Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z ogródka na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Z ogródka na wsi

Radziu2013 16:33, 12 lip 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Od kilku dni myślę i myślę nad pewna rzeczą...
Pisałem ostatnio, że gdzieś w głowie mam kule bukszpanowe, które chciałbym wsadzić na rabacie...potem naszło mnie na całą obwódkę,dlatego że porządkowała by mi ona trochę widok (np.. tak jak teraz...nie byłoby chociażby widać pousychanych liści od spodu) ...nie planuję jej na wszystkich rabatach, ale póki co tylko na "głównej"...

Wydaje mi się, ze taka wyraźna linia, ładnie też podkreślałaby bardziej zwiewne rośliny...takie jak chociażby kosmosy, widoczną krwawnice, aminki, prosa...dodałaby uroku różom (dosadziłbym kilka)...

Oczywiście to wymagałoby wymiany tego pseudo trawnika, który widzicie...ja wiem że jest to ohydne...ale jestem na to gotowy

Ale nie wiem czy to dobry pomysł...wyraźcie proszę swoje zdanie



Wymieniłbym jeszcze uschniętą brzozę, której widać tylko pień i myślałem nad powtórzeniem cisa, albo posadzeniem migdałka ( wolałbym chyba migdałka)...

Mam nadzieję, że mnie rozumiecie...chciałbym trochę to uporządkować, ale zachowując oczywiście wszystkie kolorki i swobodę w roślinach...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 16:34, 12 lip 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
zoja napisał(a)

No i dlatego mieszkaja u mnie w tunelu z pomidorami


Hahahah...czyli to nie jest skuteczny sposób...tak więc wrotycz na rabaty...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 17:09, 12 lip 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112


Pomęczyłem się trochę w paincie...mniej więcej chodzi mi o coś takiego...

A po "dodaniu" róż pnących (Ghiselka, Isaac Pereire) i paru kolorków w postaci kwoatów...miałoby to wyglądać tak...



"iałoby wyglądać"...bo wiadomo, że w rzeczywistości i tak byłoby inaczej...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
gogo 20:20, 12 lip 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Witaj Radziu, na mrówki stosowałam dwie metody: liście pomidorów i cynamon, mrówki poszły w inne miejsce Jeśli lubisz pnącza, wykorzystaj uschniętą brzozę. Plany ciekawe, ale według mnie drzewa i pnące róże na kratkach zasłonią cegłę. Może na kratki powojniki ? Zajrzyj do mnie, wstawiłam zdjęcie bukszpanów.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
zoja 21:16, 12 lip 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
podoba mi się pomysł z obwódką bukszpanową - lubię to rozwiązanie
jeśli u Ciebie w okolicy rosną zdrowo to próbuj

jak widziałeś u mnie część wypadła (na łukowej) i próbuję je zastąpić obwódką z żurawek - są niemal zimozielone i też porządkują rabatę
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
zoja 21:20, 12 lip 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
migdałek?
wiele osób ma o nim złe zdanie

u mnie kiedyś rósł i padł częsciowo a resztę wycieliśmy
żeby ładnie rósł to chyba wymaga jakiś oprysków?
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Nowalijka 21:24, 12 lip 2018


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Radziu, jak dla mnie bukszpany na obwodki ok. Sama go w wielu miejscach posadziłam. Bardzo schludnie wyglądają wtedy rabaty. Co do migdałka i brzozy nie pchałabym ich tam bo zasłoni to co wartościowe, pnące roze na podpórki przy ścianie świetny pomysł. I na tym bym poprzestała. Ale jak zbierzesz inne pomysły to będziesz miał szerszy pogląd na to co proponują bardziej doświadczeni ogrodnicy. Będę śledzić
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Mirka 21:30, 12 lip 2018


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Radziu2013 napisał(a)


Pomęczyłem się trochę w paincie...mniej więcej chodzi mi o coś takiego...

A po "dodaniu" róż pnących (Ghiselka, Isaac Pereire) i paru kolorków w postaci kwoatów...miałoby to wyglądać tak...



"iałoby wyglądać"...bo wiadomo, że w rzeczywistości i tak byłoby inaczej...
Radziu no fajnie ramka wyglada Ale czy nie będziesz się wkurzał jak ci zacznie grzyb albo ta cima bukszpanowa szaleć.Ja jakoś za bukszpanami nie przepadam coć nam trochę kulek.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
zoja 21:33, 12 lip 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
a! kulki to może z tuj danica? albo innych kulistych?
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
hanka_andrus 21:39, 12 lip 2018


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Może do Ciebie ta ćma nie doleci. Rób obwódkę, nie cykaj się, nie zawsze jest taki gorący rok, a póki rośliny małe, to i ćma nie wyrządzi większych szkód, jakby się trafiła.

Z obwódką porządniej wygląda, i trawnik też nabierze innego blasku. bo o niego bardziej zadbasz,

Inspekt popieram. Działaj.

Zamiast planowanej brzozy i migdałka znajdź bardzo wysokie byliny: sadziec, dzielżan wysokie jesienne astry, słoneczniki. Drzew w tym miejscu bym nie sadziła, najwyżej na przedłużeniu budynku.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies