Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z ogródka na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Z ogródka na wsi

Radziu2013 23:45, 05 lip 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
anabuko1 napisał(a)
Radziu widzę ,że masz i pokazałeś to wszystko co bardzo lubię
Piękne lilie. Liliowce. Róże. Szalwie . Tawulki
I kwitnące hosty.
Piękne lato.
Fajny ten gość na kwiatku . Jeszcze takiego nie widziałam.


Tawułki coś w tym roku nie chcą rosnąć...albo to przez przesadzenie, albo mrówki, albo susze...albo niestety wszystko na raz...

Ale i tak będą przesadzone...ich miejsce zajmą pysznogłówki miniaturowe...

Nad hostami zawsze się zastanawiam czy pozwolić im kwitnąć...czy ściąć pędy kwiatowe żeby siły poszły w liście...ale zawsze tylko zastanawiam...jak do tej pory zostają...bo trzmiele mają uciechę

Pozdrawiam
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 23:49, 05 lip 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
zoja napisał(a)


ale straszne!
miłej zabawy


Zoja...nie tyle straszne, że kąpiel w basenie...ale ja do tego miejsca nie mam serca...co z tego że trawnik podlewany a przez to zielony, co z tego że ścieżki z kostki, oczko, altanka, przycięte żywopłoty...co z tego...to nie jest moje miejsce i kiedy tam jadę i coś mam grzebać (czy to właśnie pielę czy tnę żywopłoty to energia mnie opuszcza i dosięga tęsknota za moimi rabatkami - bo w zasadzie tam same iglaki...może u mnie nieład, może wsiowo...ale po mojemu i to jest miejsce, które kocham)...także pod tym względem to męczarnia...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 23:52, 05 lip 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
sylwia_slomczewska napisał(a)

Buksy teraz przy ćmie bukszpanowej to spore ryzyko Sadźce jak sama nazwa wskazuje sadzą w górę ile wlezie , ja mam i są wyższe ode mnie


Powiem Ci Sylwia, że u mnie rosną dwa okazy (specjalnie były sadzone w takim miejscu gdzie ich nie widać, żeby mogły podrosnąć)...i nie zauważyłem u nich jakichkolwiek objawów żerowania tego owada...sąsiedzi dookoła też mają i również wyglądają zdrowo...

Ale z buksami nic pewnego...u mnie pod względem koncepcji rabat praktycznie co pół dnia coś się zmienia...

Sadźce muszę sobie ukopać, bo podobno lubiane przez bzyczki

Pozdrawiam
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
sylwia_slomc... 00:15, 06 lip 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Przez bzyczki i motyle wręcz oblegane, a ćmy na zewnątrz nie widać aż buksik nie pada
Agusia Abiko ma prześliczne kuleczki, a ostatnio odkryliśmy ćmę w środku, całe w gasieniczkach Teraz o nie walczy....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
gogo 12:42, 06 lip 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Radziu z ogródka na wsi wita Cię emerytka z ogródka też na wsi i prawie sąsiadka / dolnośląskie /.Przypominasz mi mnie, będąc w Twoim wieku też miałam bzika ogrodowego, ale nie miałam ogrodu. Po maturze chciałam iść do dwuletniej szkoły ogrodniczej, ale życie zweryfikowało plany. Ogród mam dopiero od 10 lat, ale lepiej późno niż wcale. Twój ogród to moje klimaty, jest pięknie. Pozdrawiam.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Monia81 12:55, 06 lip 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8016
Radziu lilie cudnej urody masza ta pysznogłówka to może w przyszłym roku będzie wyższa, czy wiesz, że na pewno jest z niskich? moje w tym roku niskie wyrosły bo byłe jesienią dzielone i przesadzane, no i dodatkowo susza, więc wielkość tych roślinek w tym roku jest znacznie mniejsza niż w tamtym roku.... pozdrawiam Radziu, kolorowo jest i to jest to
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Radziu2013 12:59, 06 lip 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
sylwia_slomczewska napisał(a)
Przez bzyczki i motyle wręcz oblegane, a ćmy na zewnątrz nie widać aż buksik nie pada
Agusia Abiko ma prześliczne kuleczki, a ostatnio odkryliśmy ćmę w środku, całe w gasieniczkach Teraz o nie walczy....



Muszę w takim razie zajrzeć do moich
Trzymam kciuki za buksy Agi...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 13:04, 06 lip 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
gogo napisał(a)
Radziu z ogródka na wsi wita Cię emerytka z ogródka też na wsi i prawie sąsiadka / dolnośląskie /.Przypominasz mi mnie, będąc w Twoim wieku też miałam bzika ogrodowego, ale nie miałam ogrodu. Po maturze chciałam iść do dwuletniej szkoły ogrodniczej, ale życie zweryfikowało plany. Ogród mam dopiero od 10 lat, ale lepiej późno niż wcale. Twój ogród to moje klimaty, jest pięknie. Pozdrawiam.


Witaj

O proszę To rodzina dolnośląska się powiększa...bo trzeba powiedzieć że mało nas tutaj...a bynajmniej w "mojej części"...najwięcej osób wokoło Wrocławia mieszka...

O jakiejś szkole ogrodniczej, czy choćby kursach też myślałem...ale tylko myślałem...bo w zasadzie to ja się na prawo i psychologie wybieram...

10 lat to to wcale nie "dopiero"...to szmat czasu
Cieszę się, że moje klimaty są i twoimi klimatami

Potem wpadnę do Ciebie

Pozdrawiam
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Anda 13:19, 06 lip 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33447
Radziu2013 napisał(a)
Wczoraj lało i teraz też zaczęło Rośliny trochę zmaltretowane, ale odbiją



Orlaya...


Sliczne chabry Czy moglabym prosic o ich nasionka?

Orlaya piekna u Ciebie, u mnie juz przekwita. Mam nadzieje, ze sie obficie wysieje.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Radziu2013 13:58, 06 lip 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Monia81 napisał(a)
Radziu lilie cudnej urody masza ta pysznogłówka to może w przyszłym roku będzie wyższa, czy wiesz, że na pewno jest z niskich? moje w tym roku niskie wyrosły bo byłe jesienią dzielone i przesadzane, no i dodatkowo susza, więc wielkość tych roślinek w tym roku jest znacznie mniejsza niż w tamtym roku.... pozdrawiam Radziu, kolorowo jest i to jest to


Lilie dziękują Miałem taką piękną lilię Big Brother i po zimie gdzieś zginęła...szkoda ale cóż...

Pysznogłówka kupowana była na targu...pani, która sprzedawała mówiła że ta jest miniaturowa, a kiedy spytałem czy nie ma wysokich, odpowiedziała że nie...tak więc myślę, że ta wysokość zostanie...I tutaj znowu szkoda, bo chciałem tą wysoką odmianę dać na tył rabaty...ale jest pomysł że zapełnię ją tam miskantami, ostróżkami itd.

Pozdrawiam
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies