Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z ogródka na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Z ogródka na wsi

Radziu2013 21:17, 25 lut 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Muszelka napisał(a)
Takie "doświetlanie" roślin kocem termicznym, przypomina mi korzystanie z blendy (złotej lub srebrnej) w fotografii

Radziu, wielkie dzięki za odpowiedź. Nasionka naparstnicy purpurowej mam już zakupione. Zastanawiam się właśnie, czy już siać, czy jeszcze nie.
Wymyśliłam, że w tym roku uporządkuję i trochę zagospodaruję teren poza moją działką (z drugiej strony drogi). Nikt o niego nie dba, więc troszkę go upiększę


Ooo super Też myślę żeby zagospodarować teren za ulicą ( fakt ze jest nasz i jest na nim trawa która jest regularnie koszona Ale oprócz tego nic się nie dzieje), który byłby wizytówką Takie marzenie mam ze sąsiedzi podłapią temat i wzdłuż ulicy powstanie jednen wielki ogród, a na początku stanie drewniana tablica z napisem "ulica ogrodowa"...póki co to marzenia,ale trzeba je realizować
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 21:18, 25 lut 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
sylwia_slomczewska napisał(a)

Teraz to już nie pamiętam, ale wydaje mi się, że większe nasiona były galtonii i chyba czarne właśnie.


W takim razie galtonia pięknie wykielkowala
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
anabuko1 22:36, 25 lut 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Radziu2013 napisał(a)


Ooo super Też myślę żeby zagospodarować teren za ulicą ( fakt ze jest nasz i jest na nim trawa która jest regularnie koszona Ale oprócz tego nic się nie dzieje), który byłby wizytówką Takie marzenie mam ze sąsiedzi podłapią temat i wzdłuż ulicy powstanie jednen wielki ogród, a na początku stanie drewniana tablica z napisem "ulica ogrodowa"...póki co to marzenia,ale trzeba je realizować

No bardzo fajne projekty.Życzę aby w pełni się zrealizowaly.
Na ogrodowej mieszkasz ??
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Radziu2013 23:12, 25 lut 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
anabuko1 napisał(a)

No bardzo fajne projekty.Życzę aby w pełni się zrealizowaly.
Na ogrodowej mieszkasz ??


No właśnie ulica nie ma nazwy...dlatego liczę że może w przyszłości będzie...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 21:19, 27 lut 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Mam do was pytanko, bo babcia zrelacjonowała mi dzisiaj wschody i powiedziała, że szałwia "pada". Przesłała mi nawet zdjęcie i rzeczywiście...tak jakby zwiędła i padła...

Chyba ziemiórek nie ma, bo lepy są czyste, a w powietrzu nie zauważyła muszek...

Jaki więc może być powód? Za częste podlewanie? Za ciepło? A może za szybko wysiałem?

Póki co zostały rośliny, które "padają" zostały przeniesione do izolatki (parapet w innym pokoju)...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
zoja 21:57, 27 lut 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Pokaz fotke od Babci
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Radziu2013 22:49, 27 lut 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Aurelllia 22:54, 27 lut 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Może babcia nie zraszała, tylko podlała z góry konewką i się położyły - miałam podobnie rok temu ale po prostu je wykałaczką podniosłam i oparłam na niej i dały radę - to taka moja sugestia, ale niech się fachowcy od wysiewów wypowiedzą
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Radziu2013 22:58, 27 lut 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Raczej nie...zarzekała się że zraszała...
Zresztą od piątku to ja je zraszałem...

Póki co powiedziałem żeby może nie podlewała z dwa dni i zobaczymy...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 22:59, 27 lut 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
I aminek podobno to samo...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies