Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z ogródka na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Z ogródka na wsi

Radziu2013 09:52, 25 lut 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
zoja napisał(a)
No, lampki choinkowe tez sie u mnie swieca - te bezbarwne
A lampki z klipsem sa co jakis czas - chyba 39zl? Ale pewnie nie tylko w b sa takie na klips


Muszę się za nimi rozejrzeć. Póki co zauważyłem że złotko pomaga...odbija światło i siewki rosną prosto...przykleiłem to na rolete Ale zrobiłem też kołnierze wokół doniczek
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 09:54, 25 lut 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
AniazZielonegoWzgorza napisał(a)
Radziu, pięknie Ci powschodziło, ja jeszcze nie siałam, po zeszłorocznych doświadczeniach się wstrzymuję, ale pewnie też zacznę. Odwracaj swoje roślinki, żeby się tak nie pochylały w jedną stronę.
Super


Aniu, część doniczek jeszcze stoi u mnie pusta...nic nie widać...dzisiaj spróbuję wysiać drugi raz te rośliny które nie wykiełkowały...może one wyrosną

Nie wiem czy to ziemiórka, ale widziałem jedną myszkę przy doniczce...lepy poszły w ziemię
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
BKosimkArt 10:23, 25 lut 2018


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Radziu2013 napisał(a)


Muszę się za nimi rozejrzeć. Póki co zauważyłem że złotko pomaga...odbija światło i siewki rosną prosto...przykleiłem to na rolete Ale zrobiłem też kołnierze wokół doniczek

O ciekawa jestem tego patentu z folią, pokażesz??
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Muszelka 10:34, 25 lut 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Radziu, ale masz hodowlę kwiatów!
Masz jakieś doświadczenie z siewem naparstnicy? Kiedy najlepiej posiać? Potrzebuję mnóóóóóóstwo sadzonek.
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
zoja 12:26, 25 lut 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Radziu2013 napisał(a)


Muszę się za nimi rozejrzeć. Póki co zauważyłem że złotko pomaga...odbija światło i siewki rosną prosto...przykleiłem to na rolete Ale zrobiłem też kołnierze wokół doniczek


Ja uzywam srebrno-zlotego koca do wypadkow - srebrna strona do siewek. Tansze /ok 3zl/ niz sreberko spozywcze i latwiejsze w uzyciu /narzucam na moj regal szklarnie i zdejmuje wielokrotnie i starcza na caly sezon. Rok temu przykleilam do sufitu robiac dodatkowa firanko/zaslonke
Pisalam o tym
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
gosika67 12:46, 25 lut 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Radziu co Ty tam masz? Pokaźna rodzinka roślin.Pozdrawiam.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Radziu2013 13:00, 25 lut 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
BKosimkArt napisał(a)

O ciekawa jestem tego patentu z folią, pokażesz??


Basiu, zdjęć złotka na rolecie nie mam, ale kołnierze wokół doniczek, które stoją na drugim parapecie wyglądają tak
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 13:06, 25 lut 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Muszelka napisał(a)
Radziu, ale masz hodowlę kwiatów!
Masz jakieś doświadczenie z siewem naparstnicy? Kiedy najlepiej posiać? Potrzebuję mnóóóóóóstwo sadzonek.


Jeszcze trochę przede mną siania zostało ( dosiać to co zostało z lutego,wysiać nasiona marcowe i w kwietniu nasiona kwietniowe - ale te już prosto do ziemi), ale cieszę się bo dopatrzyłem się dzisiaj kolejnych maleńkich kiełków w innych doniczkach.

Siewki naparstnicy dostałem w zeszłym roku od Sylwii. Dwie zakwitły, ale że są małe to myślę,że przezimują i w tym roku znowu zakwitną. Potem miały nasiona, które rozproszyłem w wybranym miejscu, a kiedy wykiełkowały, potrzebną ilość przepikowałem do doniczek...po to żeby w tym roku na wiosnę posadzić je w wybranych miejscach.

Nasiona naparstnicy są sprzedawane w sklepach. Wysiewa się je w sierpniu Kiełkują po dwóch do chyba trzech tygodni. Jeśli chcesz to mogę zebrać ci nasiona z moich jak przekwitną
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 13:09, 25 lut 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
zoja napisał(a)


Ja uzywam srebrno-zlotego koca do wypadkow - srebrna strona do siewek. Tansze /ok 3zl/ niz sreberko spozywcze i latwiejsze w uzyciu /narzucam na moj regal szklarnie i zdejmuje wielokrotnie i starcza na caly sezon. Rok temu przykleilam do sufitu robiac dodatkowa firanko/zaslonke
Pisalam o tym


U mnie wielokrotnego użytku to raczej nie będą miały, bo musiałem sreberko przykleić klejem na gorąca, bo inaczej się nie trzymało. Ale rzeczywiście, jak mam płacić za sreberko które wyrzucę, to lepiej opłaca się kupić koc wypadkowy. Zoja, a możesz podesłać link to strony, na której pisałaś o tym przyklejaniu?
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 13:11, 25 lut 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
gosika67 napisał(a)
Radziu co Ty tam masz? Pokaźna rodzinka roślin.Pozdrawiam.


Póki co lobelie, mak, galtonie/pustynnik,dziwaczka itd. I dzisiaj dostrzegłem wychodzącą kobee

Pozdrawiam
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies