi wysiewami to jednak sporo zachodu...tak źle i tak niedobrze aj
Zraszane były regularnie codziennie (a nawet dwa razy dziennie bo ziemia na parapecie szybko schnie)

Matko...światło za mocne...czyli co przy najbliższej okazji okryć jakoś szybę, czy co?
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 16:42, 28 lut 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Mirka napisał(a)
Jaka to szałwia?


Powabna...spodobała mi się w ubiegłym sezonie i zebrałem sobie nasiona...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
zoja 16:51, 28 lut 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Ja bym zraszala
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Radziu2013 17:00, 28 lut 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
zoja napisał(a)
Ja bym zraszala


Ok
Byłem u Ciebie Widzę że też wszystko ładnie ci rośnie
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies